fbpx
Slow news

Як українці оцінюють нинішню ситуацію та майбутнє країни, — дослідження 

Що допомагає зберігати стійкість під час війни
Бондар Каріна, 29.06.2023

Соціологічна група “Рейтинг” на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості провела дослідження, у якому з’ясувала, що допомагає українцям зберігати стійкість під час повномасштабної війни.

 Оцінка ситуації

67% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямі, 18% — протилежної думки, ще 15% — не змогли оцінити. Хоча у всіх регіонах та серед усіх вікових і майнових груп продовжує домінувати оцінка напряму як правильного, є певні відмінності. Дещо нижчі за середні оцінки ставлять мешканці південних та східних регіонів, жителі сіл, представники середньої вікової групи та найбідніших категорій.

Віра в Збройні сили України (86%), а також сім’я і близькі (61%) — основні чинники, що допомагають опитаним зберігати стійкість під час війни з росією. Третина опитаних зазначили, що таким чинником є щоденна праця (31%), менше чверті — віра в державу, релігія, чи віра в Бога. По 12% зазначили, що їхній стійкості сприяють участь у волонтерстві та зборах коштів, а також міжнародна допомога Україні.

 Оцінки щодо майбутнього країни

Абсолютна більшість опитаних (82%) вважає Україну успішною державою. Лише 16% — протилежної думки. 56% опитаних вважають основною ознакою успішної держави сильну армію. Третина вважають такими ознаками розвинену економіку, верховенство права та єдність суспільства, по 19% — соціальний захист громадян та міжнародний авторитет країни. По 14-16% — сучасну науку й технології, політичну стабільність, рівноправне суспільство та міцні демократичні інституції. 11% вважають чинником успішності держави національну ідею.

Оцінки найпріоритетніших напрямів розвитку країни після війни показали, що домінують безпековий чинник та соціальний захист. 77% визначили, що пріоритетом розвитку після війни в Україні має бути розвиток військової промисловості, укріплення кордонів та реформування армії. 70% вважають пріоритетом зростання зарплат і пенсій, доступність медицини, матеріальну допомогу малозабезпеченим. Інновації в державі (нові технології, енергозбереження, науку та освіту) пріоритетом вважають 44% опитаних.

Більшість опитаних (58%) зазначила, що задля перемоги готові терпіти труднощі через війну кілька років. 11% зазначили, що готові потерпіти ще близько року, 12% — кілька місяців. Не готові терпіти труднощі 11% опитаних, найбільше таких серед бідних категорій населення (23%).

 Соціальні дистанції

Українськомовні українці, мешканці Євросоюзу, переселенці з інших областей, співгромадяни, які опинилися під окупацією після 24 лютого 2022 року, — це групи осіб, з якими респонденти найбільше готові співпрацювати, взаємодіяти. Українці, які виїхали за кордон, російськомовні українці та мешканці окупованого Криму — групи, з якими готова співпрацювати більшість населення. З росіянами, які живуть в Україні, готові взаємодіяти дещо менше половини, не готові — 49%. З мешканцями так званих ДНР/ЛНР готові взаємодіяти 30%, не готові — 63%, з мешканцями Білорусі готові співпрацювати 22%, не готові — 73%. З мешканцями росії не готові взаємодіяти 90%, готові — лише 7%.

З повним опитуванням можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
Залишати чайові тепер можна в будь-яких закладах
Застосунок Expirenza by mono розширив функціонал
В Україні проведуть «Тиждень дорослого стажера»
Це щорічна ініціатива від благодійного фонду «Життєлюб»
У Дії розпочалося бета-тестування шлюбу онлайн
Це унікальна послуга, якої немає в жодній країні світу
monobank оголосив конкурс «Намалюй мрію» для дітей та дорослих
Переможці отримають здійснення намальованого бажання
До Дня Незалежності в кінопрокат вийде  горор «Конотопська відьма»
Це історія про те, як відьма з Конотопа мститься російським окупантам
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень