fbpx
Slow news

Художники з усього світу понад місяць малювали літери українського алфавіту

Проєкт “33 літери для України” ініціювали польські дизайнерки
Мар'яна Хемій, 11.04.2022

На початку березня польські дизайнерки Йоася Фідлер-Верушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська запустили в Instagram проєкт “33 літери для України”, до якого могли долучитися всі охочі. Щодня з 7 березня до 8 квітня команда проєкту публікувала кілька зображень однієї з літер українського алфавіту, створених художниками з усього світу. Головною метою проєкту є показати, що Україна — незалежна країна з власною культурою, історією та мовою.



“Використаймо силу дизайнерської спільноти, щоб висловити солідарність з Україною, показати, що це незалежна країна зі своєю культурою, історією та мовою.

В оформленні проєкту ініціаторки використали шрифти українських дизайнерів — Menorah Grotesk, створений Іваном Цанком, Misto Катерини Королевцевої та Kyiv Type Дмитра Растворцева.



“Вивчення української кирилиці стає дедалі важливішим, особливо тут, у Польщі. Накреслення польського та українського алфавітів відрізняються, і ми хочемо використати цей проєкт не тільки щоб показати нашу підтримку, а й надихнути дизайнерів навчитися читати та малювати кирилицю”, — йдеться в одному з дописів на сторінці.

Започаткувавши “33 літери для України”, команда хотіла познайомити між собою польських та українських дизайнерів і каліграфів.



Йоася, Аліна та Ага планують монетизувати проєкт. Серед іншого вони обговорюють з художниками-учасниками можливість друку постерів із зображенням літер та їх подальший продаж. Виручені кошти переказуватимуть на гуманітарні ініціативи в Україні.

Ще однією метою проєкту є знайомство поляків з українською мовою в цікавій формі. До зображень літер у дописах також додані транслітерація латинкою, фонетичний запис та приклади вимови. За словами Йоасі, діти українців, які переїхали до Польщі, рятуючись від війни, скоро підуть у місцеві школи, тому “було б добре за допомогою цього проєкту зменшити міжмовні барʼєри”.



Джерело: DTF Magazine, інстаграм проєкту

Читайте також у рубриці Slow news
Чи готовий український бізнес до створення інклюзивного робочого середовища
Результати дослідження платформи OLX
«Сільпо» видасть книжку, засновану на історіях про здійснення своїх передбачень
Поділитися власною історією можуть усі охочі
Індійська компанія перетворила дерева на головних персонажів у комунікації свого бренду
Екологічна ініціатива наголошує на важливості гармонійного співіснування бізнесу та природи
Роботу української художниці зобразять на регіональній купюрі в Німеччині
Картину «Дитина» мисткиня створила під впливом подій повномасштабного вторгнення
НОК України презентував фільм про призерів Олімпійських ігор у Парижі-2024
Серед героїв стрічки: Ольга Харлан, Ярослава Магучіх, Жан Беленюк та інші спортсмени
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень