Усе більше брендів та компаній у світі займають публічну позицію проти рішення Верховного суду США про скасування справи “Роу проти Вейда”. Вони публікують свої заяви, розширюють корпоративну політику та допомагають працівницям отримати послугу з переривання вагітності за межами своїх штатів.
Така тенденція виникла ще минулого року, коли Техас ввів заборону на аборти після шести тижнів вагітності. Нині ж коаліція компаній “Не забороняйте рівність” заявила, що вже понад 350 компаній підписали лист проти обмеженння доступу до абортів. Розповідаємо детальніше про ці кейси.
Airbnb
Торік Airbnb опублікувала заяву у відповідь на заборону абортів у Техасі. Компанія запропонувала фінансову підтримку будь-якій власниці апартаментів на Airbnb, яка зіткнулась із судовими позовами та витратами за цим законопроєктом.
Цьогоріч же, після заборони Верховного суду, в Airbnb заявили, що оплачуватимуть транспортні витрати для працівниць, які бажають зробити аборт у штатах, де вони залишаються легальними. Ініціативу проявили також деякі звичайні орендодавці платформи — вони оголосили, що готові безплатно прихистити жінок, які їдуть на процедуру до іншого штату.
Amazon
Amazon.com Inc, другий за величиною приватний роботодавець у США, повідомив, що виплачуватиме жінкам до $4 тисяч на дорожні витрати для отримання медичної допомоги у сфері репродуктивного здоров’я та інших медичних проблем.
Нова пільга вже набула чинності та доступна як працівницям офісу, так і складів. Скористатися нею можна у випадку, якщо отримати потрібну послугу неможливо в радіусі 100 миль (приблизно 161 км) від дому працівниці.
Apple
Ще у вересні минулого року генеральний директор Apple Тім Кук повідомив працівникам, що план медичного страхування компанії покриває витрати на процедуру аборту та будь-які пов’язані з нею поїздки. Також у компанії нагадали, що надають працівникам таку компенсацію вже понад 10 років.
Buzzfeed
Виконавчий директор BuzzFeed Джона Перетті повідомив колективу, що відтепер компанія надаватиме виплати працівницям, яким необхідні поїздки для абортів.
“Це рішення є настільки регресивним і жахливим для жінок, що змушує нас як компанію активізуватися, щоб гарантувати, що всі наші працівники, які постраждали, мають фінансування та доступ до безпечних абортів за потреби”, — сказав перетті.
Також у медіа компанії нагадали підписникам, як вони можуть допомогти в боротьбі за права на аборти та підтримати людей, які роблять цю процедуру, і медичних працівників, які її надають.
Disney
Компанія заявила, що покриватиме всі витрати, пов’язані з плануванням сім’ї, якщо для отримання відповідних процедур необхідно виїжджати за межі свого штату. Зокрема й для втілення рішення про переривання вагітності. Допомога охоплюватиме всіх працівників корпорації та їхні родини. Наразі в компанії працює 195 тисяч осіб у всьому світу.
Dove
Бренд заявив, що вважає фундаментальним правом жінок ухвалювати рішення щодо свого тіла та майбутнього. У своїй заяві представники Dove розповіли, що їхня материнська компанія Unilever прагне надавати працівникам у США комплексні послуги з охорони репродуктивного здоров’я та покриватиме витрати на дорогу, якщо необхідні послуги не будуть доступні в рідних штатах.
Також бренд розповів, що приєднався до сотень інших компаній та підписав лист від коаліції “Не забороняйте рівність”, щоб додати свій голос в обстоювання політики, яка сприяє здоров’ю та незалежності людей.
Elfcosmetics
Американський бренд косметики Elf cosmetics у відповідь на заборону абортів заявив, що вніс пожертву в розмірі $25 тисяч Planned Parenthood — некомерційній організації, яка надає послуги з охорони репродуктивного здоров’я. Також бренд пообіцяв покривати витрати на проїзд та проживання своїх працівниць, яким потрібен доступ до репродуктивних послуг.
Gap
У відповідь на заборони компанія заявила, що першочергово вважає важливим здоров’я та добробут своїх працівників, 76 % з яких — жінки. Саме тому Gap Inc. обіцяє покривати різні послуги, що стосуються репродуктивного здоров’я, як-от усиновлення, сурогатне материнство, лікування безпліддя, аборти й контрацепція; надавати оплачувану відпустку для догляду за дитиною. Будь-яка працівниця, на яку поширюється страхова програма компанії, зможе отримати доступ до цих послуг — незалежно від штату, у якому вона проживає або куди переїде в майбутньому.
“Ми прагнемо підтримувати всіх працівників в ухваленні важливих життєвих рішень — незалежно від того, де вони живуть і яким шляхом ідуть”, — сказали в компанії.
Gucci
Бренд оголосив, що відшкодує витрати на проїзд будь-якій працівниці, яка потребує медичної допомоги, недоступної в рідному штаті.
Крім того, через свою благодійну організацію Chime for Change бренд і далі підтримуватиме партнерські організації, які забезпечують доступ до послуг з репродуктивного здоров’я та захищають права людини. Це особливо важливо для найуразливіших верств населення.
За останні майже 10 років компанія зібрала понад $19 мільйонів на підтримку різноманітних проєктів гендерної рівності в 89 країнах та співпрацювала зі 182 некомерційними та масовими організаціями, щоб допомогти понад 630 000 жінок і дівчат у всьому світі.
Google
Компанія повідомила, що покриватиме транспортні витрати для працівниць, яким необхідно зробити аборт. Усі вони зможуть подати заявку та отримати допомогу без зайвого обґрунтування.
Також компанія розповіла у своєму блозі, що видалятиме інформацію про місце перебування користувачів, які відвідують клініки для проведення абортів, заклади лікування залежностей, притулки для жертв домашнього насильства та інші особисті місця.
Levi’s
Американська компанія-виробник одягу оголосила, що будь-які послуги, пов’язані з абортами, і витрати працівниць на відповідні поїздки покриватимуться планом медичного страхування компанії.
Компанія й раніше обстоювала права жінок. Так, до місяця Жіночої історії кравчиня бренду Брія Ченг розробила спеціальну джинсову куртку із цитатами активістки Долорес Вертес та письменниці Глорії Анзалдуа.
Favor
Favor — постачальник засобів контролю над народжуваністю та екстреної контрацепції. Нещодавно компанія додала у внутрішню політику мінімум 10-денну відпустку для процедури аборту та компенсацію на проїзд у розмірі $3 тисячі.
Також компанія звернулася до інфлюєнсерів у TikTok, щоб створити інформаційну кампанію про права жінок. В одному з роликів блогерка запитує в людей на вулиці, чи вважають вони, що аборти мають бути законними. Також дівчина поцікавилася у чоловіків, що вони відповідатимуть, якщо хтось скаже, що їм потрібно зробити вазектомію.
Netflix
Netflix заявив, що тепер медичне обслуговування його працівників покриватиме також витрати на поїздки, пов’язані з лікуванням раку, трансплантацією, абортами та процедурами з підтвердження статі (це може бути гормональна терапія, реконструкція статевих органів, реконструкція грудей, пластична хірургія обличчя, урологічні та психіатричні послуги). Також працівники отримають допомогу в розмірі $10 тисяч.
Окрім того, сервіс випустив документальний фільм Reversing Roe, у якому показує серію інтерв’ю з прихильниками та противниками абортів і розповідає про події, які передували скасуванню “справи Роу проти Вейда”.
Starbucks
Кавова компанія, яка має у США 240 тисяч працівників, оголосила про розширення свого пакету пільг. Тепер людям відшкодовуватимуть витрати на проїзд до інших штатів, щоб отримати доступ до аборту або процедур з підтвердження статі. Нова допомога покриє витрати для тих, хто не може отримати медичні послуги в межах 100 миль (160 км) від місця проживання. Отримати її можна буде повністю конфіденційно.
Також компанія покриває витрати на інші послуги, які допомагають партнерам планувати своє майбутнє. Зокрема, ідеться про усиновлення, сурогатне материнство чи лікування безпліддя. А ще надає безплатно психологічні консультації у спеціалістів й оплачує декретну відпустку після народження чи усиновлення дитини.
Paramount
Після скасування “справи Роу проти Вейда” медіагігант Paramount надіслав працівникам пам’ятку, яка підтверджує, що вони мають право на відшкодування, якщо їм потрібно покинути рідний штат для отримання медичної допомоги. До списку послуг належить планування вагітності, аборти, лікування, пов’язане з невиношуванням вагітності. Такі правила діяли в компанії вже давно.
Ouai
Американський бренд доглядової косметики Ouai також виступив на підтримку репродуктивних прав жінок та написав у дописі в Instagram:
“70 % з нас — жінки, а інші 30 % — чоловіки, які підтримують право жінок самостійно вибирати все, що стосується нашого здоров’я та добробуту”.
Бренд також оголосив про пожертву в розмірі $10 тисяч некомерційній організації Planned Parenthood та пообіцяв, що за кожен лайк, який отримає публікація із заявою, вони пожертвують ще $1 до визначених $10 тисяч.
Uber
У відповідь на рішення Верховного суду США компанія повідомила, що тепер у планах страхування працівниць будуть послуги з репродуктивного здоров’я. До них належать переривання вагітності та транспортні витрати для отримання доступу до медичної допомоги.
Сервіс також заявив, що співпрацюватиме з постачальниками медичних послуг у Техасі та Оклахомі, щоб надавати поїздки клієнткам, які шукають послуги репродуктивного здоров’я за межами штату. Також у компанії зобов’язалися сплатити судові збори за водіїв, яких оштрафували за транспортування клієнта до клініки для проведення абортів.
Warner Brothers
Компанія заявила, що вирішилаа розширити варіанти страхувальних медичних послуг і тепер покриватиме транспортні витрати для працівниць та членів їхніх сімей, яким потрібно переїздити, щоб отримати доступ до абортів і репродуктивної допомоги.