fbpx
Slow news

Кожен 3-й підліток хотів би обрати креативну професію (дослідження)

А найбажаніша робота для молоді — в IT-сфері
Мачулка Ангеліна, 19.11.2021

Агенція Kantar Україна за ініціативи Фундації Дарини Жолдак провела соціологічне дослідження про професійні перспективи та мрії молоді в Україні.

Кожен третій підліток хотів би обрати творчу професію, а в топ-20 ідеальних професій креативні індустрії — на дев’яти позиціях. Це фахівець з IT, програміст, розробник ігор, співак, музикант, актор, художник, хореограф, танцюрист, дизайнер, кіберспортсмен, архітектор, візажист. Натомість у такому ж топ-20 дорослих творчих професій лише три: фахівець ІТ, дизайнер, перукар.

“Хибні та абстрактні уявлення про креативні індустрії, а також брак інформації, підтримки, однодумців, нерозуміння шляху й рольових моделей призводять до того, що талановита людина зраджує своєму таланту. Обирає “нормальну” професію, яку насправді не любить. У кращому випадку вона прийде до свого покликання пізніше. В гіршому — страждатиме все життя”, — говорить про проблему вибору професії засновник Фундації Дарини Жолдак Андрій Федорів.

47% української молоді вважає себе талановитою. Водночас п’ятій частині опитаних підлітків ніхто не говорить про те, що вони обдаровані. Серед головних перепон у розвитку свого таланту молодь назвала фінансові труднощі, невпевненість у собі, небажання або невдалі спроби, а також нерозуміння, куди і як потрібно рухатися.

До того ж 70% опитаних підлітків вважають, що за кордоном у них буде більше можливостей для розвитку та реалізації своїх здібностей. 

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень