Моніторингова система LOOQME провела опитування серед українських піарників віком від 26 років і з’ясувала, що більшість із них комунікує із журналістами щотижня та знаходить потрібних медійників через особисті контакти.
Основна вища освіта піарників
Опитування показало, що 19 % респондентів за основною вищою освітою — журналісти. Ще 13 % закінчували університет за напрямом PR, а 10 % — філології.
Виклики в роботі
Серед найбільших викликів у роботі 22 % назвали пошук релевантних журналістів, 21 % — платні розміщення в медіа, 14 % — спілкування із журналістами (торік 23 %), 12 % — відстеження виходів у медіа та складність підготовки контенту для них.
36 % витрачають піар-бюджет переважно на розміщення платних матеріалів, а 22 % — на медіамоніторинг.
Комунікація із журналістами
Більшість опитаних спілкується із журналістами щотижня. Зокрема, респонденти комунікують з іноземними медійниками. 72 % вважають, що вміння взаємодіяти з медіа буде важливою навичкою для медіафахівця в майбутньому.
Як піарники комунікують із медійниками:
І 2022, і 2023 року респонденти контактували із журналістами переважно за допомогою електронної пошти. Водночас 2023-го почастішало спілкування через Telegram.
KPI та репутація
Найбільше опитаних — 63 % — аналізують репутацію на основі публікацій у медіа. Моніторять переважно інтернет-медіа та згадки в соцмережах.
З повним дослідженням можна ознайомитися за посиланням.