fbpx
Slow news

Художники створили проєкт, де зобразили приховані сенси дитячих казок

До Всесвітнього дня художника
Ольга Сакали, 27.10.2021

Контент-платформа Depositphotos та команда ілюстраторів Projector Institute створили проєкт Hidden Messages in Children’s Books (“Приховані сенси у дитячих книгах”), де переосмислили казки свого дитинства.

Для цього художники проаналізували популярну світову літературу для дітей з позиції дорослих. Виявили в ній нові сенси, які дітям усвідомити було б складно. Особливу увагу звернули на теми ментального здоров’я, здорових відносин у сім’ї та суспільстві, самореалізації і внутрішньої сили.

Надія Руденко “Гобіт, або Туди і звідти”

“У цьому проєкті ми хотіли поговорити про те, що непокоїть творців, не тільки з погляду професійного розвитку, а й порушити загальнолюдські теми. Дати художникам можливість у дорослому віці через творчість переосмислити ідеї книжок, які формували світогляд міленіалів — найактивнішого й найчисельнішого покоління у мережі. А ще — останнього покоління, яке виросло без гаджетів, цілодобового доступу до Google, соцмереж та інтернету. Важливим джерелом знань для багатьох міленіалів стали книжки. А вік, у якому вони вперше взяли їх до рук, часто збігався з віком формування їхньої особистості”, — розповідає про проєкт креативна директорка Depositphotos Таті Тімошенко.

Художники створили альтернативні ілюстрації до всесвітньо відомих казок — “Гобіт”, “Аліса в Дивокраї”, “Пітер Пен у Кенсінгтонських садах”, “Русалонька”, “Маленький принц”, “Щедре дерево”, “Таємничий сад”, “Пеппі Довгапанчоха” і “Мері Поппінс”. Кожен митець обрав одну казку та інтерпретував її по-своєму, а ще описав ілюстрації спогадами з дитинства.

За словами ілюстратора з Projector Institute Євгена Величева, саме через ілюстрацію дитина вирішує, яку книжку читатиме. “Ілюстрація робить казку зрозумілішою й містить у собі оцінку подій та героїв. Велика і важлива частина роботи ілюстратора – помічати неявні деталі, будувати через них діалог з глядачем. За час роботи над цим проєктом я ще раз переконався, наскільки по-різному думають люди, як по-різному бачать ту саму історію. Ці різні погляди неймовірно надихають”.

Читайте також у рубриці Slow news
ПриватБанк і Payoneer запустили нову функцію для фрилансерів
Вона допоможе отримувати оплату за надані послуги
TikTok запустив можливість створювати ексклюзивні фони для відео на базі ШІ
Картинки виходять абстрактними, але для цього є причина
В Україні каратимуть за цькування на робочому місці
Ідеться про економічний, психологічний тиск та ізоляцію працівника
NASA створило сайт, де можна почути, як звучить життя на Марсі
Користувач може послухати, зокрема, власний голос на Червоній планеті
YouTube планує запустити маркетплейс для стримінгу
Можливо, він почне роботу вже восени 2022 року
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень