fbpx
Зсередини

Як проєкт Made in Ukraine допомагає малому та середньому бізнесу під час кризи

Про ініціативу “Ти — мій антивірус”
Коротенко Оля, 25.04.2020
Юлія Савостіна, засновниця проєкту Made in Ukraine

Made in Ukraine – це проєкт, який допомагає популяризувати українську продукцію, події, бізнеси та туристичні локації.

Юлія Савостіна, організаторка проєкту, розповіла нам про ідею його створення і про те, як Made in Ukraine допомагає українському бізнесу пережити кризу.


Ідея та місія Made in Ukraine

Проєкт Made in Ukraine розпочався у 2013 році з публічного експерименту — прожити рік, користуючись товарами виключно українського виробництва. Згодом цей експеримент переріс у справжній флешмоб серед активних українців, лідерів думок та зірок.


Стало зрозуміло, що в Україні виробляють майже все, що потрібно для сучасного життя.


Коли я побачила серед населення попит на українські товари, то вирішила зробити маркет українських виробників. Перший фестиваль Made in Ukraine ми провели у 2014 році. На ньому вдалося зібрати 75 українських малих та середніх бізнесів — фестиваль мав великий успіх. У 2017 році кількість учасників збільшилася до 2000 підприємств.


За перші п’ять років існування Made in Ukraine була виконана головна місія — зробити купівлю товарів українського виробництва побутовою звичкою.


Зараз Made in Ukraine уже переріс у масштабний проєкт — він популяризує наших виробників в Україні та за кордоном, навчає підприємців, захищає їхні права, влаштовує маркети та фестивалі. А ще має власне виробництво книжок, путівників Україною, листівок, блокнотів та екоторбинок.


“Ти мій антивірус”: ініціатива від Made in Ukraine

Зараз Made in Ukraine не має змоги проводити офлайн-події, як-от фестивалі чи маркети. Але може в інший спосіб допомогти українським виробникам втриматися на плаву в період пандемії.

Коли ми зрозуміли, що карантин може затягнутися надовго, стало очевидно, що не весь малий і середній бізнес переживе цю кризу. У той час ми усвідомили, що бізнесам потрібна підтримка й допомога з нашого боку.

Так виник проєкт “Ти — мій антивірус”. Це ініціатива для підтримки малого й середнього локального бізнесу. На сторінках соціальних мереж Facebook та Instagram, а також на нашому сайті ми почали публікувати розповіді українських підприємців, які хочуть пережити цю кризу. У такий спосіб Made in Ukraine закликає свідомо підтримати локальний бізнес у складний період.

кампанія транслює три основні меседжі: #ти_мій_антивірус, #збережи_собі_роботу та #купуй_своє.


Як це працює?

Ми публікуємо історії виключно українських брендів, які належать до категорії малого та середнього бізнесу, тобто локальні і крафтові, які реально можуть зникнути після карантину.

Такі публікації на сторінках Made in Ukraine у період кризи цілком безкоштовні. Ми розуміємо, наскільки зараз складна фінансова ситуація, тому й хочемо безкорисливо допомогти.


Ми створили гугл-форму для власників бізнесів, які хочуть опублікувати свою історію.


У формі є приклад історії від бренду й детально сформульовано кожне запитання, щоб нам надавали максимально повні відповіді. Потім ми опрацьовуємо анкети й формуємо історії для публікації на наших каналах.


Якщо засновник сухо написав про свій продукт, то це не означає, що його продукт поганий.


Звичайно, краще працюють історії, написані з душею, а не сухі тексти про вартість продукції і перелік асортименту. Ми рекомендуємо акцентувати увагу на тому, як виникла ідея створення продукту, із чого починався бізнес, із якими труднощами зіткнувся власник, до якого результату прийшли зараз тощо. Такі історії завжди краще чіпляють аудиторію, ніж простий рекламний текст.

Бувають труднощі, коли надсилають фото в поганій якості або дають дуже стислі відповіді на запитання анкети. Ми розуміємо, що у брендів не завжди є спеціаліст, який міг би написати красиву історію. У таких випадках допомагаємо оформити текст і публікуємо.

Щодня у нас виходить 2-3 історії українських виробників. Ми плануємо розповісти щонайменше про 400 українських брендів. Будемо публікувати історії доти, доки в цьому не зникне потреба. Уже зараз ми отримуємо позитивні відгуки від засновників брендів, тож розуміємо, що це працює.


Хочу опублікувати свою історію. Як це зробити?

  1. Якщо ви представник малого або середнього бізнесу й хочете, щоб Made in Ukraine розмістив вашу історію, заповніть форму із запитаннями. Відповідайте детально й цікаво, щоб залучити ширшу аудиторію.
  2. До форми додайте активні посилання на соцмережі (для відміток) і фотографії власника чи команди бренду з продуктом або на виробництві. Фото мають бути хорошої якості.
  3. Історії публікуються по черзі. Коли вийде ваша історія, Made in Ukraine попросить поділитись нею на вашій особистій сторінці й на сторінці вашого бренду.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень