fbpx
Slow news

Як українки підтримують бізнес-середовище, — дослідження

Зареєстровано 30,6 тисяч компаній, власницями яких є жінки
Бондар Каріна, 20.03.2023

YC Market провели дослідження та проаналізували вплив жінок на підтримку різних сфер бізнесу в Україні.

 Сфери, які найчастіше обирають жінки

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 1 березня 2023 року найбільша кількість компаній у власності жінок припадає на туристичний сектор. Таких підприємств зареєстровано 7,6 тисяч в Україні, що становить 51,7% від загальної кількості турфірм.

Другу сходинку посіла освітня діяльність — 3,5 тис. компаній у сфері належать жінкам (49,3% ринку). На третій сходинці опинились компанії в категорії “Операції з нерухомістю”. Жінки володіють 26,6 тис. компаній у цьому секторі, що становить 42,7% ринку.

Найменш популярною серед жінок є сфера водопостачання та утилізації — 1,3 тис. компаній (20,1% ринку). Трохи кращі показники у сфері будівництва — у власності жінок 22,4 тис. компаній (26,3% ринку).

До трійки не надто популярних сфер під контролем бізнес-вумен увійшла галузь ІТ: тут 6,9 тис. компаній у власності жінок, що становить 26,4% ринку інформаційних технологій.

 Географія присутності компаній під керівництвом бізнес-вумен

Загалом на території України зареєстровано 30,6 тис. компаній, бенефіціарками яких є жінки. Ця кількість становить 32,8% від усіх зареєстрованих в Україні компаній.

Частково окупована Донецька область посідає другу сходинку — 15,2 тис. компаній у власності жінок становить 36% від усього бізнесу в регіоні. Третє, четверте та п’яте місця за відсотковим розподілом посідають, відповідно, Миколаївська, Одеська та Запорізька області — 35%.

Найбільша кількість компаній, зареєстрованих власницями жінками, у Києві — 94,8 тис. компаній. Проте це 31,2 % від загальної кількості зареєстрованих та чинних компаній у місті, що нижче середнього значення по країні. Найменша частка таких компаній у Сумській області — тут у власності жінок 30,5% від усіх компаній у регіоні.

 Вплив повномасштабного вторгнення

За рік війни динаміка відкриття жінками нових компаній знизилася на 4,4% проти 2021 року.

У період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року саме сфера освіти та охорони здоров’я збільшилася присутністю women-owned компаній – плюс 4,1 і 7,8 відсоткових пункти відповідно порівняно із середніми частками в економіці.

Освітній сектор перемістився на першу сходинку — за рік жінки відкрили 95 компаній у цій сфері, що становить 53,4% ринку. Другу сходинку посів сектор “Охорони здоров’я” — 49,3%. У лідери за часткою заснованих жінками також увійшли компанії, що працюють у сфері “Медіа та кіно”.

Найбільших втрат зазнав туризм: закономірно частка компаній у власності жінок зменшилась на 14 відсоткових пунктів відносно звичного середнього показника цього напряму.

Читайте також у рубриці Slow news
 O.Taje створив благодійні жіночі поло з київськими каштанами
100 тисяч гривень передадуть ГО, яка займається збереженням архітектури Києва
Запустили мапу ЛГБТК+ організацій, де надають допомогу
Можна отримати психологічну, юридичну й фінансову допомогу
Burger King запустив кампанію, де показав дитячий погляд на світ 
Її мета — представити страви з меню, що не пов’язані з м’ясом
Створили платформу про повернення до сексуального життя після бойових поранень
Посібник доступний у двох версіях — для військових чоловіків та жінок
Мінцифри запустило соціальну рекламу для Дія.Освіта
Вона про те, що не варто боятися змін
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень