fbpx
Slow news

Художники з усього світу понад місяць малювали літери українського алфавіту

Проєкт “33 літери для України” ініціювали польські дизайнерки
Мар'яна Хемій, 11.04.2022

На початку березня польські дизайнерки Йоася Фідлер-Верушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська запустили в Instagram проєкт “33 літери для України”, до якого могли долучитися всі охочі. Щодня з 7 березня до 8 квітня команда проєкту публікувала кілька зображень однієї з літер українського алфавіту, створених художниками з усього світу. Головною метою проєкту є показати, що Україна — незалежна країна з власною культурою, історією та мовою.



“Використаймо силу дизайнерської спільноти, щоб висловити солідарність з Україною, показати, що це незалежна країна зі своєю культурою, історією та мовою.

В оформленні проєкту ініціаторки використали шрифти українських дизайнерів — Menorah Grotesk, створений Іваном Цанком, Misto Катерини Королевцевої та Kyiv Type Дмитра Растворцева.



“Вивчення української кирилиці стає дедалі важливішим, особливо тут, у Польщі. Накреслення польського та українського алфавітів відрізняються, і ми хочемо використати цей проєкт не тільки щоб показати нашу підтримку, а й надихнути дизайнерів навчитися читати та малювати кирилицю”, — йдеться в одному з дописів на сторінці.

Започаткувавши “33 літери для України”, команда хотіла познайомити між собою польських та українських дизайнерів і каліграфів.



Йоася, Аліна та Ага планують монетизувати проєкт. Серед іншого вони обговорюють з художниками-учасниками можливість друку постерів із зображенням літер та їх подальший продаж. Виручені кошти переказуватимуть на гуманітарні ініціативи в Україні.

Ще однією метою проєкту є знайомство поляків з українською мовою в цікавій формі. До зображень літер у дописах також додані транслітерація латинкою, фонетичний запис та приклади вимови. За словами Йоасі, діти українців, які переїхали до Польщі, рятуючись від війни, скоро підуть у місцеві школи, тому “було б добре за допомогою цього проєкту зменшити міжмовні барʼєри”.



Джерело: DTF Magazine, інстаграм проєкту

Читайте також у рубриці Slow news
У Києві проведуть міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Оголосили дати, учасників і представили нову айдентику
У Києві відкрили мурал на честь ГУР
Його появою вшановують українських розвідників
Work.ua зробила відкритою статистику зарплат і вакансій
Вона містить детальні графіки щодо зміни зарплат і вакансій за професіями та містами
Освітній проєкт ReSkill UA відкрив набір на другу хвилю навчання
Найпопулярніший напрям серед попередніх учасників — проєктний менеджмент
У Києві з’явилась інсталяція «Битва за світло»
Її створили з пошкодженого російськими обстрілами обладнання ТЕС
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень