fbpx
Slow news

Історії людей, які пережили сексуальне насильство під час війни, перетворили на орнаменти на рушниках

Щоб привернути увагу суспільства й допомогти постраждалим пережити травматичний досвід
Данилюк Даяна, 30.01.2023

З 26 січня по 20 лютого на станції метро “Золоті ворота” у Києві триватиме виставка “Вишиті болем”. Вона присвячена людям, які пережили сексуальне насильство під час війни.

Головним символом та образом цього проєкту стали рушники, на яких мовою орнаменту переклали й вишили історії насильства. Кожна з них — вигадана, але заснована на досвіді реальних людей.

“Вишиті рушники завжди мали сакральне значення для нашого народу. Кожен стібок, хрестик, символ несе повідомлення. Вони є частиною нашого коду, частиною народної пам’яті, де колись буде й ця війна. Про сексуальне насильство під час війни говорити складно й боляче. Та дуже важливо підтримати тих, хто поки сам не готовий говорити про пережите. Ми хочемо допомогти їм заговорити, звернутися по допомогу й у такий спосіб розділити свій біль”, — розповідає Наталя Ольберт-Сінько, керівна партнерка агенції One Health.

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства, яке російські військові скоїли над українцями. За даними Української Гельсінської спілки, їх може бути в понад 100 разів більше. Точна цифри залишається невідомою через страх людей говорити про такий травматичний досвід.

“Людям, які пережили сексуальне насильство, безперечно, важко про це говорити. Та ще важче – залишатись з такими спогадами сам на сам. Одна із цілей проєкту полягає у тому, щоб показати постраждалим, що вони не самі – поруч дуже багато тих, хто готовий простягнути руку допомоги й разом пройти шлях зцілення”, — зазначає Інна Михальова, психологиня платформи SafeWomenHub.

Висловити свою підтримку постраждалим від сексуального насильства під час війни можна на сайті проєкту, а також у соціальних мережах.

Мистецький проєкт “Вишиті болем” створено в межах проєкту “Жіноче лідерство: на шляху відновлення України”, який фінансують завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії, а впроваджують його організація Пакт і консалтингова агенція One Health.

Читайте також у рубриці Slow news
YouTube представив функцію створення фонів для YouTube Shorts
Також користувачі зможуть дублювати свої відео різними мовами
DUGA створив колекцію в етнічному стилі, у яку додав прикраси з глини
Вибійку засновниця бренду робила вручну
Google створила кампанію, у якій глузує над Apple
Представили пристрій iPager, який показує, наскільки відстає їхній конкурент
Українська художниця Марія Прошковська провела перформанс в італійському музеї
Вона показала беззупинний процес створення борошна з українського зерна, яке знищують російськими ракетами
У межах нового проєкту рятуватимуть музичні інструменти після евакуації з гарячих точок
Реставруватимуть інструменти, виробництво яких уже припинено в Україні
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень