fbpx
Slow news

Харківський драматичний театр представив новий візуальний образ

Заклад отримав свій символ та сучасний дизайн
Кірста Олена, 30.10.2024

Харківський академічний драматичний театр, який планують перейменувати на честь письменника Григорія Квітки-Основ’яненка, представив новий брендинг і концепцію дизайну.

Над розробкою нового дизайну працював український дизайнер Олексій Чекаль, пише видання «Люк».

Ідея нового візуального стилю театру

Редизайн став логічним продовженням майбутньої зміни не лише назви, а й загальної концепції театру. Оновлений графічний стиль поєднує елементи харківського конструктивізму та модерну із сучасними технологіями. Для розробки нового візуального стилю були об’єднані елементи традицій та інновацій. Візуалізація відображає риси харківського конструктивізму та модерну, доповнені сучасними технологіями, такими як Processing та Fractal Geometry.

Дизайнер Олександр Чекаль пояснив, що відмова від стилістики ХІХ століття пов’язана з прагненням уникнути імперського спадку в шрифтах та естетиці того часу. Дослідження ґрунтувалися на ідеях українського науковця Юрія Шевельова, який говорив: «Світ сприйме нас лише модерними». Відтак новий візуальний стиль театру підкреслює погляд у майбутнє, водночас спираючись на історичні традиції.

Символізм квітки у новій айдентиці

Ключовим елементом візуальної айдентики стала квітка як символ родючості та краси. На думку Чекаля, використання квітки як візуального елемента також перегукується з роботами таких відомих митців, як Василь Єрмілов та Борис Косарєв, що активно працювали у харківському культурному просторі.

Однак новий графічний образ квітки — це не статичне зображення. Він розвивається за принципами футуристичного органічного зростання, змінюючись від простих до складних форм. Цей підхід символізує динамічність та еволюцію театру, що прагне постійно адаптуватися до сучасних викликів.

Шрифт із харківськими традиціями та сучасним експериментом

Для проєкту був спеціально розроблений варіативний шрифт, який поєднує елементи класичного гротеску з експериментальними акцидентними формами. Це рішення дає змогу театру зберегти спадок харківської типографії, одночасно відкриваючи нові можливості для графічних експериментів. Шрифт також може адаптуватися до різних форматів і контекстів, розповів дизайнер.

Окрім Олексія Чекаля над редизайном театру також працювали директор театру Олег Яцина, драматург Дмитро Терновий та керівниця літературно-драматичної частини Ніка Хворостенко.

Читайте також у рубриці Slow news
В Україні стартував відбір до журі IAB MIXX Awards Ukraine 2025
Претендентів відбиратимуть за досвідом, креативністю та професійними досягненнями
Видавництво Vivat анонсує книжку для підлітків про сексуальну освіту
Головний герой у ній — фікус на ім’я Бенджамін
Розпочався прийом заявок на премію Responsibility Award 2024
Номінуватися можуть організації з історіями відповідального партнерства
Генератор подкастів та обмін посиланнями на епізоди з фільмів:
Нові інструменти від Netflix і Meta
В українських соцмережах уперше домінує українська мова
Результати дослідження Центру контент-аналізу
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень