Gradus Research провели дослідження, щоб з’ясувати, як регіональні особливості впливають на вибір тем для спілкування.
Дослідження показало, що серед найактуальніших тем для європейців — зростання цін та інфляція. Про це ведуть розмови 34% респондентів. Також спілкуються про погоду (31%) і родину (29%). Проте ці загальні тенденції значно відрізняються залежно від країни.
Наприклад, британці віддають перевагу обговоренню спорту (36%), сімейних питань та спільних заходів (35%), а також питань інфляції та погоди (приблизно 30%). У Німеччині основний акцент на темах інфляції та зростання цін (40%), тоді як серед італійців популярною є тема подорожей — її обговорюють 39% місцевих.
Для українців топтемою є політика — 32% опитаних зазначають цю тему як поширену у своїх смолтоках. Політичні питання також цікавлять іспанців (29%) та німців (28%), водночас британці та французи звертаються до неї рідше — лише 8% і 10% відповідно. Нідерландці здебільшого говорять про погоду (41%), тоді як для італійців і поляків подорожі залишаються головною темою, особливо в спілкуванні з незнайомцями.
Цікаво, що, попри різні культурні відмінності, є певні теми, яких уникають у розмовах у всіх країнах. Наприклад, релігія і психічне здоров’я вважаються не найкращими стартер-темами для розмов. 45% опитаних воліють уникати теми релігії, тоді як майже чверть не починають розмову з питань здоров’я.
Українці, на відміну від інших, схильні порушувати теми гумору й мемів (28%), а румуни воліють говорити про друзів та знайомих (30%). Найбезпечнішою темою для розмови з незнайомцями є погода — її охоче обговорюють британці та німці. Італійці та поляки часто починають розмову з обговорення подорожей.
Які теми обирати для невимушеної розмови з європейцями?
Отже, дослідження показало, що, зав’язуючи розмову з європейцем, можна обговорити погоду — ця тема звична в смолтоках для британців (42%), нідерландців (41%) та німців (31%). Італійці, як правило, розмовляють про подорожі (39%), що також популярно серед поляків (37%) і французів (36%). Іспанці ж полюбляють обговорювати фільми та серіали (31%).
Дослідження провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку/на онлайн-платформі Gradus. Період проведення опитування: 24-27 вересня 2024 року. Цільова група опитування: 1862 респондентів віком 18-60 років (Велика Британія — 107; Іспанія — 108; Італія — 106; Нідерланди — 106; Німеччина — 105; Польща — 108; Румунія — 111; Франція — 111; Україна — 1 000 осіб).
Раніше ми писали, що Україна потребує перекваліфікації жінок та людей старшого віку