fbpx
Кейси

Як один твіт “А-ба-ба-га-ла-ма-га” зібрав понад 300 книжок для книгарні з Нікополя

Розповідаємо про кейс небайдужості українців
Данилюк Даяна, 17.01.2023

Напередодні Нового року видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га” опублікувало твіт, у якому поділилося історією одного дзвінка від власника Нікопольської книгарні. Це місто в Дніпропетровській області ледь не щодня зазнає російських обстрілів. Саме тому побажання власника “замовити книжки для дітей, що залишилися в місті” розчулило багатьох користувачів. Вони почали писати видавництву, висловлюючи  бажання оплатити книжку.

Ми поспілкувалися з “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, щоб дізнатися, як вони підхопили ініціативу небайдужих українців та чим закінчилася ця історія.


Книжки для дітей

Напередодні свят нам зателефонував пан Юрій, власник книгарні у Нікополі, з проханням оформити замовлення на декілька дитячих книжок.

“Хочу замовити кілька книжок на магазин. У нас дітей майже не залишилося, але хоча б кілька книжок на вітрину до свят.”

Нас страшенно зворушив його запит і щире прагнення людей, що живуть поблизу лінії фронту та щодня потерпають від обстрілів, мати доступ до якісної книжки. Саме тому вирішили поділитися цією розмовою у мережі. Ми передбачали, що когось із користувачів ця історія може зворушити так само, як і нас. Але такого розголосу, звісно, не очікували.

За деякий час ми почали отримувати відповіді на наш твіт: українці запитували, як саме вони можуть долучитися до допомоги. Найскладнішим було об’єднати десятки різних замовлень, номери яких люди залишали в коментарях до публікації у Twitter, в одне велике відправлення. Також у самому Нікополі були (та досі залишаються) проблеми зі зв’язком. Тому часом, щоб зв’язатися з власником книгарні для уточнення адреси чи даних отримувача, потрібно було телефонувати багато-багато разів.

До книгарні Юрія поїхало понад 300 книжок. Згодом ми отримали десятки фотографій дітей, які тримають у руках подаровані книжки, а також слова подяки від містян.


Українське комʼюніті в Twitter

Наше видавництво використовує для комунікації усі соцмережі, зокрема Twitter і TikTok. Саме в цих каналах, як свідчить наш досвід, люди найлегше підхоплюють ідеї та швидко поширюють їх серед своїх друзів та знайомих.

У Twitter це взагалі відбувається миттєво: хвилина — і публікація готова. Уже коли книжки доставили до книгарні в Нікополі, ми вирішили розповісти цю історію у відео. Анна, дівчина, що веде нашу сторінку в ТікТок, змонтувала проникливе відео про силу одного твіту, адже ніколи не знаєш, яка саме публікація стане “вірусною”. 

Нам важливо, що наші книжки розповсюджуються серед дітей, спраглих до літератури, у всіх куточках України. Безумовно, діти, які змалку читають українське — це інвестиція у краще майбутнє для нашої держави.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Рекламний бліц з Інною Польшиною
Креативна продюсерка про кейси, які викликають ностальгію, підіймають дух, а іноді й викликають крінж
Історія Barilla: творчий шлях і комунікації найбільшого у світі виробника макаронів
Розповідаємо, як пекар створив макаронну імперію
Instagram-сторінки, які надихають пізнавати Україну
Естетика українського села, старих хат та українські етнографічні дива
/ Рекламний бліц з Євгенієм Головатенком
Режисер і продюсер про кейси, які тролять, захоплюють і надихають змінити світ
Як зрозуміти, що бізнесу потрібен ребрендинг. Анна Мазур про еволюцію та розвиток Happy Monday 
Розповідаємо про ключові складники ребрендингу та даємо поради підприємцям
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень