fbpx
Slow news

Як за 6 місяців змінилися показники доходів українського бізнесу

У Promodo провели дослідження
Кірста Олена, 04.09.2024


Команда Promodo відстежує динаміку українського онлайн-ринку від початку повномасштабного вторгнення. Нещодавно агенція випустила нове дослідження з найважливішими цифрами за перше півріччя 2024 року.

За словами представників агенції, головний висновок, якого вони дійшли в ході дослідження — попри інфляцію та неконтрольовані зовнішні чинники, бізнес в онлайні стабілізується та продовжує активно боротися за свого користувача.

Методологія дослідження

Звіт відображає динаміку в 6 нішах на основі середньозважених показників у кожній з категорій. Вибірка — гравці з різним рівнем обороту. Порівнювали показники за перше півріччя 2023 року з аналогічним періодом 2024 року.

Згідно з результатами опитування, проведеного навесні цього року, український бізнес у середньому фіксує зростання дохідності на рівні 7,4% у гривнях. Дослідження Promodo в різних нішах в онлайні також підтверджує ці дані.

Електроніка

  • кількість користувачів у цій категорії у першому півріччі 2024 зросла в середньому на 14%. Однак проти показників 2021 року — просідає на 5%;
  • дохід у цій категорії у 2024 зріс на 7,5% в доларах та на 10% у гривнях. Це сталося внаслідок збільшення кількості покупців онлайн;
  • середній чек у доларах у 2024-му повернувся до показників 2021 року. Та якщо порівняти з аномально високим чеком у 2023 році, то він зменшився на 42%;

В агенції припускають, що таке зростання у 2023-му, найімовірніше, було повʼязано з великою кількістю покупок дороговартісної техніки.

  • рекламні бюджети зросли майже на 40% у доларах. Найбільший стрибок відбувся у першому кварталі 2024 року.

Продукти та алкоголь

За результатами дослідження, кількість покупок у цій категорії зросла вдвічі. Середньозважене зростання середнього чека за пів року в американській валюті становить 20%. А коефіцієнт конверсії проти минулого року збільшився на 48%.

Кількість покупців зросла на 37%, а середній чек на продукти та алкоголь у гривнях збільшився на 24%. Водночас рекламний бюджет бізнес-гравці цієї категорії збільшили майже вдвічі.

Одяг та взуття

Згідно з дослідженням, доходи бізнесів у цій категорії мінімальні й становлять 4% у гривнях і 2% у доларах.

За перше півріччя 2024 року кількість покупок у цій ніші зросла на 74%, проте середній чек у доларах просів на 24%. Водночас на 15% зросла кількість трафіку. В агенції пояснюють, що попит на ці товари в онлайні є, але через зменшення вартості кошика загалом це не надто позначилося на зростанні доходу.

Зоотовари

У першому півріччі 2024 року доходи в цій ніші зросли на 22% у гривнях і на 19% у доларах проти аналогічного періоду 2021 року. Середній чек покупок зоотоварів у гривнях зріс на 11%. За даними агенції, ця категорія продовжує зростати в онлайні третій рік поспіль.

Також на 37% у доларах збільшилися рекламні бюджети.

Загальні висновки команди Promodo свідчать про те, що в Україні стає більше онлайн-споживачів, адже покупці навчилися робити покупки в інтернет-магазинах.

«Онлайн-споживачів побільшало, проте не за рахунок збільшення кількості населення, а завдяки формуванню звички купувати в інтернет-магазинах. Тобто у загальному обсязі ритейлу вплив eCommerce зростає. Українці стали частіше замовляти різноманітні товари в онлайні, однак збільшення кількості замовлень лише в деяких нішах позначається на дохідності (зоотовари, продукти й алкоголь, ювелірні вироби) через зменшення середнього чека. Завдяки стрімкому зростанню в онлайні ніша зоотоварів зараз показує найсильнішу конкуренту боротьбу. Тенденція може торкнутися й ніші продуктів та алкоголю, але наразі цього ще не відбувається», — підсумовують у Promodo.

Також в агенції додають, що медіаінфляція присутня в кожній категорії і залежить від інтенсивності конкуренції. Прогнозують, що у 2024 вартість кліку може сягнути вищих показників, ніж у 2021 році.

Читайте також у рубриці Slow news
Meta заблокувала російські медіа у фейсбуці та інстаграмі
Заборона на деякі державні ЗМІ країни-агресорки набуде чинності найближчими днями
«Галичина» популяризує давню традицію спілкування
У новій рекламній кампанії бренду звучить «егокання»
В інстаграмі з’являться підліткові акаунти й батьківський контроль
Облікові записи підлітків стануть приватними й отримають обмеження щодо повідомлень та чутливого контенту
У Києві триває благодійна фотовиставка про безпритульних тварин
Експозиція містить фото собак, врятованих з вулиці та прифронтових регіонів
В Україні з’явився проєкт «Листи Бахмуту»
Ініціатори хочуть зібрати та зберегти цифровий архів спогадів про місто
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень