ЮНЕСКО разом із креативною агенцією DDB презентували міжнародну кампанію про незаконну торгівлю предметами культури. Її мета — підвищити обізнаність людей у світі про катастрофічні наслідки нелегальної торгівлі творами мистецтва.
П’ять постерів розповідають темну істину, приховану за історичними пам’ятками. Предмети мистецтва зображені в інтер’єрі покупця, але ми дізнаємося й про інший бік медалі: фінансування тероризму, незаконні розкопки, крадіжки в музеї, зруйнованому війною.
Кожне зображення розповідає справжню історію антикваріату, викраденого з різних куточків світу.
У 2018 році обсяг торгівлі предметами культури становив понад $60 мільярдів. Близько $10 мільярдів з них становить дохід від незаконної торгівлі. Розграбування археологічних розкопок часто відбуваються в промислових масштабах. Окрім цього, торгівля культурними предметами є одним з основних джерел фінансування злочинних та терористичних організацій.
Як зазначає ЮНЕСКО, зловмисники позбавляють людей їхньої історії та культури. Протягом 50 років організація розробляє нормативно-правову систему для боротьби з проблемою. До 50-річчя Конвенції ЮНЕСКО, прийнятої в 1970 році, організація вирішила випустити міжнародну кампанію.
У той час, коли ми піддаємо сумніву вплив нашого споживання, чи то їжу, чи одяг, ЮНЕСКО вважає, що настав час розкрити реальну ціну мистецтва якомога більшій кількості людей.