fbpx
Slow news

Казахстан тепер використовує фразу Бората “Very Nice” як туристичний слоган

Нова кампанія бореться зі стереотипами у фільмі
Альтман Дарина, 28.10.2020

Казахстан використав крилату фразу Бората “Very Nice!” (“Дуже добре!”) у серії коротких роликів, спрямованих на протидію стереотипам, утіленим у франшизі фільмів.

В оригінальному фільмі “Борат” і в його продовженні, що виходить в прокат у листопаді, Казахстан зображений не в кращому світлі: як расистська, мізогіністична та гомофобна глушина, де люди живуть у гофрованих халупах і п’ють кінську сечу.

Незважаючи на ці несприятливі асоціації, у відео показали, як туристи п’ють зброджене кінське молоко, вигукуючи “actually very nice!” – “насправді дуже добре!”. Вони позують з людьми в традиційному казахському одязі, насолоджуються гірськими краєвидами та дивуються сучасній архітектурі найбільшого в країні міста Алмати.

В уяві людини не з Казахстану Борат і справді нерозривно пов’язаний з образом країни, тож є сенс боротися із цими стереотипами. Після виходу першого фільму туризм у Казахстані значно зріс, тож із нагоди продовження влада вирішила скористатися ще одним шансом. 

Кайрат Садвассасов, заступник голови казахстанського туризму, зазначив, що кампанія втілює короткий опис туристичного потенціалу Казахстану. Казахстанська природа краєвидна, національна їжа смачна, а люди, незважаючи на жарти Бората, — одні з найкрасивіших у світі.

“Ми хотіли б, щоб усі приїхали відкрити Казахстан для себе, відвідавши нашу країну в 2021 році і пізніше. Хочеться, щоб люди побачили, що батьківщина Бората є приємнішою, ніж їм могло здатися на перший погляд”.

Реакція держави на перший фільм про Бората була не такою схвальною. Уряд заборонив фільм, публікував антирекламу в американських газетах і навіть погрожував подати до суду на актора Сашу Барона Коена. Цього разу багато людей у ​​Казахстані все ще не задоволені: понад 100 000 осіб підписали петицію в інтернеті із закликом скасувати продовження франшизи.

У листі до The New York Times Саша Барон Коен написав: “Це комедія, і Казахстан у фільмі не має нічого спільного з реальною країною. Я обрав Казахстан, тому що це місце, про яке майже ніхто в США нічого не знав, що дозволило нам створити дикий, комедійний і фальшивий світ. Справжній Казахстан — це прекрасна країна із сучасним прогресивним суспільством — протилежність версії Бората”.

Читайте також у рубриці Slow news
Культурні та споживчі вподобання українців: дослідження
Три вікові категорії розповіли про ставлення до брендів, контенту і що впливає на їхню споживчу поведінку
Провокаційний проєкт українців на Венеційській бієнале
По всьому місту розвісили мапи бомбосховищ
Відсьогодні в МЗС України «працює» ШІ-співробітниця
Вона озвучуватиме офіційні заяви відомства
У соцмережах компанії Meta з’явиться ШІ-помічник
Він даватиме доступ до інформації зі всього інтернету без переходу між програмами
Розпочався передпродаж посмертної книжки Вікторії Амеліної
Роботу над збіркою віршів письменниця розпочала на початку повномасштабного вторгнення
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень