fbpx
Slow news

Менше страху, більше сили: українки дедалі впевненіше беруть на себе лідерські ролі

Основні висновки 3-ї хвилі дослідження «Пульс жіночого самопочуття»
Кірста Олена, 28.04.2025

Повномасштабна війна істотно вплинула на цінності й щоденне життя українців. Зокрема, змінила уявлення про ролі жінок у суспільстві. Третя хвиля дослідження «Пульс жіночого самопочуття», яке провели Gradus Research та Biasless, зафіксувала зміни у психоемоційному стані жінок, ставленні до роботи, лідерства та перекваліфікації.

Більше стресу, але й більше адаптації

Понад половина опитаних жінок (47%) відзначає підвищення рівня стресу — цей показник зріс на 8% за два роки. Про погіршення здоров’я сказали 45% респонденток проти 39% торік. Ознаки емоційного вигорання відчувають 39%, втім лише 3% отримують психологічну підтримку.

Причини навантаження знайомі: турбота про здоров’я (52%), хатні справи (41%) та догляд за близькими (32%).

Попри це все більше жінок вчаться балансувати: 60% повідомили, що їм вдається поєднувати кар’єру з особистим життям — на 10% більше, ніж торік. Майже половина респонденток також заявила про готовність розвиватися професійно та обіймати керівні позиції.

Що стримує кар’єрний розвиток

Згідно з результатами дослідження, на шляху до самореалізації жінкам найчастіше заважають загальні умови: 49% вказали на відсутність миру, ще 40% — на економічну нестабільність.

З персональних бар’єрів лідирують брак впевненості в собі (35%), рішучості (30%) та знань (20%).

Жінки готові працювати у сферах, де традиційно домінували чоловіки

Кожна п’ята респондентка (20% опитаних) вже має досвід роботи в технічних чи традиційно «чоловічих» сферах: IT, B2B, складські операції, аварійне реагування або управлінські позиції в технічних напрямах. 76% опитаних жінок вказали, що не працюють та ніколи не працювали у таких спеціальностях.

Також 84% жінок вважають, що мають потенціал працювати в таких професіях. Найбільша перепона — суміщення професійних обов’язків з родинними.

У молодших жінок (18–24 роки) основними бар’єрами стали дискримінація (51%), страх осуду (41%) та упередження з боку суспільства (41%). Старші респондентки (55+) частіше стикаються з браком підтримки роботодавців (33%), нестачею навчальних програм (16%) і складнощами в поєднанні роботи з родиною (50%).

Жінки вказують, що для перекваліфікації їм потрібні безоплатні курси, гнучкий графік і підтримка з боку роботодавця.

Опитування провели методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку Gradus. Цільова аудиторія дослідження: жінки віком від 18 років, що проживають на території України, окрім тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться активні бойові дії. Розмір вибірки: 1 хвиля — 1029 респонденток, 2 хвиля — 1168 респонденток, 3 хвиля — 1000 респонденток. 

Читайте також у рубриці Slow news
Pokémon випускає колекцію обручок та каблучок для заручин
Ювелірні вироби натхнені Пікачу, Іві та новими персонажами японської франшизи
В Україні запрацював онлайн-кабінет сексуальної реабілітації для військових і ветеранів
Фахівці допомагають розібратися зі змінами тіла після травм і відновити інтимне життя після поранення чи пережитого воєнного досвіду
Український документальний фільм «Мир для Ніни» представлять світові на фестивалі в Парижі
Стрічка Жанни Довгич розповідає історію матері загиблого захисника Донецького аеропорту
У Львові розпочнеться щорічна акція «Наповнення», яка об’єднує донорство крові та культурне життя регіону
Упродовж місяця донори зможуть безоплатно відвідати театри, музеї, філармонію та галереї
ФК «Барселона» використав на своїх футболках шрифт художниці із синдромом Дауна
Під час матчу Ліги чемпіонів футболісти вийшли на поле з особливим дизайном на спинах, щоб привернути увагу до теми інклюзії
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень