fbpx
Slow news

Ходіння кімнатою позитивно впливає на креативність — дослідження

Головне — не мати обмежень у рухах
Ольга Сакали, 19.01.2022

Дослідники Вюрцбурського університету виявили, що ходіння кімнатою сприяє творчому мисленню.

На основі тесту Гілфолда з альтернативним використанням науковці провели експерименти, де завданням учасників було вигадати способи використання звичайних побутових речей, як-от олівця, зубної щітки, рушника тощо. У першому експерименті кращі результати показали учасники, які під час роздумів рухалися кімнатою, ніж ті, які сиділи.

В інших експериментах учасників поділили на чотири групи. Перша ходила кімнатою без обмежень, інша — мала спеціальний маршрут, третя рухалася сидячи, а четверта — сиділа за комп’ютером і фокусувала погляд на екрані. Найкращими були результати групи, що вільно ходила кімнатою, та групи, яка, хоч і сиділа, але не була обмежена в рухах.

Так дослідники виявили, що обмеження в рухах перешкоджають креативності. Також на творче мислення негативно впливають усталені траєкторії — наприклад, фокусування на екранах.

Дослідниця Барбара Гендель зазначає, що не сам рух допомагає гнучко думати. “За це відповідає свобода самовизначених рухів. Тобто головне — мати можливість пересуватися без зовнішніх обмежень”.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень