fbpx
Кейси

Людям — сумки, чотирилапим — допомога

Розбір соціального кейса від компанії Bagland до 14 лютого
Bazilik Media, 01.04.2024

Знижки, клієнтоорієнтованість та якісний товар — не єдині елементи для побудови успішного бізнесу. І це не лише про формування іміджу зовні, а й про побудову міцної команди зсередини. Якщо ви як бренд прагнете оточувати себе людьми із цінностями, то необхідно думати про соціальну відповідальність.

Наприклад, дослідження Deloitte Global (за 2021—2023 роки) демонструє тенденцію, що покоління зумерів та міленіалів прагнуть узгоджувати свою споживацьку поведінку та вибір кар’єри зі своїми цінностями. Понад 25% представників цих поколінь вважають, що вплив компаній на довкілля є ключовим під час купівлі товарів чи обрання місця роботи.

Ми вирішили дослідити кейс компанії Bagland до Дня святого Валентина. Ви точно могли бачити креативи від компанії в соцмережах із закликом долучитися до підтримки хвостиків. Чому компанія вирішила допомогти саме тваринам і як організувала процес, чи був успішним цей досвід — розповідаємо далі.


Компанія Bagland — це український виробник рюкзаків, сумок, валіз і аксесуарів для подорожей. Фабрика працює в місті Лебедин Сумської області.

Бізнесу вдається розвиватися вже понад 25 років, об’єднавши на одному підприємстві понад 150 працівників.

А як дитяча спортивна сумка стала ідеєю для створення бізнесу — можете прочитати тут. Бо це історія для окремого матеріалу 😉

Як з’явилася ідея цієї акції?

Євген: Разом з командою ми думали над варіантом креативів та комунікації до 14 лютого. Основною ціллю було створити інфопривід, що відрізнятиметься від стандартних знижок, які роблять конкуренти.

Річ у тім, що наші працівники часто приходять в офіс з тваринами, та й у цілому всі їх люблять. Тому ідея народилася сама собою — сфокусувати наших клієнтів на допомозі тваринам.

Євген ПрилІпко, маркетинг- директор компанії Bagland


 Що це за акція?

З 5 до 14 лютого на сайті Bagland усі клієнти мали змогу придбати аксесуари й долучитись до благодійності. Адже 10% з кожної покупки компанія перераховувала у БФ Happy Paw. Таким чином, покупці могли відзначити День святого Валентина, подарувавши любов чотирилапим друзям — у вигляді тепла та смачного корму.

Всі, хто замовляли товари, отримували листівку-подяку від імені собаки, якому вони допомогли.

 Якому притулку вирішили допомогти?

Євген: Ми пішли правильним шляхом — спершу вибрали надійного партнера. Це було швидко, адже Happy Paw має хорошу репутацію та в усіх на слуху. Фонд надав нам різні варіанти запитів. І ми вибрали — передати корм притулку для тварин «Бест Френдз». Цей притулок добре відомий. Саме його поруйнували росіяни. До 24 лютого 2022 року в притулку проживало понад 1100 підопічних (станом на січень 2022 року — 1171). Нині притулок відбудували, тож є змога допомагати тваринам мати надійний прихисток.

Від редакції. Під час спілкування з Євгеном ми спільно дійшли рішення — на сторінках Bazilik Media розповісти не лише про акцію та її результати, а й показати хвостиків, які досі шукають родину. Адже Happy Paw допомагає більш як 200 прихисткам по всій Україні, одним з них є притулок «В добрі руки». Тож маєте змогу не лише перейняти досвід, а й познайомитись із майбутнім чотирилапим другом/подругою.

Пес Тошик

Маму Тошика із чотирма цуциками в коробці викинули майже на проїжджу частину. Але собака не кинула своїх малюків. Так вони й потрапили до притулку всі разом і, на жаль, досі живуть там.

Тошику 8 років, він дуже милий, ручний хлопчик, намагається гратися з усіма: з дорослими, дітьми, іншими собаками. Зовсім не примхливий. Ідеально підійде для родини, в якій уже є тварини, тому що дуже компанійський та неконфліктний.

Історії багатьох собак, які живуть у притулках, схожі: їх часто знаходять на вулиці маленькими цуценятами або підкидають під двері притулків. Те саме трапилося з Дінарою. Зі своїми братиками й сестричками вона опинилася в притулку, де живе 7 років. Дінара лагідна, весела собака, але за весь цей час жодного разу не впала в око своїй людині. Придивіться, можливо, ви побачите в ній свою подругу?

Собака Дінара

Пес Луїс

Так само, як Тошик із Дінарою, Луїс приїхав у притулок маленьким цуценям, разом зі своїми братами й сестрами. Сестричку дуже швидко забрали в сім’ю, а три брати, зокрема й Луїс, затрималися в притулку.

Згодом, під час ветеринарного огляду, у малого виявили застарілий перелом лапки, який уже неправильно зрісся. Через це песик має дивну ходу й дуже обережно ставиться до незнайомих йому людей.

Але до тих, з ким спілкується постійно, ставиться дуже ніжно. Також хлопчик любить спілкування з іншими собаками. На жаль, через забарвлення, розмір і недовіру до незнайомців ще не знайшлася людина, яка полюбить його тендітну душу.

Ілька потрапила в притулок ще кошеням. Вона завжди була дуже активна, мала яскравий характер, не могла всидіти на одному місці. Киці потрібно було рухатися й за будь-якої змоги чіплятися до сусідів по котячій кімнаті.

Кішка Ілька

З роками Ілька стала розважливішою, почала розуміти, як досягти своїх котячих цілей, і загалом почувається «королевою» свого життя. Та попри це вона дуже лагідна, завжди зустрічає візитерів котячої кімнати в надії, що серед них буде саме її «король».


 Чи була якась гарантована сума, яку ви мали передати фонду?

Перед нами не ставили вимог щодо суми. Але ми самі поставили собі певну планку. Звірилися із цифрами попереднього року та спрогнозували можливі продажі на цей рік. Почали добре. У перший тиждень ми зафіксували зростання покупок на 40%. Але в результаті виконали 83% від плану.

 Як мотивували людей долучитися до акції?

Не було класичної реклами. Та й ми не мали цілі заробити на цій активності. Тому не інвестували в рекламні бюджети, лише органічне поширення. Наші клієнти — це багаторічні партнери, які довіряють нам. Тому ми цілилися виключно на них.

Можливість допомогти, здійснивши заплановану покупку, — ідеальна історія. У виграші всі: клієнти роблять свідомий вибір та долучаються до благодійності, бізнес веде активну соціальну історію, а чотирилапі отримують необхідний корм та увагу.

 Партнерство з благодійними фондами

На додачу до розповіді Євгена про цю акцію ми зібрали кілька порад для читачів Bazilik Media щодо перших кроків у створенні соціальних ініціатив. Поговорили з менеджеркою з PR & Communications у фонді Happy Paw Анастасією Аболєшевою.

Чи є обмеження з вашого боку (можливо, не працюєте з компаніями певного напряму: алкоголь, магазини зброї, гемблінг…)?

Анастасія: Ми відкриті до будь-яких ідей співпраці, якщо це не завдає шкоди тваринам. Для нас неприйнятним є намагання бренду використати тварин як об’єкти у корисливих цілях. Також у своїх комунікаціях ми дотримуємось правила не маніпулювати й без того непростими історіями постраждалих хвостиків для клікбейту чи тригерування аудиторії.

Анастасія Аболєшева, менеджерка з PR&Communications у фонді Happy Paw

Звичайно, ми одразу розуміємо, коли бізнес чи блогер використовує фонд як трибуну та довідкову для того, щоб отримати суспільне схвалення та «погладжування» аудиторії тут і зараз. Але ми стежимо за резонансними подіями, пов’язаними з тваринами, та не будемо співпрацювати з тими, хто асоціюється із жорстоким, безвідповідальним ставленням до улюбленців чи безхатніх котів і собак.

 Як запартнеритися з фондом?

Анастасія: Найкраще, коли бізнес приходить до фонду із розумінням того, що він хоче отримати від співпраці та які ресурси може вкласти у проєкт. Необов’язково мати великі бюджети на благодійність та рекламу.

Заради досягнення спільної цілі ми ділимось власною експертністю, 12-річним досвідом у зоозахисній сфері та креативними інструментами, можливостями нашої команди. Компанії обирають співпрацю з нами, щоб бути на 100% впевненими, що допомога надійде тим тваринам і притулкам, які її потребують.

Тому партнерство бізнесу й фонду має бути на рівних умовах — за принципом win-win.

 Результати акції

Цей симбіоз клієнтів, бізнесу, фонду та чотирилапих має успішне завершення. Адже за 10 днів компанія Bagland разом зі своїми клієнтами:

  • зібрали 15 310 грн;
  • нагодували та зігріли 600 песиків;
  • відправили допомогу в притулок «Бест Френдз», що в Макарівському районі Київської області.

 Цей досвід вважаєте для себе успішним? І чи робитимете надалі подібні активності?

Євген: Це точно треба робити надалі. Ми думаємо над варіантами використання відомих свят та визначних дат. У нас є якісний продукт, якому довіряють клієнти. Тож варто й надалі мотивувати їх до соціальної залученості.

Іншим брендам скажу, що такі активності — це не витрачання коштів і сил. Ви отримуєте лояльність до бренду та згуртованість колективу, адже добрі справи робити приємно.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень