fbpx
Slow news

Лайки під постами в Instagram зникають вже і в Україні

Зберігайте спокій: свої лайки ви бачитимете
Чередніченко Анастасія, 15.11.2019

Instagram почав приховувати кількість лайків під постами користувачів по всьому світу. Про це компанія повідомляє у своєму твітері:

“з сьогоднішнього дня, ми розширюємо наше тестування приватного лічильника лайків по світу. Якщо ви берете участь у тестуванні, ви більше не побачите загальну кількість лайків і переглядів фото і відео у стрічці новин, якщо вони не ваші”.

В Instagram говорять, що попередні тестування в Австралії, Бразилії, Канаді, Ірландії, Італії, Японії та Новій Зеландії отримали позитивний відгук. Крім того, у компанії вже роздумують над способами, якими креатори контенту зможуть доносити свою цінність партнерам замість підрахування кількості лайків під публікаціями.


Що про це думає людина, яка працює з соцмережею:

Анастасія Григорук, SMM-ниця, вінтажна блогерка
@s.nova_vintage

“Відсутність лайків у блогерів — ситуація суперечлива. Якщо потрібна статистика для колаборацій та співпраці, її завжди можна відкрити, переглянути і надіслати бренду.

Чисто психологічно від цього теж може стати легше, адже я, наприклад, перестану постійно гіпнотизувати пости моєї потенційної суперниці. І я розумію суть, адже для більшості лайки, а не контент — це показник якості.

Проблема може виникнути з акаунтами, що накручують лайки: адже тепер їм ще легше це робити, щоб обманювати рекламодавців. Підписники не бачитимуть розрив у кількості, а бренди отримуватимуть фейкові звіти про рекламу.

Хоча, як на мене, це таке собі нововведення, особливо на фоні шаленої популярності TikTok. Коли ти вкладаєш чималі зусилля на розвиток своєї сторінки, на якісний контент — тобі просто морально необхідно отримувати фідбек, моральне заохочення. Без цього відчувається деяка демотивація”.

Думка експерта

надія самаріна,
маркетинг-стратегиня, лекторка bazilik

“Особисто мене ці зміни інтригують. Відміна лайків змінить модель споживання контенту, а значить, усі сторінки, починаючи з найуспішніших, будуть змінювати стратегії своїх брендів: як особистих, так і комерційних.

Я дослідила аналітику в тих країнах, де лайки вже не відображаються. Точно можу сказати, що і в нас нововведення стане фундаментальним для інстаграму і наробить багато шуму. Уявляєте, як швидко з’являться «чудо-сервіси» для показу лайків усім, хто прагне залишити все, як раніше?

Проблема в тому, що зв’язка лайк-шер-репост вже стала святою, і мало хто звертає увагу на те, що лайки вже давно не настільки ефективні для росту сторінки.

Як це вплине на бренди та інфлюенсерів? Вважаю, що на бренди позитивно: по-перше, вони нарешті перестануть вимірювати успіх свого проєкту, бізнесу або продукту в лайках – і почнуть дивитися на охоплення і взаємодії (репости, коментарі, збереження). По-друге, щоб лишитися на плаву, бренди тепер повинні будуть робити сильний акцент як на візуальній, так і на смисловій складових контенту. Якщо раніше люди могли поставити лайк, побачивши лайки інших людей, то тепер для взаємодії користувачі будуть оцінювати і картинку, і тексти. Брендам буде важче потрапити в стрічки підписників просто так: доведеться заморочитись і зробити дійсно цікавий контент.

Інфлюенсерам та блогерам, скоріше за все, також спочатку буде важко. Наприклад, у комерційній діяльності тепер буде потрібно показувати не лайки, а й інші показники успіху сторінки. Hype Auditor проаналізував, що в країнах, де зміни вже діють, кількість лайків у блогерів впала на 3-15%”.

Читайте також у рубриці Slow news
У Signal з’явиться  можливість додавати псевдоніми й нотатки для контактів
Наразі розробники тестують цю функцію
robota.ua проведе безплатний вебінар про цінності, які обʼєднують людей у команду
Він буде корисний керівникам, власникам бізнесу, HR та L&D експертам
Українець створив безоплатний застосунок для перекладу відео
Нині доступні для перекладу українська та кримськотатарська
Книгарня Readeat закликає підтримати харківських видавців
Пропонують придбати книжки за видавничими цінами й у такий спосіб допомогти Харкову
У Києві відкрилася виставка «Незламність традицій»
На ній представлені роботи студентів і викладачів Академії імені Михайла Бойчука, яку пошкодила російська ракета
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень