fbpx
Slow news

Як українки підтримують бізнес-середовище, — дослідження

Зареєстровано 30,6 тисяч компаній, власницями яких є жінки
Бондар Каріна, 20.03.2023

YC Market провели дослідження та проаналізували вплив жінок на підтримку різних сфер бізнесу в Україні.

 Сфери, які найчастіше обирають жінки

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 1 березня 2023 року найбільша кількість компаній у власності жінок припадає на туристичний сектор. Таких підприємств зареєстровано 7,6 тисяч в Україні, що становить 51,7% від загальної кількості турфірм.

Другу сходинку посіла освітня діяльність — 3,5 тис. компаній у сфері належать жінкам (49,3% ринку). На третій сходинці опинились компанії в категорії “Операції з нерухомістю”. Жінки володіють 26,6 тис. компаній у цьому секторі, що становить 42,7% ринку.

Найменш популярною серед жінок є сфера водопостачання та утилізації — 1,3 тис. компаній (20,1% ринку). Трохи кращі показники у сфері будівництва — у власності жінок 22,4 тис. компаній (26,3% ринку).

До трійки не надто популярних сфер під контролем бізнес-вумен увійшла галузь ІТ: тут 6,9 тис. компаній у власності жінок, що становить 26,4% ринку інформаційних технологій.

 Географія присутності компаній під керівництвом бізнес-вумен

Загалом на території України зареєстровано 30,6 тис. компаній, бенефіціарками яких є жінки. Ця кількість становить 32,8% від усіх зареєстрованих в Україні компаній.

Частково окупована Донецька область посідає другу сходинку — 15,2 тис. компаній у власності жінок становить 36% від усього бізнесу в регіоні. Третє, четверте та п’яте місця за відсотковим розподілом посідають, відповідно, Миколаївська, Одеська та Запорізька області — 35%.

Найбільша кількість компаній, зареєстрованих власницями жінками, у Києві — 94,8 тис. компаній. Проте це 31,2 % від загальної кількості зареєстрованих та чинних компаній у місті, що нижче середнього значення по країні. Найменша частка таких компаній у Сумській області — тут у власності жінок 30,5% від усіх компаній у регіоні.

 Вплив повномасштабного вторгнення

За рік війни динаміка відкриття жінками нових компаній знизилася на 4,4% проти 2021 року.

У період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року саме сфера освіти та охорони здоров’я збільшилася присутністю women-owned компаній – плюс 4,1 і 7,8 відсоткових пункти відповідно порівняно із середніми частками в економіці.

Освітній сектор перемістився на першу сходинку — за рік жінки відкрили 95 компаній у цій сфері, що становить 53,4% ринку. Другу сходинку посів сектор “Охорони здоров’я” — 49,3%. У лідери за часткою заснованих жінками також увійшли компанії, що працюють у сфері “Медіа та кіно”.

Найбільших втрат зазнав туризм: закономірно частка компаній у власності жінок зменшилась на 14 відсоткових пунктів відносно звичного середнього показника цього напряму.

Читайте також у рубриці Slow news
Видавництво Vivat анонсує книжку для підлітків про сексуальну освіту
Головний герой у ній — фікус на ім’я Бенджамін
Розпочався прийом заявок на премію Responsibility Award 2024
Номінуватися можуть організації з історіями відповідального партнерства
Генератор подкастів та обмін посиланнями на епізоди з фільмів:
Нові інструменти від Netflix і Meta
В українських соцмережах уперше домінує українська мова
Результати дослідження Центру контент-аналізу
У Нью-Йорку відкрили виставку «Порожні ліжка»
Її присвятили українським дітям, яких під час повномасштабної війни викрали росіяни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень