fbpx
Зсередини

Люди шукають людей, а не компанії. Як створюють контент для HR-бренду

Влог від продакшну брендованого контенту 16on9 про створення комунікації для пошуку працівників
Данилюк Даяна, 03.04.2020

Зазвичай продукт або компанію рекламують для споживачів, щоб продати товар. Але у брендів, крім продажів, є ще одне глобальне завдання, пов’язане з працівниками — новими й раніше найнятими. Перших потрібно знаходити, а других — мотивувати, зацікавлювати, підтримувати й берегти. Бути привабливим для потенційних працівників так само важливо, як і бути успішним на ринку.

Наприклад, в Україні над своїм брендом працює Національна поліція, адже робота патрульних складна, і питання мотивації тут стоїть гостро. Крім платні, службового автомобіля й соцпакета, поліцейським нагадують, як вони опинилися на службі. Імовірно, це робота, про яку вони мріяли з дитинства. Так, команда креативного агентства Angry Agency розробила кампанію “Робота для тих, хто мріяв”.

Компанія McDonald’s відома своїм HR-підходом, завдяки якому протягом багатьох років отримує молодих мотивованих працівників. В основі комунікації бренду — відкритість та взаємоповага, а також професійний розвиток кожного працівника. Це робота на довготривалу перспективу, для якої потрібно розуміти цінності бренду і створювати відповідну стратегію.

Багато брендів створюють окремі ролики з HR-метою. Публікують їх на сайті, на сторінках бренду в соцмережах, а також промотують через YouTube PreRoll та Instagram Stories.

Ми поговорили з тими, хто створює ці ролики — співзасновниками продакшну брендованого контенту 16on9.com — Аркадієм Пасічником, Володимиром Каліщуком та Микитою Казмируком. У своєму влозі, записаному для Bazilik Media під час зйомок, вони розповіли про контент для розвитку HR-бренду, проблеми, які він вирішує, стратегію, формати, оптимізацію виробництва та продакшн.

Усе починається зі стратегії

Перше, що потрібно мати — це розуміння, кому і що ми говоримо. Наше завдання — виділити серед користувачів соцмереж найяскравіших представників та зрозуміти їхні медіапотреби. Так вдається створити формат, цікавий саме для них.

Іншою важливою частиною роботи є медіапланування.

  1. Чітко зрозумійте і вибудуйте пріоритетність у ваших каналах комунікації.
  2. Оберіть формат, у якому ви будете подавати контент. Залежно від каналу це може бути Instagram Stories або ж Youtube Preroll.

Після цього ми переходимо до розроблення формату

Різниця між рекламою і брендованим контентом у тому, що реклама продає, а брендований контент відштовхується від потреб аудиторії та споживачів. Він дає те, що їх цікавить, безпосередньо з медіаплатформи бренду.

Щоб зробити цікаву HR-комунікацію, потрібно відкинути традиційні рекламні ходи. Поставте себе на місце людини, яка змінює роботу або шукає щось нове. У бренду, насправді, є лише один шлях отримати ефективну комунікацію — закохати в себе людей, схожих на нього, і шукати працівників, які поділяють життєві цінності компанії.

Люди шукають людей, а не компанії. І завдання будь-якого HR бренд-контенту — показати роботодавця з людяного боку. Тільки за умови, що компанія готова відкритися, людина подумає: “Вони такі самі, як я”, — і захоче працювати тут.


Call to action

У кожній одиниці контенту є важлива деталь — це call to action. Фраза, яка закликає до дії.

Головна відмінність HR бренд-контенту від промо в тому, що ми не продаємо продукт фразою. У цьому випадку ми не говоримо споживачу: “Піди купи, підпишись, зроби”, а комунікуємо цінність компанії. Сила call to action у тому, що ви знаходите людину, яка сходиться з вами на рівні цінностей.


Оптимізація та продакшн відео

Ми завжди обираємо найбільш оптимальні та економічні методи, які допомагають з мінімальним ресурсом створити максимальну кількість контенту.

Для цього ми створюємо сценарні структури. Вони відрізняються від сценаріїв тим, що не мають чітко прописаних сцен чи кадрів, як у звичайній рекламі.

Відтак знімаємо відео, матеріал для якого збираємо репортажними методами: робимо живі інтерв’ю, без постановних кадрів та завчених фраз. Ми створюємо ситуації, у яких людина може себе проявити, і не втручаємося в процес, що відбувається всередині цих історій.

Завдяки живій бесіді людина ділиться реальними інсайтами й пережитими історіями. З одного 30-хвилинного інтерв’ю ми створюємо 5-6 коротких роликів, замість одного відео про людину. Цінність цього методу полягає в тому, що за мінімальну кількість часу ми створюємо багато одиниць контенту, які допомагають компанії покривати комунікації ще довго.

Читайте також у рубриці Зсередини
“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School
Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Як рекламувалися українські видавництва минулих століть
Чотири бізнес-ідеї від українського книгодруку
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
Як міксована реальність стає трендом серед українських брендів
Засновник WEIS Studio Дмитро Грушковський розповідає про новий для українського ринку формат реклами
Як працюють українські бренди натуральної косметики Crumb, M2O, UNICO
Розповідаємо про ідею, її втілення та комунікацію з клієнтами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень