На території ВДНГ відкриють безбар’єрний павільйон КИТ. Ініціативу втілює команда «Куражу» за підтримки Monobank.
Новий простір розташується у дев’ятому павільйоні ВДНГ загальною площею 3700 м². Раніше ця локація була майданчиком для демонстрації промислово-технічних досягнень, а пізніше її використовували для зйомок українських телешоу. Останніми роками будівля була зачинена. Про це розповіла засновниця Куражу Альона Гудкова у своєму інстаграмі.
Місія нового культурного простору — підтримувати сучасні культурні ініціативи та розвивати доступне мистецтво в Україні. На локації проводитимуть концерти, виставки, освітні заходи та інші події, які можуть бути безоплатними, платними або благодійними. Вже зараз оголошено Open Call для всіх, хто має ідеї щодо організації подій у цьому просторі.
Ідея створення КИТА народилася у вересні 2024 року, коли засновниця Куражу Альона Гудкова та операційна директорка Настя Максимова вперше відвідали павільйон. Вони побачили в ньому потенціал нового культурного центру. Завдяки фінансовій підтримці Monobank розпочався ремонт: оновлюється вхідна група, тамбури, санітарні зони, щоб зробити простір повністю безбар’єрним.
«Ми хочемо створити простір для тих, хто пропонує нестандартні ідеї, формує майбутнє України та створює події, про які хочеться розповідати далі. Нам хочеться і важливо підтримувати такі проєкти й допомагати їм зростати — своїми різноманітними ресурсами, локацією, знаннями чи практичним досвідом», — кажуть ініціатори проєкту.
Концепція та візуальний стиль
Над айдентикою та назвою проєкту працювала креативна агенція banda. Історія співпраці почалася випадково — команда Куражу виграла розробку логотипа та неймінгу на благодійному колесі фортуни, яке проводила banda під час одного із заходів.
Керівницею павільйону стала Аня Лукашевич, яка раніше працювала директоркою бренду FROLOV. Вона відповідатиме за наповнення простору подіями та його розвиток. Відновленням павільйону займаються Big City Lab та Forma UA — команди, що мають значний досвід у реалізації урбаністичних та архітектурних проєктів, розповідають у пресслужбі проєкту.
Біля входу до павільйону встановили 12-метрову інсталяцію — медіаскульптуру кита авторства Валерія Коршунова, яку команда Куражу взялася реставрувати. Відновлена скульптура зможе змінювати кольори залежно від якості повітря та води — її під’єднають до системи екологічного моніторингу.
Попри те, що ремонт ще триває, команда вже оголосила Open Call для організаторів заходів. КИТ готовий приймати проєкти у сфері мистецтва, музики, театру, спорту та інших культурних ініціатив. Важливою особливістю є підтримка як традиційних, так і експериментальних напрямів.
Окрім простору, Кураж надаватиме допомогу в продюсуванні та організації подій. Щоб подати заявку, потрібно заповнити ґугл-форму за посиланням.
Раніше ми писали, що «Кураж» і компанія «Моя кімната» запустили серію відео про ментальне здоров’я