fbpx
Slow news

Історії людей, які пережили сексуальне насильство під час війни, перетворили на орнаменти на рушниках

Щоб привернути увагу суспільства й допомогти постраждалим пережити травматичний досвід
Данилюк Даяна, 30.01.2023

З 26 січня по 20 лютого на станції метро “Золоті ворота” у Києві триватиме виставка “Вишиті болем”. Вона присвячена людям, які пережили сексуальне насильство під час війни.

Головним символом та образом цього проєкту стали рушники, на яких мовою орнаменту переклали й вишили історії насильства. Кожна з них — вигадана, але заснована на досвіді реальних людей.

“Вишиті рушники завжди мали сакральне значення для нашого народу. Кожен стібок, хрестик, символ несе повідомлення. Вони є частиною нашого коду, частиною народної пам’яті, де колись буде й ця війна. Про сексуальне насильство під час війни говорити складно й боляче. Та дуже важливо підтримати тих, хто поки сам не готовий говорити про пережите. Ми хочемо допомогти їм заговорити, звернутися по допомогу й у такий спосіб розділити свій біль”, — розповідає Наталя Ольберт-Сінько, керівна партнерка агенції One Health.

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства, яке російські військові скоїли над українцями. За даними Української Гельсінської спілки, їх може бути в понад 100 разів більше. Точна цифри залишається невідомою через страх людей говорити про такий травматичний досвід.

“Людям, які пережили сексуальне насильство, безперечно, важко про це говорити. Та ще важче – залишатись з такими спогадами сам на сам. Одна із цілей проєкту полягає у тому, щоб показати постраждалим, що вони не самі – поруч дуже багато тих, хто готовий простягнути руку допомоги й разом пройти шлях зцілення”, — зазначає Інна Михальова, психологиня платформи SafeWomenHub.

Висловити свою підтримку постраждалим від сексуального насильства під час війни можна на сайті проєкту, а також у соціальних мережах.

Мистецький проєкт “Вишиті болем” створено в межах проєкту “Жіноче лідерство: на шляху відновлення України”, який фінансують завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії, а впроваджують його організація Пакт і консалтингова агенція One Health.

Читайте також у рубриці Slow news
У Берліні презентували відеоролик про українські молодіжні проєкти
У ньому розповіли про залучення молоді до відновлення та планування сучасних міст України
Boy sober – у тіктоці шириться новий тренд
Його суть полягає у відмові жінок від застосунків для знайомств
Творці «Мавки» та режисер Антоніо Лукіч випустять мультфільм «Наша файта»
Комедійна стрічка розповість історію працівника заправки
Starbucks створить власну кіностудію
Вона висвітлюватиме історії молодих митців та новаторів
Spotify надсилатиме користувачам персоналізовані сповіщення
Вони міститимуть цікаві факти про музичні вподобання слухачів
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень