Одного разу моїй колезі на день народження подарували бубон. Не тому, що вона музикант, а тому, що SEO — це така професія. І хоч інколи здається, що танці з бубоном — це єдине, що залишається SEO-спеціалістам, насправді пошукова оптимізація опирається більше на логіку, ніж на везіння. Тож спробуймо розібратися, які чутки правдиві, а які — ні.
❌
SEO — це одноразова дія
Міф. Відносно одноразовою можна вважати лише технічну оптимізацію, і лише за умови, що на сайті нічого не змінюється, нічого не зламається і не буде жодних нововведень від Google. Але навіть аби переконатись, що нічого не зламалось, потрібно провести технічний аудит. Робота з контентом і з зовнішніми посиланнями на сайт — це постійні процеси, бо конкуренти працюють паралельно з вами, і якщо нічого не робити, позиції втрачаються.
❌
Купи побільше посилань — і сайт буде в топі
Міф. Такий підхід працював у 2010 році, коли алгоритм не вмів відрізняти натуральні посилання від штучних. Зараз посилання відповідають за авторитетність домену і продовжують бути важливим чинником ранжування. Але для бажаного ефекту підхід до лінкбілдингу* має бути стратегічним. Також важливо, щоб контент, на який “будуються” посилання, був свіжим і якісним. Неякісний контент у більшості ніш складно вивести в топ, навіть з величезною кількістю посилань.
*лінкбілдинг — процесс нарощування зовнішніх посилань на сайт.
✅
Поведінкові чинники важливі
Правда. Швидкість роботи сайту, кількість попапів і налагоджений UX відповідають за досвід, який юзер має на сайті, і за те, як довго він на сайті пробуде. Google аналізує відповідність сайту до пошукового запиту користувача. Якщо людина щось пошукала, перейшла на сайт, отримала що хотіла і більше не поверталась у пошук — значить, сайт якісний і можна ранжувати його вище. А на незручному сайті юзер довго не пробуде, і для Google такий сигнал стане тривожним.
❌
Соцмережі допомагають у SEO
Міф. Google давно відомо, які сайти поширюють UGC*, і соціальні мережі належать саме до них. Щоб отримати посилання з Facebook чи Twitter, достатнью запостити щось про самих себе, тож такі посилання не матимуть “ваги”. Активність підписників у соцмережах бренду допомагає розкрутити саму сторінку в соцмережі. Це генеруватиме конверсії, але на позиції сайту в пошуку не вплине.
*UGC — user generated content, тобто контент, який створюють користувачі сайту.
❌
Реклама в Google покращує SEO
Міф. Реклама й органічний пошук — це два окремі сервіси, створені з різною метою. Якщо на рекламі Google заробляє, то якісний органічний пошук — це те, чим Google завоював симпатію людей, перш за все. В органічній видачі неможливо перемогти за гроші. Бюджет усе одно доведеться виділити, але піде він не до Google. Це підводить нас до наступного міфу.
❌
SEO — це безкоштовно
Міф. Безкоштовними є тільки покази й кліки на сайт з органічного пошуку. Якщо сайт уже посів місце в топі, то перейти на нього зможуть стільки людей, скільки загуглять запит. А щоб опинитися в топі, потрібно попрацювати. Зазвичай, SEO-шний бюджет охоплює витрати на контент, нарощування посилань та роботу команди.
✅
SEO може зашкодити сайту
Правда. Неграмотна оптимізація чи переоптимізація можуть призвести до того, що сайт потрапить під автоматичний чи ручний фільтр. Відновитися після фільтра можливо, але на це знадобиться час і нерви. Ліпше одразу планувати стратегію так, щоб не викликати у Google підозр.
❌
SEO — це тільки про Google
Міф. Змінюється світ, і змінюються звички людей у пошуку інформації. Наразі дедалі популярнішим стає YouTube SEO, яким я активно займаюсь останні пів року. Крім того, багато людей — візуали, вони звикли шукати товари через пошук за зображеннями. Можна працювати окремо з картинками, щоб трафік з Google Image Search зростав. Якщо в бізнесу є фізична локація, то актуальним буде пошук по картах, де локацію можна оптимізувати із сервісом Google My Business.