fbpx
Slow news

Канадським пацієнтам призначають сеанси лікування мистецтвом

Ванкуверська художня галерея пропонує новий підхід до психічного здоров’я — через споглядання картин і природи
Кірста Олена, 15.04.2025

У Канаді стартувала ініціатива, що поєднує мистецтво, природу й охорону здоров’я. Ванкуверська художня галерея (Vancouver Art Gallery, VAG) запустила програму, що дає змогу лікарям «прописувати» пацієнтам візит на виставку канадської художниці Емілі Карр.

Ініціатива стала можливою завдяки співпраці галереї з національною програмою «природних рецептів» PaRx, що діє під егідою BC Parks Foundation, повідомляє видання The Art Newspaper.

Виставка триватиме до 4 січня 2026 року. Її центральний елемент —  «портрети дерев» Емілі Карр, створені в 1930-х роках. Вони зображують густі ліси Британської Колумбії (провінції у Канаді). Під час медитативної екскурсії, приуроченої до Всесвітнього дня здоров’я, куратор Річард Гілл провів лікарів і донорів виставкою, закликаючи учасників до «повільного споглядання» картин у тиші.

Лікування через мистецтво: канадським пацієнтам призначають візити до художньої галереї
Фото: facebook/Vancouver Art Gallery

«Це, як нам відомо, перша у світі співпраця між програмою природних рецептів та мистецькою інституцією. Ми раді принести цілющу силу природи до приміщення», — зазначив співкерівник галереї Сіріш Рао. 

У межах ініціативи відвідувачі, яким «прописали» виставку, можуть прийти до галереї з одним гостем будь-яку кількість разів. Вони отримують спеціальний буклет із вправами на «повільне споглядання« та книжку-розмальовку з роботами Карр. У буклеті також міститься заклик звернути увагу на різноманіття зелених відтінків у картинах і порівняти їх із живою природою.

«Існує потужна база наукових даних про користь досвіду перебування в природі для психічного та фізичного здоров’я — від зменшення тривожності до зниження тиску. Мистецтво має подібний потенціал впливу», — розповіла директорка PaRx Меліса Лем. 

Попри статус міста з високою якістю життя, Ванкувер у дослідженнях неодноразово згадували як «найменш щасливе місто Канади». Нова ініціатива має на меті змінити це — через занурення в мистецтво, природу та спільні візити до галереї, які, за словами організаторів, можуть зменшити стрес, хронічний біль, тривогу та відчуття самотності.

Читайте також у рубриці Slow news
«Квіти України»: благодійні листівки від Bazilik, з яких можна виростити рослину
Усі кошти спрямують на потреби освітньої спільноти для воїнів та їхніх рідних «Близькі»
Паска 2025: класична, дубайська, паска-снікерс та паска-суші
Poster дослідила, що українці їли на Великдень та скільки це коштувало
UAnimals створили благодійну платформу «Балачка» з лекціями на різні теми
До проєкту долучилися Андрій Федорів, Василь Байдак, гурт Tember Blanche та інші
Освітня платформа uBoost створила блокнот, в якому зібрано бізнес-ідеї підлітків з малих міст і сіл
Його можна придбати за донат — кошти спрямують на мінігранти для молоді
Стартувала екологічна ініціатива від Bagland і «Україна без сміття»
Можна здати стару валізу на переробку й отримати знижку на нову
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень