Meta створила штучний інтелект для перевірки достовірності цитат у Вікіпедії.
Проблема цитат у Вікіпедії полягає в тому, що їх забагато, і редактори-волонтери платформи не в змозі їх усі перевірити. Щомісяця на сайті з’являються близько 17 тисяч нових статей, цитати в них часто неповні, відсутні або неточні.
Нова модель ШІ (штучний інтелект — ред.) може автоматично сканувати цитати, щоб перевірити їх точність. Алгоритм також може запропонувати альтернативні цитати, якщо знайде уривок із недостовірно визначеним джерелом. На відміну від редакторів Вікіпедії, які оцінюють цитування з позиції здорового глузду й досвіду, ШІ використовує модель трансформації розуміння природної мови (NLU), яка намагається зрозуміти різні зв’язки слів і фраз у реченні. Підтвердження цитат програма шукає у базі даних Meta Sphere, що налічує понад 134 мільйони вебсторінок.
“Загалом ми сподіваємося, що наша робота може бути використана, щоб допомогти перевірити факти та підвищити загальну достовірність інформації в інтернеті”, — говорять розробники ШІ.
Водночас Meta сподівається створити цілу платформу, яку редактори Вікіпедії зможуть використовувати для систематичної перевірки та виправлення цитат.