fbpx
Slow news

Як війна вплинула на українські стартапи порівняно з традиційним бізнесом

17% опитаних стартапів частково або повністю перемістили діяльність за кордон
Бондар Каріна, 29.11.2023

Gradus Research провели дослідження й виокремили 11 інсайтів про те, як війна вплинула на українські стартапи, якщо порівнювати з традиційним бізнесом.

За результатами дослідження, 18% опитаних стартапів розпочали свою діяльність з початку повномасштабної війни. Водночас відкритих під час війни традиційних бізнесів лише 2%.

Щодо статусу діяльності, то 31% опитаних представників стартап-спільноти та 39% традиційного бізнесу, що розпочали свою діяльність до війни, стверджують, що наразі працюють частково.

Результати дослідження демонструють, що 69% опитаних українських стартапів перебувають на початковому етапі розвитку (pre-seed). Так, 10% наразі залучені у формування бізнес-ідеї, 9% — у пошук початкових інвестицій, 25% почали продавати товари чи надавати послуги, а 25% намагаються залучити інвестиції для зростання.

17% опитаних стартапів перемістили свою діяльність частково або повністю за кордон. Те саме стосується лише 13% опитаних представників традиційного бізнесу. Натомість 57% стартапів та 70% бізнесів зазначили, що у релокації наразі немає потреби.

Результати дослідження свідчать, що для 46% опитаних представників стартапів головною причиною переміщення є безпечні умови для роботи. 35% опитаних вказали, що вбачають потребу в переїзді, щоб врятувати бізнес, а 32% — щоб зберегти робочі місця.

Основна мотивація є такою ж і для традиційного українського бізнесу (34% — з міркувань безпеки, 31% — щоб зберегти бізнес).

Труднощі в організації робочого процесу, з якими стикаються молоді компанії, — це відсутність замовлень (47%). Для стартапів ситуація з пошуком замовлень ускладнилась через обмеженість ринку. Друга загроза — брак висококваліфікованих кадрів (26%) через міграцію, спричинену війною.

Найбільшими викликами для традиційного бізнесу в Україні залишається збереження компанії в повному складі (49%), збереження поточних ринків збуту/клієнтів (48%), збереження винагороди для співробітників на максимальному рівні (45%) та їхньої безпеки (43%).

Читайте також у рубриці Slow news
На Steam вийшло демо гри про звільнення України від окупантів
Її створив український розробник відеоігор Андрій Костюшка разом із сином
«Люди з досвідом війни» – з’явився новий серіал на платформі Дія. Освіта
Він навчає коректному спілкуванню з військовими, ветеранами та ветеранками.
Universe Group відкрила набір на Performance Marketing Bootcamp
Найкращі учасники зможуть отримати роботу в компанії
Universal Music Group і TikTok уклали нову ліцензійну угоду
Музика артистів лейблу незабаром може повернутися в соцмережу
Новий тренд «Столиця змінила тебе, Миколо» спричинив дискусію в Х
До флешмобу приєдналося багато організацій, однак українці обурюються
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень