fbpx
Slow news

Як війна вплинула на українські стартапи порівняно з традиційним бізнесом

17% опитаних стартапів частково або повністю перемістили діяльність за кордон
Бондар Каріна, 29.11.2023

Gradus Research провели дослідження й виокремили 11 інсайтів про те, як війна вплинула на українські стартапи, якщо порівнювати з традиційним бізнесом.

За результатами дослідження, 18% опитаних стартапів розпочали свою діяльність з початку повномасштабної війни. Водночас відкритих під час війни традиційних бізнесів лише 2%.

Щодо статусу діяльності, то 31% опитаних представників стартап-спільноти та 39% традиційного бізнесу, що розпочали свою діяльність до війни, стверджують, що наразі працюють частково.

Результати дослідження демонструють, що 69% опитаних українських стартапів перебувають на початковому етапі розвитку (pre-seed). Так, 10% наразі залучені у формування бізнес-ідеї, 9% — у пошук початкових інвестицій, 25% почали продавати товари чи надавати послуги, а 25% намагаються залучити інвестиції для зростання.

17% опитаних стартапів перемістили свою діяльність частково або повністю за кордон. Те саме стосується лише 13% опитаних представників традиційного бізнесу. Натомість 57% стартапів та 70% бізнесів зазначили, що у релокації наразі немає потреби.

Результати дослідження свідчать, що для 46% опитаних представників стартапів головною причиною переміщення є безпечні умови для роботи. 35% опитаних вказали, що вбачають потребу в переїзді, щоб врятувати бізнес, а 32% — щоб зберегти робочі місця.

Основна мотивація є такою ж і для традиційного українського бізнесу (34% — з міркувань безпеки, 31% — щоб зберегти бізнес).

Труднощі в організації робочого процесу, з якими стикаються молоді компанії, — це відсутність замовлень (47%). Для стартапів ситуація з пошуком замовлень ускладнилась через обмеженість ринку. Друга загроза — брак висококваліфікованих кадрів (26%) через міграцію, спричинену війною.

Найбільшими викликами для традиційного бізнесу в Україні залишається збереження компанії в повному складі (49%), збереження поточних ринків збуту/клієнтів (48%), збереження винагороди для співробітників на максимальному рівні (45%) та їхньої безпеки (43%).

Читайте також у рубриці Slow news
Pinterest прогнозує тренди 2025 року
Серед них — сюрреалізм, готика та вишневий колір
Vivat видасть серію дитячих книжок, що популяризують авіацію
У співпраці з авіакомпанією ANTONOV Airlines
З’явився безплатний мобільний застосунок для підтримки ментального здоров’я
Він містить психологічні тести, техніки самодопомоги та персоналізовані поради
В Україні створили освітню платформу для ветеранів
Пропонують нові можливості для навчання та перекваліфікації
Укрпошта відкрила Різдвяну резиденцію та презентувала нову марку
Діти можуть написати лист cвятому Миколаю та отримати від нього відповідь
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень