Агенція «ВАРТО» спільно з Gradus Research, ВРК та платформою Happy Monday презентували результати дослідження стану креативної галузі в Україні. Опитування, проведене з 1 серпня до 2 вересня 2024 року серед 189 респондентів, виявило ключові виклики й можливості для представників сфери.
Це дослідження стало важливим кроком для розуміння нових реалій креативної галузі та створення сприятливих умов для її розвитку після війни. Результати опитування показали, чим нині живе українська креативна індустрія, які умови роботи шукають фахівці, де стикаються з викликами та де бачать нові горизонти.
Гібридний формат як нова філософія роботи
Згідно з результатами опитування, 61% чоловіків і 56% жінок із креативної індустрії віддають перевагу гібридній роботі. Офіси все частіше стають просторами для колаборацій, тоді як вдома віддають перевагу виконанню глибоких завдань.
Кар’єра заради ідей, а не статусу
68% респондентів заявили про готовність змінювати роботу для цікавих проєктів, а не лише заради статусу чи зарплати. Переважно вони шукають простір для самореалізації та реалізації своїх ідей, що свідчить про зміну пріоритетів у професійних пошуках.
Пошук компаній за цінностями
65% креативників наголошують на важливості цінностей компанії, зокрема соціальних і екологічних ініціатив. Водночас 63% обирають роботодавців саме за цінностями, навіть якщо проєкти здаються менш привабливими.
Фрилансери проти inhouse-фахівців: різні підходи до змін
69% фрилансерів постійно шукають нові можливості, тоді як лише 31% inhouse-спеціалістів готові змінювати роботу. Фриланс приваблює гнучкістю, а inhouse — стабільністю.
Результати дослідження показують, що креативна індустрія в Україні перебуває у процесі значної трансформації.
«Гнучкість, свобода, можливості реалізації та цінності все більше впливають на вибір фахівців та розвиток галузі. У фокусі — адаптивність до сучасних викликів та нові підходи до роботи», — додають ініціатори проведення дослідження.
Опитування охопило фрилансерів, штатних працівників та спеціалістів із креативних агенцій. Дані збирали через мобільний застосунок Gradus, що дало змогу охопити різні демографічні й професійні групи, включно з ВПО та українцями за кордоном. Період проведення поля: 1 серпня – 2 вересня 2024 року. Розмір вибірки: 189 респондентів.
Раніше ми писали, що Uklon створив словник жестової мови у своєму застосунку