fbpx
Slow news

Як війна вплинула на українські стартапи порівняно з традиційним бізнесом

17% опитаних стартапів частково або повністю перемістили діяльність за кордон
Бондар Каріна, 29.11.2023

Gradus Research провели дослідження й виокремили 11 інсайтів про те, як війна вплинула на українські стартапи, якщо порівнювати з традиційним бізнесом.

За результатами дослідження, 18% опитаних стартапів розпочали свою діяльність з початку повномасштабної війни. Водночас відкритих під час війни традиційних бізнесів лише 2%.

Щодо статусу діяльності, то 31% опитаних представників стартап-спільноти та 39% традиційного бізнесу, що розпочали свою діяльність до війни, стверджують, що наразі працюють частково.

Результати дослідження демонструють, що 69% опитаних українських стартапів перебувають на початковому етапі розвитку (pre-seed). Так, 10% наразі залучені у формування бізнес-ідеї, 9% — у пошук початкових інвестицій, 25% почали продавати товари чи надавати послуги, а 25% намагаються залучити інвестиції для зростання.

17% опитаних стартапів перемістили свою діяльність частково або повністю за кордон. Те саме стосується лише 13% опитаних представників традиційного бізнесу. Натомість 57% стартапів та 70% бізнесів зазначили, що у релокації наразі немає потреби.

Результати дослідження свідчать, що для 46% опитаних представників стартапів головною причиною переміщення є безпечні умови для роботи. 35% опитаних вказали, що вбачають потребу в переїзді, щоб врятувати бізнес, а 32% — щоб зберегти робочі місця.

Основна мотивація є такою ж і для традиційного українського бізнесу (34% — з міркувань безпеки, 31% — щоб зберегти бізнес).

Труднощі в організації робочого процесу, з якими стикаються молоді компанії, — це відсутність замовлень (47%). Для стартапів ситуація з пошуком замовлень ускладнилась через обмеженість ринку. Друга загроза — брак висококваліфікованих кадрів (26%) через міграцію, спричинену війною.

Найбільшими викликами для традиційного бізнесу в Україні залишається збереження компанії в повному складі (49%), збереження поточних ринків збуту/клієнтів (48%), збереження винагороди для співробітників на максимальному рівні (45%) та їхньої безпеки (43%).

Читайте також у рубриці Slow news
Агенція plusone social impact розробила комунікаційну стратегію для Українського ветеранського фонду
У межах ініціативи створили перший відеоролик
У США зняли фільм про Джамалу та війну в Україні 
Cвітова премʼєра відбулася у другу річницю повномасштабного вторгнення росії
METRO Україна запустила інклюзивну капчу
У такий спосіб компанія порушує проблему нерівного ставлення до людей з інвалідністю
Інстаграм запускає свій маркетплейс
Він об’єднає бренди з авторами контенту для платних партнерств або реклами
Ptashatam сторили колекцію текстилю, присвячену Лесі Українці 
Кампейн відзняли у кімнаті-музеї «Лесина вітальня» у Луцьку
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень