fbpx
Зсередини

Як застосовувати VR: перша в Україні зйомка у форматі Bike Ride 360°

Проєкт агенції MOON studio та VR-кейси світових брендів
Bazilik Media, 04.06.2020

VR досі уявляють чимось дорогим і незрозумілим. Та поки дехто не вірить, що реальність можна замінити віртуальною, інші активно застосовують технологію. Креативна агенція MOON studio зробила перший в Україні проєкт у форматі Bike Ride 360°. Засновник агенції Дмитро Андрєєв розповідає, як готувались до зйомки, що із цього вийшло та які завдання за допомогою VR-технології може вирішити бізнес.


Для чого це було

До нас звернувся Український інститут, який просуває імідж України за кордоном. Вони робили фестиваль електронної музики «Українська ніч» у Відні. В іноземців є упередження щодо привабливості України для туризму, і їм потрібно було показати, що в нас красиві сучасні міста і привітні люди.

Інститут прийшов до нас із ідеєю організувати байк-станцію з віртуальною реальністю, щоб передати гостям фестивалю атмосферу міст. Сідаєш на велосипед — і з Відня потрапляєш на вулиці Києва, Львова та Харкова.


Як знімали

Нашим завданням було реалізувати власне зйомку. Ми взяли шолом для сноуборда, вирізали 9 отворів і вставили в них камери GoPro. Вийшов шолом, з усіх боків у камерах. Кріплення для камер друкували на 3D-принтері. Створювали їх методом проб і помилок — допрацьовували і знову тестували.

Оскільки знімали у форматі 360 градусів, потрібно було зберегти рівномірне розміщення камер, щоб сходилися стики між зображеннями. Ми поїздили по містах, зняли всі визначні пам’ятки. Найскладніша зйомка була у Львові, де в центрі на вулицях бруківка. Ці відео довелося додатково стабілізувати на постпродакшні, щоб зменшити дискомфорт під час перегляду.

Загалом робота над проєктом тривала два місяці.


Що із цього вийшло

Ми зняли відео, яке стало частиною атракціону біля музею Леопольда під час фестивалю у Відні. Людина одягала шолом, сідала на велосипед і крутила педалі. У велосипеді стояли датчики, які передавали сигнал у шолом. Крутиш педалі — відео починає програватися, перестаєш — зупиняється.

У підсумку до велосипеда стояла черга із 40 людей, і він виявився одним з найцікавіших занять на фестивалі. Відео тепер можна подивитися на YouTube.


Де ще можна використовувати технологію

Зараз у всіх сферах помітний тренд на відкритість і прозорість. Що більше компанія показує ізсередини, як працює, то більше їй довіряють. А технологія VR 360° допомагає показати те, що недоступно більшості людей. Можна зняти, як працює офіс, завод, що відбувається за лаштунками театру. Адже люди люблять підглядати, і компанії можуть дати їм таку можливість.

Наприклад, перш ніж відгукнутися на вакансію, кандидати можуть віртуально відвідати офіс або коворкінг. Це додасть привабливості бренду роботодавця. Ще один приклад — під час карантину багато музеїв оцифровували свої виставки, щоб люди могли віртуально їх відвідувати, розглядати картини без натовпу туристів.

Набирає обертів VR у темі спорту — уже не потрібно виходити з дому, щоб позайматися з тренером. Тепер усе, що є офлайн, повинно мати опцію онлайн. Що більше віртуальний світ стає схожим на реальність, то більше користувачів він охоплюватиме. Компаніям це допомагатиме, адже в людини міцніше закарбовуватиметься в пам’яті такий досвід взаємодії з брендом.


Приклади інших кампаній у VR

Happy Googles

Google вирішили довести, що віртуальна реальність наступає, і захотіли зробити її якомога доступнішою для загалу. Вони розробили VR-шлем із картону, склеєного липучками. А також випустили інструкцію, як збудувати власний.

Шведський McDonald’s скористався нагодою і почав продавати Happy Meals в коробках, з яких діти самі могли зібрати собі шолом. Потрібно було лише зробити отвори для носа й очей, вставити в коробку лінзи і смартфон. На самому пакунку був QR-код, який відкривав гру. Акцію назвали Happy Googles. Усього компанія поширила 3500 таких наборів.


Under Armour Brand House Virtual Tour

Замість традиційних вивісок “Coming soon” Under Armour зробили віртуальний тур, щоб дати потенційним клієнтам можливість першими відвідати новий магазин ще до його відкриття. Гуляючи торговим центром, люди могли підійти до станції, поглянути в окуляри й дізнатися, який вигляд усе матиме згодом. Пізніше про це почала писати преса, а самі відео стали доступними зі смартфона. Так про магазин дізналися понад 4500 потенційних клієнтів.


Соціальний проєкт від The Guardian

The Guardian показали, як через віртуальну реальність можна передати почуття людини, яка живе в оставинах, що відрізняються від звичних. Вони зняли відео у форматі 360 градусів, щоб поширити знання про клаустрофобію і порушити проблему людей, які перебувають в ізоляції у в’язницях США. У навушниках звучали історії реальних в’язнів. Кожен, хто одягав окуляри, зміг пережити відчуття тих людей.


Ще один приклад VR-зйомки від MOON studio для PocketBook

PocketBook хотів показати бренд сучасним і цікавим для молодої аудиторії. Агенція вирішила зібрати героїв відомих оповідань в одному місці. Технологія VR створила ефект занурення читача. Так само, як усі улюблені книжки в одній читалці PocketBook, в одному ліфті зустрілись Шерлок Холмс, Дракула, Буратіно та відомі герої.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень