fbpx
Slow news

Користувачів соцмереж обурили футболки з принтом «Ухилянт»

Люди вважають розповсюдження й купівлю таких футболок російською пропагандою
Кірста Олена, 09.05.2024

Українські онлайн-магазини почали продавати футболки з принтом «Ухилянт» і «Дружина ухилянта». Користувачі мережі обурилася тим, що існують люди, які пишаються ухилянством.

Соціальні мережі заполонили дописи з обуреннями від українців, які вважають, що купувати й продавати такий продукт – принизливо, а також називають це поширенням російської пропаганди та грою на боці ворога.

Український політик Сергій Хлань навіть опублікував світлину, зроблену, за його словами, в Київському метрополітені. На ній – чоловік у футболці з відповідним написом.

«Скажіть, а як так сталось, що на початку війни це було неможливо, ніхто в здоровому розумі такого би не вдягнув. Зараз – привід для гордості. Зараз пісню поють – ухилянт!», – написав нардеп.

Але знайшлися й ті, хто не бачать нічого страшного у футболках із «жартівливими принтами» на тему ухилення від мобілізації.

Після публічного розголосу й критики на адресу продавців товару з написами «Ухилянт» багато онлайн-магазинів прибрали з продажу такі футболки. Однак, чи очистить це їхню совість – запитання риторичне. Тим часом у продажу з’явилися футболки з принтом «Не ухилянт».

Нагадаємо, раніше у тіктоці став популярним тренд «Я ухилянт». У ньому користувачі знімають відео, в яких чоловіки показують мальовничі краєвиди, відпочинок на морі або в ресторані й підписують свої дописи так: «Будь-яка погода хороша, коли ти ухилянт», «Як відчувається життя, коли ти ухилянт» тощо.

До тренду приєдналися й військові, які вирішили поставити крапку в суперечках між коментаторами. Воїни почали публікувати відео з гештегом #будніухилянта, в яких показують службу, будні в окопах і фрагменти бойових дій.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень