fbpx
Зсередини

Колонка Ольги Пахолок про комунікації dating-сервісів

Як додатки, у яких люди змагаються за увагу інших людей до себе, змагаються за те, щоби змагалися ці люди саме на їхній території
Bazilik, 26.02.2020
Ольга Пахолок
колишня копірайтерка Fedoriv, авторка telegram-каналу Narratology Department, креативна директорка Yonder Media Mobile, New York

Тіндер говорить, що бути сінгл — чарівно, Хіндж просить видалити власний додаток, а Оккупід стверджує, що не хотіти стосунків із консерваторами цілком нормально.

“Розлучена білявка приємної зовнішності, не п’ю, не палю, маю сина, познайомлюся із галантним мужчиною без шкідливих звичок для створення сім’ї, фото за необхідності надішлю”. Такі повідомлення я постійно чула по радіо в рубриці “Клуб знайомств”, коли малою лишалася пожити у бабуcі з дідусем. Нас із братом вони сильно веселили (повідомлення, хоча бабуcя з дідусем теж). Ми до глибокого підліткового віку ці викрики самотніх душ перекручували, пародіювали й всіляко насміхалися над спраглими до любові серцями.

Смішки смішками, аж от тобі 30+, ти розлучена, не п’єш і не куриш, хоч і без сина, але теж не проти завести якесь приємне знайомство із галантним мужчиною. Добре, що тепер не потрібно писати на радіо. Цілий ряд спеціалізованих сервісів запрошує усіх охочих поринути у світ стосунків різної глибини та серйозності. І робить це дуже компетентно й творчо, а все тому, що інсайтами встелений шлях до уваги користувача, навіть якщо користувач просто хоче знайти собі пару (особливо коли користувач хоче знайти собі пару!)


У жовтні 2018 Тіндер, наприклад, проспівав оду самотності. На серії постерів жіночки чарівно проводили час, ілюструючи фрази: ”Одна і не шкодую”, “Одна може робити, що хоче”, “Одна ніколи не має приходити додому раніше” і “Жахливо марнувати таку штуку як “Одна””.

Ладді Пітерсон, креативна директорка Wieden+Kennedy New York сказала із цього приводу, що бути одному — не якесь чистилище, у якому мусиш мучитися, доки не спаруєшся. Це дуже важливий і потрібний період життя, ним варто насолоджуватися. Чудове потрапляння в настрій багатьох: хочу пару, але не так щоб сильно хочу бути в парі. Браво, Тіндер.

Менш ніж за рік, Хіндж розказав іншу історію. Вона скоріше для тих, хто вже набувся однією, одним, чи одними, і не проти стати на тернистий шлях пізнавання, притирання та звикання до іншої людини. У даному випадку креативники заявили, що Хіндж створений, аби його видалити: завантаж Хіндж, знайди когось чудового, видали Хіндж. Що вам сказати, сама завела собі на телефоні цей сервіс, коли побачила в метро постери.

І нарешті, зовсім свіже — про те, що не всі йогурти однаково корисні. Січнева кампанія додатку Оккупід валідизує ряд факторів, які визначають успіх чи провальність контакту із потенційною парою.

Наприклад, нормально, стверджують автори комунікації, відмітати кандидатів на пару, спираючись на їхні політичні погляди, сексуальні фетиші та відстань, яку треба здолати, аби провести їх додому. Словом, знову в серці слів інсайт: усі ми перебираємо, а тільки потім вже, коли вляпались по самі вуха, починаємо пробачати різницю світоглядів.

Фото: AMNY

Словом, якщо почуваєте у собі голос якогось із інсайтів, сміливо обирайте своє поле для пошуків пари. Щоправда, жоден із сервісів не надає гарантій, хоча алгоритми явно виправдовують вкладені на їх розробку гроші. Працює статистика.

Якщо багато разів повторювати подію, що збільшує вірогідність в результаті знайти пару — знайомитись, переписуватись, зустрічатись — то рано чи пізно ця сама статистика замечить вас із тим, що не соромно буде привести на сімейну вечерю й показати друзям.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень