fbpx
Slow news

Художники створили проєкт, де зобразили приховані сенси дитячих казок

До Всесвітнього дня художника
Ольга Сакали, 27.10.2021

Контент-платформа Depositphotos та команда ілюстраторів Projector Institute створили проєкт Hidden Messages in Children’s Books (“Приховані сенси у дитячих книгах”), де переосмислили казки свого дитинства.

Для цього художники проаналізували популярну світову літературу для дітей з позиції дорослих. Виявили в ній нові сенси, які дітям усвідомити було б складно. Особливу увагу звернули на теми ментального здоров’я, здорових відносин у сім’ї та суспільстві, самореалізації і внутрішньої сили.

Надія Руденко “Гобіт, або Туди і звідти”

“У цьому проєкті ми хотіли поговорити про те, що непокоїть творців, не тільки з погляду професійного розвитку, а й порушити загальнолюдські теми. Дати художникам можливість у дорослому віці через творчість переосмислити ідеї книжок, які формували світогляд міленіалів — найактивнішого й найчисельнішого покоління у мережі. А ще — останнього покоління, яке виросло без гаджетів, цілодобового доступу до Google, соцмереж та інтернету. Важливим джерелом знань для багатьох міленіалів стали книжки. А вік, у якому вони вперше взяли їх до рук, часто збігався з віком формування їхньої особистості”, — розповідає про проєкт креативна директорка Depositphotos Таті Тімошенко.

Художники створили альтернативні ілюстрації до всесвітньо відомих казок — “Гобіт”, “Аліса в Дивокраї”, “Пітер Пен у Кенсінгтонських садах”, “Русалонька”, “Маленький принц”, “Щедре дерево”, “Таємничий сад”, “Пеппі Довгапанчоха” і “Мері Поппінс”. Кожен митець обрав одну казку та інтерпретував її по-своєму, а ще описав ілюстрації спогадами з дитинства.

За словами ілюстратора з Projector Institute Євгена Величева, саме через ілюстрацію дитина вирішує, яку книжку читатиме. “Ілюстрація робить казку зрозумілішою й містить у собі оцінку подій та героїв. Велика і важлива частина роботи ілюстратора – помічати неявні деталі, будувати через них діалог з глядачем. За час роботи над цим проєктом я ще раз переконався, наскільки по-різному думають люди, як по-різному бачать ту саму історію. Ці різні погляди неймовірно надихають”.

Читайте також у рубриці Slow news
GEN Ukrainian та KATSURINA запустили колаборацію для підтримки дітей, що постраждали від війни
Головним її елементом став брелок – мініверсія культового пуховика
Бренд byMe презентував короткометражку до дня народження Леся Курбаса
Відео стало продовженням колекції «Березіль», створеної за мотивами ескізів театру
Бренд «Вільні Люди» представив вишиванки в новій колекції «ВЕСНЯНКА»
У капсулі використали традиційні для весняної пори символи
Програма ментального здоровʼя «Ти як?» розпочинає нову кампанію за участю ветеранів
Щоб нагадати, що досвід захисників і захисниць вартий поваги
В Україні представили платформу для друку книжок авторів-початківців «Видала громада»
Автори зможуть видавати свої перші книжки коштом благодійників
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень