fbpx
Slow news

ЮНЕСКО випустила кампанію про незаконну торгівлю предметами культури

У ній розповіли про справжню історію, приховану за історичними пам’ятками
Альтман Дарина, 21.10.2020

ЮНЕСКО разом із креативною агенцією DDB презентували міжнародну кампанію про незаконну торгівлю предметами культури. Її мета — підвищити обізнаність людей у світі про катастрофічні наслідки нелегальної торгівлі творами мистецтва.

П’ять постерів розповідають темну істину, приховану за історичними пам’ятками. Предмети мистецтва зображені в інтер’єрі покупця, але ми дізнаємося й про інший бік медалі: фінансування тероризму, незаконні розкопки, крадіжки в музеї, зруйнованому війною.

Кожне зображення розповідає справжню історію антикваріату, викраденого з різних куточків світу.

Голова Будди. Афганістан, V-VI сторіччя.
Пам’ятка належить Кабульському музею. У 2001 році колекцію розграбувала ісламська радикальна організація Талібан. Пізніше Голова Будди потрапила до місцевих дилерів та була нелегально викуплена до ринку США.
“Справедливі Судді” Яна і Губерта ван Ейк, 1432.
Це частина Гентський вівтаря, національний скарб та одна з найвидатніших робіт Фламандського Ренесансу. Цю частина роботи, що, імовірно, містила також портрети братів художників, безслідно викрали в 1934 році.
Маска Місяця, 1880.
Пам’ятку африканського мистецтва вкрали в Абіджані під час заворушень на виборах у 2010-2011 роках. Це була рідкісна пам’ятка доколоніальної історії Кот-д’Івуар, втрата якої непоправна.
“Похоронне полегшення”, Пальміра, 50-150 роки.
Антична пам’ятка була вкрадена з Національного музею Пальміри “ІДІЛом” під час окупації міста. пізніше її продали на Європейський ринок. Торгівля предметами культури є одним з основних джерел фінансів терористичної організації.
Посудина з головою, Перу, IV-VI сторіччя.
Ця пам’ятка мистецтва доколумбійського періоду була викрадена під час розкопок. Її передавали з рук торговців у Коста-Рику, Флориду, відтак вона потрапила до європейського ринку, де була продана на аукціоні.

У 2018 році обсяг торгівлі предметами культури становив понад $60 мільярдів. Близько $10 мільярдів з них становить дохід від незаконної торгівлі. Розграбування археологічних розкопок часто відбуваються в промислових масштабах. Окрім цього, торгівля культурними предметами є одним з основних джерел фінансування злочинних та терористичних організацій.

Як зазначає ЮНЕСКО, зловмисники позбавляють людей їхньої історії та культури. Протягом 50 років організація розробляє нормативно-правову систему для боротьби з проблемою. До 50-річчя Конвенції ЮНЕСКО, прийнятої в 1970 році, організація вирішила випустити міжнародну кампанію.

У той час, коли ми піддаємо сумніву вплив нашого споживання, чи то їжу, чи одяг, ЮНЕСКО вважає, що настав час розкрити реальну ціну мистецтва якомога більшій кількості людей.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень