fbpx
Зсередини

Як потрапити на роботу в креативну команду. Розповідає Саша Фідкевич

Поради від керуючої партнерки проєктів Євгена Клопотенка
Данилюк Даяна, 06.08.2022

Саша Фідкевич, підприємиця, керуюча партнерка проєктів Євгена Клопотенка

Перші декілька років керування проєктом я зовсім не публікувала вакансії з пошуку людей. Так склалося, що люди інтуїтивно розуміли нашу місію та приходили самі. Вони просто писали нам у соціальні мережі й пропонували свої послуги. І часто, це був успішний збіг, адже саме така людина й була потрібна. Наразі у моїй команді працює 25 людей у різних формах залучення: постійна робота в штаті та фриланс. Для нас така модель оптимальна, адже проєкт постійно трансформується.

Цього року я вперше наважилася шукати людей у команду відкрито. Впродовж декількох тижнів я отримала понад дві сотні відгуків на кілька вакансій. Серед них були ті, які закохували в себе з першого речення й багато прикладів того, як назавжди втратити шанс працювати у компанії мрії.

Під час вебінару від Career Hub Олександра Фідкевич розповіла про те, як краще підготувати себе до пошуку роботи, якщо хочеш потрапити у креативну (або будь-яку іншу) команду, а також надала поради з власного досвіду пошуку людей.


Чого не варто робити під час відгуку на вакансію

 Ігнорувати супровідний лист

Мотиваційний чи супровідний лист — це ключовий документ під час відбору кандидата на будь-яку посаду. Саме він, а не стандартизоване CV, може розказати про людину все: як вона думає, чим живе й в який спосіб взаємодіє зі світом. Супровідний лист також існує для того, щоб кандидат розкрився як особистість. Він показує потенційному роботодавцю, що ви — жива людина, з конкретними цінностями, амбіціями та мріями. Чим змістовніше та цікавіше ви напишете про себе, тим вищі ваші шанси потрапити на співбесіду. Під час відбору кандидатів я завжди схиляюсь до людей, які розповідають про себе простою мовою, можуть описати себе й визначити своє місце в команді.


 Надсилати неактуальне або однакове CV на різні вакансії

Мотиваційний лист, резюме і навіть тема листа обов’язково мають бути адаптовані під конкретну вакансію. Так роботодавець розуміє, що кандидат дійсно зацікавлений та володіє інформацією про проєкт. Якщо у вас була тривала творча відпустка чи декрет, не полінуйтеся оновити своє резюме. Траплялося, відкриваю CV і бачу, що останній робочий досвід кандидата датується 2010 роком. Де людина була стільки часу? Що вона робила? Якщо ви кілька років не працювали, але малювали картини, — розкажіть про це.


  Дублювати CV в особисті повідомлення роботодавця

Не варто шукати особистий номер HR чи роботодавця та писати йому в месенджери: “Мій лист у вас на пошті” та “Коли ви зможете відповісти?”. Або ж дублювати своє CV у телеграм чи дірект. Якщо у вакансії зазначено, що резюме потрібно надсилати на пошту, то надсилайте його саме на пошту. Я, наприклад, дуже системна людина. І подібні “нагадування” точно не допомагають надавати зворотний зв’язок швидше. Скоріше навпаки — розфокусовують та відштовхують.


 Не зважати на вимоги вакансії

Кожна людина має певний набір компетенцій та особистих якостей, котрі релевантні до вакансії, або ні. Наприклад, якщо я зазначаю, що хист до кулінарії та вміння готувати обов’язкові, — я очікую, що кандидат зверне на це увагу. Або, хоча б вкаже в супровідному листі про відсутність навичок і готовність їх набути в короткі терміни. Один з етапів будь-якого відбору — тестове завдання. І ті, хто не мають потрібного досвіду, не зможе його виконати. Тож цінуймо час один одного.


 Не цікавитися компанією

Перш ніж відправляти своє CV, дізнайтеся якомога більше інформації про компанію. Чим вона займається, на які цінності орієнтується та кому належить. Це вбереже вас від неминучих помилок і підвищить шанс на позитивну відповідь. Крім того, перевірте, де розташований офіс компанії. Якщо у вакансії не зазначено, що роботодавець підтримує relocation або шукає людину на роботу з дому, не варто перекладати на нього питання вашого переїзду.


Як успішно пройти співбесіду

Я переконана, що всі вже вивчили основні правила поводження на співбесідах. І знають, що на інтерв’ю варто приходити без запізнення, знати все про компанію, а також — не забути про свої досягнення. Проте існують деякі неочевидні нюанси, які впливають на рішення роботодавця.

По-перше — це щирість та вміння бути собою. Адже, якщо людина намагається прикрасити свої досягнення чи погоджується на те, що не любить — це зовсім скоро проявиться у роботі. По-друге — сміливість ставити запитання роботодавцю та мати свою точку зору. Кожній людині перед співбесідою необхідно подумати над своїми вимогами до компанії. Й обов’язково запитувати роботодавця про всі тонкощі співпраці. Графік і умови роботи, можливості розвитку та цінності команди. Ці деталі — фундамент для налагодження комфортних робочих стосунків з обох сторін.

Тому На співбесідах я ставлю кандидатам 3 ключових запитання


01.

Яка твоя суперсила?

Вважаю, що в кожної людини є своя суперсила, яка однозначно проявляється в роботі. Наприклад, хтось легко справляється великими обсягами інформації, хтось обожнює комунікувати з людьми й знаходить мову будь з ким, а хтось — пише хороші тексти. Тому перед співбесідою обов’язково проаналізуйте свої якості та уподобання. Спробуйте визначити, що вам вдається робити найкраще. Це й буде вашою суперсилою.


02.

Що тобі подобається робити?

Це питання для того, щоб побачити, чи дійсно людина відповідає запропонованій посаді й чи реально їй подобається справа, якою вона хоче займатися.

Адже існують певні робочі процеси, які запалюють людей. Наприклад, кандидат фанатіє від впорядкування інформації та цифр, а відгукується на вакансію, де потрібно створювати креативний контент. Я вважаю, що навряд така співпраця буде ефективною для обох сторін.


03.

Що б ти хотів/ла робити саме в нашій команді?

Попри те, що людина приходить на конкретну позицію, мені важливо зрозуміти, як вона бачить наш проєкт ззовні та що їй цікаво всередині. Це дає розуміння, як кандидат може посилити нашу діяльність. А ще — які точки росту я можу йому запропонувати в майбутньому.

Крім цього, під час співбесіди я обов’язково звертаю увагу на цінності людини. Мені важливо, щоб вони відповідали цінностям нашого бізнесу. Серед них:

  • Україновідчуття — любов до країни, її мови, культури та історії.
  • Гастроприхожаність — зацікавленість їжею та сферою кулінарії.
  • Бажання розвиватися особистісно та професійно.

Якщо ці три речі збігаються, є великий шанс, що людина залишиться працювати в моїй команді.


Які навички потрібні для того, щоб працювати в креативній команді

Я переконана, що софт скіли, тобто м’які навички, забезпечують більшу частину успіху в будь-якій професії. Особливо зараз, адже робота під час війни потребує неабиякої гнучкості та вміння адаптуватися до обставин.

Тому людям, які хочуть потрапити на роботу в креативну команду, я б порадила насамперед розвивати такі навички, як адаптивність, емоційний інтелект, креативність та цілеспрямованість. Для мене, як роботодавця, такі вміння значно цінніші за типовий набір професійних компетенцій. Адже я не шукаю просто хорошого спеціаліста з прокачаними хард скілами — насамперед я шукаю командного гравця. Людину, котра готова до нових викликів, котра ефективно розв’язує задачі компанії, котра висловлює власні емоції та розуміє емоції колег. А ще — має непереборне бажання вчитися та розвиватися.


Як потрапити у команду лідера думок?

По-перше, не потрібно думати, що робота з публічними людьми — це специфічний вид зайнятості. Якщо ви хочете потрапити в команду інфлюенсера — просто напишіть йому про це. Мій улюблений кейс — початок співпраці з адміністративним менеджером наших проєктів. Одного дня я отримала електронний лист зі словами типу: “Добрий день. Мене звуть Яша. Я працюю лісником на Вінниччині, але дуже хочу приєднатися до вашої команди”. Я поспілкувалася з ним і ми домовилися про співпрацю. Тепер Яша — “діамант сезону”, як кажуть у Бріджертонах.

По-друге, в креативних командах все вибудовується з ініціативності та зацікавленості в роботі. Тому надсилайте своє CV та пропонуйте послуги, навіть якщо відчуваєте, що “недотягуєте” до певної посади. Ініціативність завжди винагороджується, а сучасний світ дає безліч можливостей та інструментів, які допомагають навчитися майже будь-чому. Крім того, ви ніколи не знаєте, які зони росту може запропонувати вам компанія.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень