fbpx
Кейси

Кейси: комунікації відеоігор The Sims

Розбираємо кампанії та колаборації від The Sims
Альтман Дарина, 20.03.2021

The Sims — це серія відеоігор-симуляторів, що вже стала культовою. У іграх можна створювати віртуальних людей, яких називають “сімами”, селити їх у будинки, задовольняти їхні потреби, керувати настроєм та життям.

The Sims стали однією з найпродаваніших серій відеоігор усіх часів. Не лише унікальна ідея та продуманий геймплей зробили їх такими успішними. Для The Sims постійно створювали цікаві комунікації, зокрема розробили навіть цілу мову — “сімліш”.

Ми розповіли про історію гри The Sims, її комунікації та колаборації.


Трохи історії

1991 року ігровий дизайнер Вілл Райт втратив житло під час вогняного шторму в Окленді. Тоді він уперше замислився створити “віртуальний будинок для ляльок”. Віллу довелось відбудовувати дім і замінювати усе майно. Це і надихнуло його адаптувати свій життєвий досвід до гри.

Спочатку чоловік поділився ідеєю з радою директорів Maxis, але вони були налаштовані скептично й відмовили у фінансуванні. Компанія Electronic Arts, яка згодом придбала Maxis, була відкритішою для ідеї: вони передбачали можливість будування цілої франшизи. Цікаво, що за словами Вілла, The Sims спочатку створювали як сатиру на культуру споживання у США. 

Перша гра серії The Sims вийшла 2000 року. Вона одразу зустріла чималий успіх — за два роки продали понад 6,3 мільйона копій по всьому світу. Так новинка побила рекорд як найпродаваніша ПК-гра на той час. У 2004 році представили Sims 2 — гру, що викликала ще більший резонанс та отримала статус класики. Сиквел являв собою 3D-середовище на відміну від диметричної проєкції оригінальної гри. Тут сіми проходили через сім стадій життя, від дитинства до старості. Кожен сім мав свої бажання та страхи відповідно до своїх прагнень та рис особистості. 

Як і в оригінальній грі, у Sims 2 присутня сюжетна лінія з уже наявними персонажами, що мають власну історію. Хоча ігровий процес не є лінійним, сюжетні лінії відбуваються у вже створених районах Сім-міста. У Sims 2 можна розробляти власних сімів, будувати будинки та створювати родини. Гравці керують своїми сімами, отримують за них винагороди та формують стосунки. The Sims 2, як і його попередник, не має визначеної кінцевої мети у грі, геймплей є відкритим. 

The Sims 2 отримав ще більший успіх — за перші десять днів було продано мільйон копій, що побило попередній рекорд. Критики добре сприйняли The Sims 2, і гра отримала 90% балів від Metacritic та GameRankings. Шалена популярність спонукала розробників рухатись далі, і 2009 року світ побачив Sims 3.

Кожна серія була продуманою та покращеною з усіма новими технологіями графіки та геймплею. Успіх був ще разючішим — дедалі більше людей дізнавалися про гру, а доступність і вдосконаленість The Sims 3 лише сприяли цьому. Не відрізняючись від своїх попередників, третя частина серії стала однією з найпродаваніших ігор й отримала ще вищі оцінки критиків. 

Останньою грою серії наразі є The Sims 4, яку презентували 2014 року. Вона виявилась першою ПК-грою, що за два роки стала лідером у чартах всіх форматів. Щоправда, гра отримала неоднозначні відгуки зі старту випуску, причому більшість зауважень спрямовано на недостатню кількість контенту. Після успіху попередніх частин гравці та критики очікували чогось надзвичайного, враховуючи нові графічні можливості. 

Рекламні кампанії, що передували запуску гри, обіцяли революційно нові можливості як у геймплеї, так і у створенні персонажів та будинків. На думку більшості гравців, The Sims 4 не отримала достатньо контенту й через поспіх швидкого релізу вийшла недоробленою. Проте гра отримала популярність та має високі показники продажів, хоч побити попередні рекорди їй не вдалося.


Універсальність

Серії The Sims випускалися на різних платформах та в різних форматах. Окрім ПК, ігри адаптували під різні консолі та ігрові приставки. Спеціальні версії випускали для смартфонів і планшетів, в один час функціонувала навіть гра у Facebook — The Sims Social. Зокрема, кожна серія The Sims після релізу отримувала безліч додатків, розширення та оновлення. 

Університет, бізнес, нічне життя, домашні улюбленці, пори року, вампіри, навіть екологічне життя — додатки дозволяли принести в гру ще більше можливостей і деталей. The Sims привернули увагу великої аудиторії, і дуже різношерстої. Серед гравців чимало представників будь-якого віку і всі вони мають різні інтереси у грі. Окрім класичного геймплею із доглядом за сімами та розвитком їхнього життя, кожен знаходить для себе й інші активності.

Створення персонажів стало справжнім хобі: адже у грі можна відтворити буквально будь-кого. Люди створюють знаменитостей, відомих персонажів із різних франшиз, для цього окремо розробляють одяг та аксесуари, а потім викладають у вільний доступ для завантаження або ж продають. Режим створення із кожною серією пропонує багато можливостей кастомізування та дозволяє працювати з дрібними деталями.

Така ж історія з режимом будівництва житла. The Sims пропонує діапазон різних інструментів та можливостей для будування і створення інтер’єру. Поверхи, каркаси дахів, обробка усього — від сходів до нахилу парканів. Додатково можна купувати, завантажувати або ж окремо створювати унікальні предмети меблів. Так, в інтернеті існує безліч спільнот та акаунтів, де люди відтворюють у грі відомі будинки та діляться своїми архітектурними шедеврами.

Для The Sims можна знайти що завгодно — від повної копії Білого дому до будинку вампірів Калленів із саги “Сутінки”.

The Sims використовують для різних цілей. Люди знімають фільми у грі, створюють цілі серіали, фотоісторії, роблять різноманітні римейки на сюжети з попкультури. Гра швидко вийшла за межі одного геймплею — безліч можливостей та відкритий всесвіт розширили концепцію гри та привернули увагу людей із найрізноманітнішими цілями.

У цьому і є ключ до шаленої популярності, адже гравці отримали універсальний макет всього: можна відчути себе у ролі Бога. Створити для сімів життя своєї мрії, розробити персонажів улюбленого серіалу, збудувати магічний замок, або втопити у басейні когось, хто дуже дратує в реальному житті.


Сімліш

Однією з найвидатніших комунікацій гри є сімліш — мова, яку створили спеціально для серії ігор The Sims. Вілл Райт знав, що у грі будуть діалоги, але вважав, що використовувати англійську недоречно. Так, репліки б повторювались, а для іноземних ринків довелося б робити переклад і дубляж. Він також придумав, що сімліш буде краще створити зі слів, які звучать як тарабарщина і не перекладаються, але передають настрій і контекст діалогу.

Звучання сімлішу розробили разом із голосовими акторами, що допомогли створити фонетику та унікальну промову. У процесі використовували мікс з навахо, тагальської, української та естонської мов. Оскільки звучання сімлішу вийшло далеким від будь-якої людської мови, гравцям важко виявити у ньому повторення. Голосові актори записали тонни реплік з різною тональністю голосу та емоційним відтінком. Райт хотів, щоб гравець одразу зміг визначити, чи хоче сім фліртувати, чи він засмучений, розслаблений чи втомлений.

У іграх можна зустріти й письмову форму сімлішу. Єдиної системи написання немає, але на книгах, вивісках магазинів та інших предметах можна знайти написи латинським алфавітом. Окремої уваги заслуговує використання сімлішу в музиці. The Sims мають багато музики в іграх: її можна слухати на аудіосистемах, які можна придбати.

На сімліші не тільки створили безліч пісень, а й запросили відомих музичних артистів записати свої хіти цією мовою. Так у грі можна почути справжні пісні від Кеті Перрі, My Chemical Romance, Depeche Mode, Лілі Аллен, Black Eyed Peas, Paramore, 5 Seconds of Summer та інших. Виконавців спеціально запрошували, щоб вони заспівали змінений текст на формат пісень для гри.


Колаборації 


Moschino

У 2019 році Moschino приєдналися до колаборації із The Sims 4. Дизайнер бренду Джеремі Скотт створив лінію одягу, де представив фірмові мотиви Moschino у стилістиці The Sims. На одязі та аксесуарах також зобразили елементи з гри, а моделі, що демонстрували колекцію, були в образі сімів. 

Джеремі Скотт

“Мені подобається ідея, коли ти можеш уявляти, робити дизайн та втілювати щось у світі The Sims. Ця концепція схожа з тим, як я створюю кожну колекцію для Moschino, адже я щоразу створюю фантастичний світ із неймовірними історіями та персонажами”.

У The Sims 4 також випустили оновлення з цією колаборацією. У ньому представили одяг для сімів, що дублює справжню колекцію дому моди. Зокрема, у гру додали можливість опанувати кар’єру фотографа-фрилансера та провести фотосесію для сімів.


Gucci

У 2020 році The Sims 4 представили колаборацію зі ще одним люксовим домом моди. У грі представили нову колекцію Gucci “Off The Grid”. В оригінальній кампанії знялась Джейн Фонда, яку також відтворили у The Sims 4. Колекція Off The Grid була частиною ініціативи Gucci — щоб працювати над створенням сталої моделі виробництва, використовувати перероблені, органічні та біорозкладних матеріалів.

У The Sims 4 колаборацію також поєднали з екологічною ініціативою. Предмети з колекції у грі додають бали настрою персонажам, а для гравців, що мають додаток “The Sims 4: Eco Lifestyle”, колекція Gucci збільшує зелений екослід.


Mac Cosmetics

У січні 2021 року Mac Cosmetics випустив палетку тіней у колаборації з The Sims. Раніше бренд також презентував косметику у самій грі. У своєму Instagram бренд заявив: “Нарешті ви зможете стати двійником свого Sims IRL з палітрою MAC Staring The Sims Eye Shadow x 9”. Проте прихильники помітили, що палітра має лише нейтральні кольори, не схожі на яскраві образи в грі.

“Це чудова палетка з нейтральними відтінками, але вона не відповідає бренду The Sims”, — зазначали покупці.

І хоч на свій захист Mac Cosmetics відповіли, що палетка має 12 кольорів, наявних у грі, колаборацію розкритикували за невідповідність яскравим кольорам гри.


Інші комунікації

Перед релізами нових ігор серії або їхніх додатків The Sims виступають із цікавими кампаніями. Всесвітня популярність дає можливість робити незвичні для ігрового маркетингу речі. Виходу The Sims 3 передували президентські вибори у США. У жовтні 2008 року компанія Electronic Arts випустила два тизери-трейлери, що представили комічний погляд на президентські вибори того часу. Кандидатів Джона Маккейна та Барака Обаму показали у роликах разом із Сарою Пейлін та Джо Байденом.

2020 року The Sims 4 представили кампанію “Live The Sims Life”. У її межах створили серію роликів, де порівняли моменти з гри з реальним життям. Більшість ситуацій, зображених у відео, можна відтворити у грі. Сімів зіграли реальні актори, яким вдалося відтворити міміку та манери віртуальних персонажів та поєднати ефект реального життя з автентичним світом The Sims.

У 2020 році The Sims 4 також випустили кампанію “Play With Life”. Electronic Arts запросили знаменитостей, яких вони відтворили у грі з їхньою реальною історією, рисами й елементами гардероба. Серед них — Білаль Ассані, Джо Сагг та Ванесса Гадженс. 

Запустили також генератор мемів. Гравці не можуть писати на шаблонах що завгодно, але мають змогу вибирати наявні зображення та слогани. Створеними мемами можна ділитися в соцмережах.


Що по висновках?

 Завдяки своїй унікальності, ігри The Sims змогли завоювати серця мільйонів гравців по всьому світу. Користувачі мають власні інтереси та цілі у грі, а її концепт дозволяє розширювати межі основного геймплею.

Так само The Sims досліджують небачені раніше шляхи промоції та залучаються до незвичних ініціатив. Від створення нової мови до колаборацій із люксовими домами моди — The Sims доводить, що ігри можуть стирати встановлені межі й у комунікаціях.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень