fbpx
Slow news

Microsoft випустили інструменти з використанням штучного інтелекту

Для боротьби з фейками
Данилюк Даяна, 09.09.2020

Microsoft презентувала запуск двох нових технологій, які допоможуть боротися з дезінформацією на президентських виборах у США 2020 року. Про це компанія повідомила у своєму блозі. 

Перша технологія, Microsoft Video Authenticator, аналізуватиме медіафайли та визначатиме діпфейки, а друга — знаходитиме в медіа контент, який використано в маніпулятивних цілях.

 Microsoft Video Authenticator

Інструмент під назвою Video Authenticator аналізує фото або відео та визначає, чи були медіафайли штучно змінені. Якщо технологія помічає зміни, то одразу визначає, на скільки відсотків кадри є неправдивими.

У такий спосіб Video Authenticator ідентифікує зміни, які неможливо побачити людським оком. 

 Визначення маніпулятивного контенту

Інша технологія виявляє маніпулятивний контент, а також може переконати людей у справжності чи фейковості переглянутих медіафайлів. Її розробили Microsoft Research та Microsoft Azure у партнерстві з Програмою захисту демократії.

Технологія складається з двох компонентів:

  1. Інструмент, вбудований у Microsoft Azure. Він дає змогу виробнику контенту додавати цифрові геші та сертифікати до частини контенту, де вони зберігаються як метадані.
  2. Зчитувач у браузері. Він перевіряє сертифікати й зіставляє геші, після чого повідомляє, чи змінювали контент. Також зчитувач надає детальну інформацію про креатора контенту. 

Компанія Microsoft повідомила, що обидві технології запрацюють найближчим часом.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень