fbpx
Slow news

Як українці відзначають День Незалежності

Результати дослідження Zagoriy Foundation та їzhakultura
Кірста Олена, 24.08.2024

Бюро соціальних проєктів Zagoriy Foundation разом з дослідницьким проєктом про гастрономічну культуру України їzhakultura дослідили традиції відзначення Дня Незалежності. Метою було дізнатися, яке місце посідає головне державне свято України в думках людей, а також як і з ким вони зазвичай його відзначають.

«Традиції — це не лише те, що було сформоване сто років тому. Це і їхня трансформація, і творення нових обрядодій. Нам було дуже цікаво зрозуміти, чи є сформований образ Дня Відновлення Незалежності України, щоб надалі мати можливість працювати над утвердженням сучасних традицій», — каже Оксана Лихожон, маркетингова директорка Zagoriy Foundation.

Згідно з дослідженням, серед українців поки немає чітко сформованих традицій відзначення Дня Незалежності. Наразі цей день поступається особистим та релігійним святам.

За результатами дослідження, перше місце в переліку найважливіших свят для українців посідає Різдво та День народження близької людини. Обидва свята мають по 19% прихильників. День Незалежності України займає 6 сходинку рейтингу з показником 9%. Головними традиціями святкування українці називають прояви національної ідентичності: одягнути національне вбрання, переглянути концерти й парад, вивісити біля своєї оселі національний Прапор.

День Незалежності викликає в українців широкий спектр емоцій та почуттів, серед яких переважає гордість (48%). Проте інші емоції розподілені рівномірно: радість відчуває майже стільки ж людей (12%), скільки й смуток (8%).

Більша частина, а саме 54%, опитаних українців не змогли назвати День Незалежності, який їм запам’ятався найбільше. Однак серед 46%, які мають яскраві спогади про це свято, респонденти називають 2021 рік (27%), адже в той рік під час святкування Дня Незалежності демонстрували літак Ан-225 «Мрія». Друге місце посідає 2014-й, а третє — 1991 рік.

Гастрономічні асоціацій українців із Днем Незалежності також різняться. Одні респонденти віддають перевагу сезонним стравам, як-от шашлик і кавун, а інші полюбляють 24 серпня їсти традиційні українські страви — вареники та борщ, а пити — українське вино, компот та узвар.

Більша частина респондентів розповіли, що зазвичай відзначають День Незалежності у близькому колі — 57,5% разом із сім’єю, а 34% — з друзями. З незнайомцями святкують 7% опитаних; із чоловіком або дружиною — 5%, ще 4% обирають святкувати на самоті.

Також у межах опитування в українців поцікавились, що вони хотіли б додати до власних традицій святкування Дня Незалежності. Більшість відповіли, що хотіли б миру та перемоги України у війні з рф. лежності. Більшість відповіли, що хотіли б миру та перемоги України у війні з рф. Головні тези:

  • завжди памʼятати людей, які віддали життя за Україну. Вшановувати тих людей, які роблять нашу країну багатшою;
  • проводити народні гуляння, обряди з вогнем і піснями, щоб відчути єднання з усіма українцями;
  • Закінчити війну ПАРАДОМ ПЕРЕМОГИ.

Додамо, що в опитуванні взяли участь 1103 респонденти, 440 з них опитала компанія Gradus Research методом самозаповнення анкет. 663 респонденти було опитано Zagoriy Foundation. Цільова аудиторія респондентів: чоловіки і жінки віком 18-60 років, які мешкають у населених пунктах з більш як 50 тис. мешканців, за винятком ТОТ і територій ведення активних бойових дій. Період проведення дослідження: серпень 2024 року.

Читайте також у рубриці Slow news
Meta відчиняє двері для українських розробників ШІ: грант у $500 000
Перевага проєктам з розвитку економіки, науки, інновацій та державних послуг
Війна очима українок: у Нью-Йорку провели благодійний театральний вечір
Подія нагадала американцям про війну в Україні й зібрала $19 000
Prometheus оновлює платформу з нагоди десятиріччя
Серед змін — нова айдентика, оновлений сайт та акцент на професійний розвиток
На Work.ua з’явилась позначка «Перевага ветеранам»
Як це працює?
«Сільпо» та Ірена Карпа створили різдвяний адвент-календар
Він містить аудіоказку про Різдво, яку написала та озвучила письменниця
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень