Міжнародний центр для журналістів (ICFJ) за підтримки ЮНЕСКО провів дослідження глобального гендерно зумовленого насильства в інтернеті проти жінок-журналісток.
73% журналісток заявили, що стикалися з насильством в інтернеті під час своєї роботи. З них 25% повідомили про погрози фізичного насильства, зокрема погрози вбивством, а 18% – про сексуальне насильство. Нападу чи жорстокого поводження офлайн через систематичне переслідування в інтернеті зазнали 20% опитаних.
Це результати трирічного дослідження, яке проводили до кінця 2022 року. Воно охопило 15 країн і 1100 учасниць. Також окремо дослідили 2,5 мільйона публікацій у соцмережах.
Згідно з результатами через онлайн-атаки 29 респонденток заявили, що звільнилися, а 14 – покинули журналістику назавжди. Найчастіше опитані зізнавалися, що через онлайн-переслідування почали самоцензуруватись у соцмережах. А 20% відмовилися від будь-якої взаємодії в інтернеті.
Майже половина опитаних журналісток визначили гендерну тему як таку, що найбільше асоціюється з онлайн-атаками. За нею ідуть політика й вибори (44%), права людини й соціальна політика (31%).
Про випадки насильства в інтернеті повідомляли лише 25% респонденток. З них 10% зазначили, що не отримали жодної відповіді від роботодавців, 9% сказали, що їм дали поради на кшталт “бути товстошкірою”, а 2% відповіли, що їх запитували, чим вони “спровокували” напад на себе. До поліції в таких випадках звернулися лише 11% опитаних журналісток. Ще менше, 8%, звернулися до суду.