fbpx
Slow news

Інстаграм видалив ШІ-профілі, керовані Meta

Користувачі скаржились, що ці акаунти неможливо заблокувати
Кірста Олена, 07.01.2025

Після хвилі обурення користувачів інстаграм видалив кілька штучно створених профілів, що мали позначку «керуються Meta». Причиною стали скарги користувачів про те, що вони не мають можливості заблокувати ці акаунти.

Що сталося?

ШІ-профілі, які Meta впроваджувала як спосіб підвищення залученості в соціальних мережах, викликали суперечки. Ці створені штучним інтелектом акаунти представляли вигаданих персонажів із різними особистостями. Наприклад, видання Fast company помітило такі профілі:
  • Скарлетт, «найкраща подруга для всіх» — вона ділилась порадами на кшталт «як знайти подарунок на блошиному ринку» або «як правильно смакувати лате мокко»;
  • Іззі — співачка-початківиця;
  • Браян — колишній текстильник, що позиціонував себе як «дідусь для всіх».
Скриншот Fast company
Скриншот Fast company
Нині ці профілі вже видалені із соцмережі. Видання зазначає, що вони видавалися цілком реалістичними завдяки зображенням, що демонстрували «повсякденне життя» цих персонажів. Однак невеликого маркування «ШІ, керований Meta» було недостатньо, щоб одразу зрозуміти, що акаунти є штучно створеними.
Хоча ці профілі з’явилися ще рік тому, інтерес до них зріс після нещодавніх повідомлень про те, що Meta планує збільшити обсяг ШІ-контенту на своїх платформах.
Головною причиною невдоволення стало те, що користувачі не мали змоги блокувати, обмежувати або скаржитися на ці профілі через стандартні функції соцмережі Instagram. Це, за їхніми словами, створювало враження нав’язливості ШІ-контенту та обмежувало контроль над власними новинними стрічками. Ба більше, юзери висловлюють занепокоєння щодо тенденції заповнення соціальних мереж штучно створеним контентом. Соцмережі, які раніше базувалися на людській взаємодії, поступово перетворюються на простір для генеративного ШІ.
Нещодавно Коннор Гейз, віцепрезидент Meta з питань продуктів генеративного ШІ, заявив, що компанія працює над тим, аби ШІ-персонажі могли мати біографії, створювати контент і функціонувати, як звичайні акаунти. Це спричинило нову хвилю дискусій, адже чимало користувачів прагнуть зберегти соцмережі орієнтованими на людський контент та все частіше уникають ШІ-контенту.
Читайте також у рубриці Slow news
Renault презентує нову рекламну кампанію, у якій поєднує ностальгію та інновації
Ролик став продовженням культової реклами 1984 року
Meta відмовляється від програми фактчекінгу
Марк Цукерберг оголосив про новий етап у розвитку модерації контенту
«Продовжуй життя»: соціальний ролик про необхідність пропускати авто швидкої допомоги
Ініціатива нагадує, як важливо бути обізнаним у критичних питаннях безпеки на дорозі
Довженко-Центр презентував власний онлайн-кінотеатр
Платформа містить фільми, які раніше можна було переглянути лише на кінофестивалях чи тематичних показах
Українські діячі звернулися до світових лідерів: «Не заспокоюйте зло»
У відкритому листі закликають забезпечити справедливе закінчення війни
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень