fbpx
Slow news

Яке становище жінок в українському IT: опитування

30% жінок почали роботу в ІТ після зміни професії або галузі
Бондар Каріна, 14.03.2024

У грудні 2023 року ініціатива WinE розпочала опитування жінок та дівчат «Становище жінок в українському IT».

Воно мало на меті дослідити настрої українок щодо опанування технічних професій у військовий час: визначення потреб та викликів, з якими стикаються жінки в IT, сприяння гендерній рівності, розширенню можливостей та створенню умов для успішного розвитку жінок у цій сфері.

Протягом двох місяців опитали 880 IT-спеціалісток та кандидаток на посаду в IT, зібрали реальні історії IT-фахівчинь та кандидаток, а за результатами цього опитування підготували звіт. Наводимо ключові дані з нього.

 З 880 опитаних жінок 58,4% — це спеціалістки, які вже працюють в IT, та 33,2% — кандидатки, які лише роблять перші кроки, 8,4% — не бачать себе в IT-сфері. На момент участі в опитуванні 79,7% жінок перебували в Україні, 15,8% — у країнах Європейського Союзу і 4,5% — в інших країнах.

 Більшість опитаних жінок мають вищу освіту — 81,4%, ще 7% — це школярки. Попри рівень освіти значна кількість жінок продовжують навчання та саморозвиток.

 За результатами опитування, 30,5% жінок почали роботу в ІТ після зміни професії або галузі, 15,8% — після закінчення профільних курсів. Натомість 24,5% навчались за спеціальністю або в суміжній галузі.

 61,7 % учасниць опитування відзначили, що в їхній спеціальності навички програмування не є обов’язковими. Три найпопулярніші професії: 19,3% — HR та рекрутерки, 18,7 % — тестувальниці, 11,5 %— маркетологині.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень