fbpx
Slow news

Італійські музеї встановили камери, які зчитують враження відвідувачів

Це допоможе визначити привабливість витворів мистецтва
Мачулка Ангеліна, 20.07.2021

Болонський музей установив розумні камери біля витворів мистецтв, щоб зрозуміти, які з експонатів найбільше подобаються відвідувачам.

Дослідницька група в агентстві нових технологій ENEA розробила систему, засновану на пристроях, які можуть підрахувати, як довго й уважно відвідувачі музеїв та галерей розглядають певний витвір мистецтва. 

На думку дослідників ENEA Стефано Ферріані, Джузеппе Маргелли, Сімонетти Пагнутті та Ріккардо Сціпінотті, робота системи камер SmartArt дасть змогу доцільніше розмістити експозиції музеїв і галерей та окремі експонати.

“Завдяки простому опрацюванню даних погляд спостерігача може бути перетворений на графіку, — сказав Ферріані в інтерв’ю. — Ми можемо виявити, де зосереджена увага більшості людей”.

Наприклад, у випадку картини Трофіма Біго “Свята Ірина допомагає святому Себастіану”, “ми зрозуміли, що спостерігачі, як правило, фокусуються не на центрі композиції, а трохи праворуч від обличчя святого, завдяки взаємодії світла й тіні, створеної пензлем художника”, — пояснює Стефано Ферріані.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень