fbpx
Конспект

LinkedIn: як заповнити профіль у найпопулярнішій соцмережі для пошуку і встановлення ділових контактів

Пояснює експертка з рекрутингу Ольга Новикова
Пунтус Марія, 17.07.2023

LinkedIn — це професійна мережа, що допомагає фахівцям з різних сфер та з усього світу знаходити одне одного й працювати разом. Її використовують, щоб знайти роботу чи стажування, опанувати навички, необхідні для успішної кар’єри, а також для налагодження та зміцнення професійних відносин.

Щоб дізнатися більше про ефективне використання LinkedIn, ми занотували частину лекції Ольги Новикової, СЕО агенції More Than. Ольга має дві основні спеціалізації — HR та рекрутинг — і працює у цій сфері понад 10 років. Про те, як ефективно налаштувати особисту сторінку, як LinkedIn оцінює профілі та чого очікує від користувача — читай у матеріалі Bazilik Media.


Ольга Новикова
СЕО “More Than”

Що таке Linkedin та навіщо він потрібен

LinkedIn — це платформа для тих, хто прагне розширити своє професійне коло спілкування. Це можуть бути люди з різним професійним рівнем, як-от власники малого бізнесу, студенти й пошукачі роботи. Користувачі LinkedIn можуть використовувати соцмережу для доступу до мережі професіоналів, компаній і груп у своїй галузі та за її межами.

Правильно заповнений профіль LinkedIn може допомогти знайти можливості, демонструючи вашу унікальну професійну історію через досвід, навички та освіту. Ви також можете використовувати LinkedIn для організації офлайн-подій, приєднання до груп, написання статей, публікації фотографій і відео тощо.


Основні кроки у створенні особистої сторінки в Linkedin

01.

Використовуйте професійну фотографію

Відповідно до правил LinkedIn наявність фотографії у 7 разів збільшує імовірність того, що ваш профіль буде знайдений у результатах пошуку LinkedIn. Однак погана якість фотографії може вплинути ще гірше, аніж її відсутність. Тому використовуйте професійну фотографію з крупним планом, на якій чітко видно ваше обличчя.


02.

Вкажіть свою галузь і місцеперебування

Ваше ім’я відображається в результатах пошуку Google, а опис профілю має переконати людей обрати ваш профіль. Є лише 120 символів, щоб повідомити іншим, чим ви займаєтесь. Опишіть свої навички та досвід.


03.

Складіть привабливе резюме

Напишіть резюме, у якому детально опишіть ваш досвід і навички, щоб переконати інших зв’язатися з вами щодо бізнес-можливостей.


04.

Якщо у вас є поточне місце роботи або проєкт, вкажіть це у профілі Linkedin

LinkedIn вимагає описати вашу поточну посаду і зайнятість. Якщо у вас є робота — опишіть обов’язки, завдання та досягнення. Якщо ви студент чи безробітний, скористайтеся цим розділом, щоб підкреслити свої інтереси, навички та досвід.


05.

Додайте свої попередні місця роботи

Додавання ваших двох останніх позицій збільшує шанси знайти ваш профіль у LinkedIn у 12 разів. Перерахуйте всі відповідні місця роботи. Стажування може бути доречним, але не завжди варто вказувати ту зайнятість, яка не стосується очікуваної вами посади (наприклад, досвід роботи офіціантом, якщо ви плануєте працювати в IT-компанії).


06.

Додайте інформацію про освіту

Необов’язково згадувати свою середню школу, почніть з вищої освіти. Тут можна вказати назви опанованих спеціальностей та/або посилання на вашу дисертацію. Також можна згадати про нагороди й відзнаки.


07.

Під’єднуйтеся: додайте контакти людей у профіль

LinkedIn дає змогу дуже легко спілкуватися з іншими. Для початку додайте в друзі тих, кого ви знаєте.


Чого хоче від користувача LinkedIn?

Понад 810 млн людей у світі користуються LinkedIn, серед них 11 млн європейців та приблизно 4 млн українців. Можна сказати, що це близько 10% від загальної кількості населення. Користувачі LinkedIn — так звана платоспроможна аудиторія 25-35 років, оскільки в цій мережі майже немає користувачів до 18 років.

Зазвичай, коли в якійсь соцмережі з’являється оновлення і ви починаєте його використовувати, то спостерігаєте підвищення охоплення, переглядів і зростання аудиторії. Так, коли Instagram ввів функцію Reels, мережа почала самостійно просувати такі публікації. Так от, для LinkedIn важливою особливістю є налагодження професійних стосунків.



Важливі поради від
Ольги Новикової:

  • Акаунт у LinkedIn можна використовувати для просування особистого бренду. Воно починається з особистої сторінки, оскільки саме через особисту сторінку ви можете згенерувати собі набагато більше аудиторії, ніж на сторінку компанії.
  • Посилання на вашу сторінку можна легко кастомізувати через налаштування  — так вас буде значно легше знайти. На особисту сторінку варто додати шапку профілю. Залучати для цього дизайнера необов’язково — можна зробити й самостійно в Canva. У шапці профілю ви можете одразу зазначити ту специфіку, з якою працюєте, і послуги, які надаєте.
  • У LinkedIn ми не використовуємо нікнейми, а додаємо реальне ім’я або ім’я, схоже на реальне. У блоці з тегами можна додати інформацію про себе за ключовими словами. Суть рядка в тому, що в пошуку відображається лише ця коротка інформація про вас.
  • Також ви можете ввімкнути режим креатора. Тоді додадуться гештеги, за якими ви пишете дописи, і відповідно, ваші дописи одразу матимуть набагато більше охоплення.
  • На сторінці в LinkedIn є блок Аbout, де ми пишемо ключову інформацію про себе й також повторюємо, які послуги надаємо, чим можемо бути корисні. Заповнюючи цей розділ, думаємо про цільову аудиторію. Якщо ми хочемо знайти собі роботу за допомогою соцмережі, то пишемо про свої навички та досягнення як професіонала. У цей блок варто додати ваші контакти. Якщо людина захоче заплатити вам мільйон доларів за ваші навички, то має легко встановити з вами зв’язок.



Щоб потрапити на очі тій самій людині, яка потенційно захоче заплатити вам мільйон, обов’язково заповнюйте блок про свій попередній досвід роботи, додавайте сертифікати й інші досягнення. Ці елементи підкреслюють вашу експертність.

  • У профілі є також блок з рекомендаціями. Завжди просіть ваших клієнтів залишити рекомендацію вам в LinkedIn, бо ніколи не знаєш, коли вона знадобиться.

Щоб мати ефективний профіль у LinkedIn, треба приділяти увагу аналітиці. Щойно ви ставите собі за мету просувати щось у якійсь соціальній мережі, одразу робіть хоча б Excel-табличку, в якій будете збирати ключові показники. На особистій сторінці ми можемо:

  • аналізувати кількість показів публікацій за певний період;
  • аналізувати залученість: наскільки добре аудиторія коментує, лайкає, репостить ваші дописи.

4 критерії, за якими LinkedIn оцінює профілі

 професійний бренд — тобто наскільки добре ви позиціюєте себе як експерта: як часто публікуєте контент, ділитесь інформацією, коментуєте дописи інших людей тощо.

 Побудова професійних ввідносин — наскільки регулярно додаєте нові контакти.

 Залученість. Це критерій вашої активності — як багато часу ви проводите у стрічці, лайкаєте та коментуєте пости. Тобто не лише генеруєте свій контент, а й взаємодієте з контентом інших людей.

 Пошук відповідних профілів — коли ви розширюєте свою аудиторію, ви не просто додаєте всіх своїх знайомих, а шукаєте саме тих, хто вам цікавий професійно.


Залишайте свої контакти у профілі Linkedin

Система зв’язків у LinkedIn має умовні “кола знайомств”: ваші друзі (як у Facebook), друзі ваших друзів (що більше ваше перше коло, то більше друге). Для ефективної роботи з LinkedIn вам потрібно велика аудиторія на особистій сторінці. Збільшуючи перше коло знайомств, ви збільшуєте друге — і продовжуєте розвивати акаунт.

Третє умовне коло — це ті, з ким ви не маєте спільних знайомих. У безплатній версії LinkedIn це люди, з якими ви не можете взаємодіяти: не можете їм написати, надіслати запит на приєднання. Варто пам’ятати про ці кола й про те, що вам регулярно треба збільшувати аудиторію, але збільшувати її дуже й дуже акуратно, тому що LinkedIn блокує набагато жорсткіше, ніж це робить, наприклад, Instagram.

У профілі обов’язково треба написати свої контакти на випадок, якщо людина “третього кола”, яка не може взаємодіяти з вами у мережі, побачить ваш профіль і захоче зв’язатись із вами.

Читайте також у рубриці Конспект
/ Що читають тату-майстрині: книжкова полиця Уляни Нєшевої
Що і як говорити, щоб вас почули іноземці?
Про це розповіли Тома Істоміна, співзасновниця та заступниця головного редактора Kyiv Independent та Дарина Шевченко, CEO Kyiv Independent
/ Які книжки читають експерти та організатори фестивалю «Книжкова країна»
Добірка книжок, на які варто звернути увагу
Як протистояти оновленим російським ІПСО: рекомендації медіаекспертів
Українські медіаексперти виокремили конкретні загрози та дали рекомендації, як з ними впоратися.
Як побороти застарілу систему: кейс «Армія ТV»
Огляд роботи оновленого медіаресурсу Міністерства оборони України
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень