fbpx
Slow news

Як українці відзначають День Незалежності

Результати дослідження Zagoriy Foundation та їzhakultura
Кірста Олена, 24.08.2024

Бюро соціальних проєктів Zagoriy Foundation разом з дослідницьким проєктом про гастрономічну культуру України їzhakultura дослідили традиції відзначення Дня Незалежності. Метою було дізнатися, яке місце посідає головне державне свято України в думках людей, а також як і з ким вони зазвичай його відзначають.

«Традиції — це не лише те, що було сформоване сто років тому. Це і їхня трансформація, і творення нових обрядодій. Нам було дуже цікаво зрозуміти, чи є сформований образ Дня Відновлення Незалежності України, щоб надалі мати можливість працювати над утвердженням сучасних традицій», — каже Оксана Лихожон, маркетингова директорка Zagoriy Foundation.

Згідно з дослідженням, серед українців поки немає чітко сформованих традицій відзначення Дня Незалежності. Наразі цей день поступається особистим та релігійним святам.

За результатами дослідження, перше місце в переліку найважливіших свят для українців посідає Різдво та День народження близької людини. Обидва свята мають по 19% прихильників. День Незалежності України займає 6 сходинку рейтингу з показником 9%. Головними традиціями святкування українці називають прояви національної ідентичності: одягнути національне вбрання, переглянути концерти й парад, вивісити біля своєї оселі національний Прапор.

День Незалежності викликає в українців широкий спектр емоцій та почуттів, серед яких переважає гордість (48%). Проте інші емоції розподілені рівномірно: радість відчуває майже стільки ж людей (12%), скільки й смуток (8%).

Більша частина, а саме 54%, опитаних українців не змогли назвати День Незалежності, який їм запам’ятався найбільше. Однак серед 46%, які мають яскраві спогади про це свято, респонденти називають 2021 рік (27%), адже в той рік під час святкування Дня Незалежності демонстрували літак Ан-225 «Мрія». Друге місце посідає 2014-й, а третє — 1991 рік.

Гастрономічні асоціацій українців із Днем Незалежності також різняться. Одні респонденти віддають перевагу сезонним стравам, як-от шашлик і кавун, а інші полюбляють 24 серпня їсти традиційні українські страви — вареники та борщ, а пити — українське вино, компот та узвар.

Більша частина респондентів розповіли, що зазвичай відзначають День Незалежності у близькому колі — 57,5% разом із сім’єю, а 34% — з друзями. З незнайомцями святкують 7% опитаних; із чоловіком або дружиною — 5%, ще 4% обирають святкувати на самоті.

Також у межах опитування в українців поцікавились, що вони хотіли б додати до власних традицій святкування Дня Незалежності. Більшість відповіли, що хотіли б миру та перемоги України у війні з рф. лежності. Більшість відповіли, що хотіли б миру та перемоги України у війні з рф. Головні тези:

  • завжди памʼятати людей, які віддали життя за Україну. Вшановувати тих людей, які роблять нашу країну багатшою;
  • проводити народні гуляння, обряди з вогнем і піснями, щоб відчути єднання з усіма українцями;
  • Закінчити війну ПАРАДОМ ПЕРЕМОГИ.

Додамо, що в опитуванні взяли участь 1103 респонденти, 440 з них опитала компанія Gradus Research методом самозаповнення анкет. 663 респонденти було опитано Zagoriy Foundation. Цільова аудиторія респондентів: чоловіки і жінки віком 18-60 років, які мешкають у населених пунктах з більш як 50 тис. мешканців, за винятком ТОТ і територій ведення активних бойових дій. Період проведення дослідження: серпень 2024 року.

Читайте також у рубриці Slow news
З’явився новий феміністичний проєкт «Жіночі студії»
Він розповідає про історію України через жіночий погляд
Молодь запрошують долучитися до інтелектуального волонтерства
Учасники програми викладатимуть шкільні предмети онлайн учням із прифронтових регіонів
У Києві відкрилась мультимедійна виставка «Поговори зі мною»
Її присвятили Дню усиновлення та цінності родини для кожної дитини
В Україні вперше навчатимуть професійних менеджерів культури
Слухачі можуть отримати грант на 45 000 грн для реалізації власної ідеї
Друкарня «Фактор Друк» відновлює роботу
Підприємство почало друкувати шкільні підручники
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень