fbpx
Кейси

Креативні експерименти з логотипами відомих брендів

Нестандартні рішення від дизайнерів
Коротенко Оля, 30.09.2020

Дизайнери люблять поекспериментувати з логотипами. Часто вони беруть за основу фірмові знаки популярних брендів і дають волю творчості — міняють місцями назви компаній, відображають характеристики товарів на їх логотипах або змінюють персонажів.

Мотиви різні: хтось хоче продемонструвати свою креативність, а хтось у такий спосіб намагається привернути увагу до важливих питань суспільства.

Ми зібрали приклади креативного редизайну логотипів відомих брендів, щоб дізнатися відповіді на запитання “А що, якби… ?”.


Якби логотипи компаній користувалися своєю продукцією

Графічний дизайнер Марко Шембрі з Італії уявив, який вигляд матимуть логотипи популярних брендів, якщо зазнають на собі ефекту від своїх товарів.

Лого McDonald’s погладшало, Gillette ріжеться бритвою, Absolut випиває горілки, як наслідок — має затуманений зір, а русалка Starbucks дещо гіперактивна через надмірне вживання кави.

Джерело: www.behance.net


Якби на логотипах замість чоловіків були жінки

Організація Creative Equals, яка займається підтримкою талановитих жінок і сприяє рівноправності в творчих галузях, переробила “чоловічі” логотипи відомих брендів на жіночі версії.

У 2018 році організація дійшла висновку, що логотипів, які зображають чоловіків, більше, ніж із зображенням жінок. Тож за допомогою креативної кампанії автори хотіли висвітлити проблеми гендерно незбалансованого брендування.

Creative Equals змінили логотипи таких відомих брендів, як Pringles,  DreamWorks, Schwarzkopf, Bic, Monopoly та ін. Унаслідок змін дядько Pringles залишається без вусів, хлопчик з Dreamworks перетворюється на дівчинку, у лого Schwarzkopf з’являється пучок на голові, а в персонажа Bic pens — милі хвостики.

Джерело: www.creativeequals.org


Якби логотипи відображали реальний посил компаній

Графічний дизайнер зі Швеції Віктор Гертц зробив проєкт під назвою Honest Logos, який відображає реальні посили відомих компаній.

Він узяв логотипи знаменитих брендів і замінив реальні назви на креативні й такі, що чесно транслюють посил компанії. Водночас усі інші деталі логотипів — колір, стиль, графіку — дизайнер залишив оригінальними, щоб одразу було зрозуміло, про який бренд ідеться. У проєкті Гертца логотипи правдиво “заговорили” про свої компанії.

Джерело: www.behance.net


Якби замість логотипів на продуктах зображували кількість калорій

Усім відомо, що фастфуд, снеки, газована вода та алкоголь — це некорисні продукти, в яких, крім іншого, міститься маса калорій. Але більшість із нас навряд чи звертає увагу на кількість спожитих калорій. Часто нам здається, що від однієї цукерки “нічого не буде”, а погладшати від алкоголю взагалі неможливо. Однак це не так.

Щоб звернути увагу на калораж некорисних продуктів, група дизайнерів вирішила замінити їх логотипи на цифри, які відображають кількість калорій. Дизайнери створили сторінку в Instagram, куди викладали свої роботи протягом року.


Якби логотипи компаній були утворені з логотипів конкурентів

Румунський дизайнер Стефан Асафті вирішив зламати сприйняття аудиторією відомих брендів і візуалізував їхні логотипи з маленьких логотипів брендів-конкурентів.

Так, яблуко Apple зроблене з маленьких прапорців Windows, а прапор Windows, навпаки, — з яблук Apple. Крім цього, дизайнер поміняв місцями слогани компаній.

Проєкт отримав назву The Greatest Brandversations. Автор пояснив, що його експеримент засновано на бажанні створити візуальну “бесіду” між відомими логотипами й подивитися, як вони впливатимуть один на одного в таких “колабораціях”.

Джерело: www.behance.net


Якби логотипи помінялися місцями

Айдентика більшості популярних брендів говорить сама за себе. Ми чітко знаємо, що під жовтою арочною літерою “М” знаходиться фастфуд McDonald’s, і легко впізнаємо в супермаркеті червону пляшку Coca Cola, взагалі не читаючи назви напоїв. У нашій підсвідомості культові логотипи вкоренилися досить міцно і зламати це сприйняття вже непросто.

Але дизайнери, які люблять експериментувати, іноді задаються питанням: “А що як поміняти логотипи відомих брендів один з одним?”. Працюючи над логотипами, вони залишають фірмові шрифти, кольори й зображення логотипів, переставляючи лише назви продуктів.

Ось кілька прикладів таких робіт від різних дизайнерів.


Якби логотипи опинилися не на своїх продуктах

Логотип — це обличчя бренду. Якщо логотип зроблено якісно, споживачі легко його запам’ятовують, пов’язують із брендом і довіряють йому.

Але логотип, як і назва продукту, призначений не лише для впізнаваності — він викликає у споживачів певні стійкі асоціації з продуктами. Coca Cola асоціюється із солодкою газованою водою, Nutella — із шоколадною пастою, Nescafe — з кавою.

Єгипетський художник Ахмед Моршеді вирішив трохи зруйнувати наші асоціації щодо деяких відомих брендів. Він переніс логотипи популярних компаній на зовсім інші продукти. Цигарки Nestle або зубна паста Nutella — здається дивним, чи не так?

Завдяки креативному підходу автор проєкту вивів маркетинг на новий рівень і довів, що логотипи грають справді важливу роль у сприйманні товарів.

Джерело: www.boredpanda.com


Якби логотипи були речами

Таку Омура — японський дизайнер, якого надихають логотипи відомих компаній. Він вирішив не обмежуватися зображеннями логотипів, а пішов далі і зробив більш практичний проєкт. Омура придумав, як логотипи брендів можна було б використовувати в побуті, і надрукував 3D-моделі цих логотипів.

Скажімо, лого компанії Adobe дизайнер перетворив на вішак для одягу, значок Honda став відкривачкою для пива, лого YouTube — гантеллю, а лого McDonald’s — скріпкою і підставкою під фото.

Джерело: designyoutrust.com


Якби всі логотипи були виконані в стилістиці баугаус

У 2019 році агентство 99designers випустило серію незвичайних постерів: дизайнери переосмислили сучасні логотипи в стилістиці баугаус. Артпроєкт приурочено до 100-річчя течії.

Баугаус — це модерністський стиль у дизайні та архітектурі. Його послідовники хотіли створити “інтернаціональний стиль”. Для цього вони пропонували відмовитися від усіх історичних та культурних відображень на користь прямих ліній, геометричних форм і чистих кольорів.

Дизайнери вирішили відзначити дату століття баугаусу й намалювали логотипи відомих брендів, дотримуючись головних принципів стилістики: мінімалізм, функціональні форми, чисті кольори й геометричність.

Джерело: 99designs.com.sg


Якби логотипи переживали пандемію коронавірусу

Звісно ж, не оминув дизайнерський креатив і пандемію. Багато хто експериментував з логотипами відомих компаній — чи то вдягаючи на них маски, чи то роз’єднуючи елементи задля дотримання соціальної дистанції. Редизайн під час пандемії взагалі переріс у тренд.

Наприклад, дизайнер зі Словенії Юре Товрлян змінив деталі логотипів відомих світових компаній: MasterCard, Starbucks, NBA, Nike, LinkedIn, Corona та ін. Серію назвав Coronavirus Logos.

У його роботах розкрита тема ізоляції і дистанціювання людей через коронавірус. Дизайнер зазначив, що це лише його бачення того, який вигляд повинні мати логотипи під час карантину, і закликав людей залишатися вдома.

Джерело: www.behance.net

Португальська креативна агенція Klüg запропонувала трохи інший підхід до “коронавірусного” дизайну. У серії логотипів під назвою Go Home концепція змінилася — на лого, де ми звикли бачити людей, вони відсутні.

Джерело: www.adsoftheworld.com  

Самі бренди також не стояли осторонь і пропонували свій “коронавірусний” креатив.

Джерело: rau.ua

Читайте також у рубриці Кейси
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень