fbpx
Кейси

Як один твіт “А-ба-ба-га-ла-ма-га” зібрав понад 300 книжок для книгарні з Нікополя

Розповідаємо про кейс небайдужості українців
Данилюк Даяна, 17.01.2023

Напередодні Нового року видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га” опублікувало твіт, у якому поділилося історією одного дзвінка від власника Нікопольської книгарні. Це місто в Дніпропетровській області ледь не щодня зазнає російських обстрілів. Саме тому побажання власника “замовити книжки для дітей, що залишилися в місті” розчулило багатьох користувачів. Вони почали писати видавництву, висловлюючи  бажання оплатити книжку.

Ми поспілкувалися з “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, щоб дізнатися, як вони підхопили ініціативу небайдужих українців та чим закінчилася ця історія.


Книжки для дітей

Напередодні свят нам зателефонував пан Юрій, власник книгарні у Нікополі, з проханням оформити замовлення на декілька дитячих книжок.

“Хочу замовити кілька книжок на магазин. У нас дітей майже не залишилося, але хоча б кілька книжок на вітрину до свят.”

Нас страшенно зворушив його запит і щире прагнення людей, що живуть поблизу лінії фронту та щодня потерпають від обстрілів, мати доступ до якісної книжки. Саме тому вирішили поділитися цією розмовою у мережі. Ми передбачали, що когось із користувачів ця історія може зворушити так само, як і нас. Але такого розголосу, звісно, не очікували.

За деякий час ми почали отримувати відповіді на наш твіт: українці запитували, як саме вони можуть долучитися до допомоги. Найскладнішим було об’єднати десятки різних замовлень, номери яких люди залишали в коментарях до публікації у Twitter, в одне велике відправлення. Також у самому Нікополі були (та досі залишаються) проблеми зі зв’язком. Тому часом, щоб зв’язатися з власником книгарні для уточнення адреси чи даних отримувача, потрібно було телефонувати багато-багато разів.

До книгарні Юрія поїхало понад 300 книжок. Згодом ми отримали десятки фотографій дітей, які тримають у руках подаровані книжки, а також слова подяки від містян.


Українське комʼюніті в Twitter

Наше видавництво використовує для комунікації усі соцмережі, зокрема Twitter і TikTok. Саме в цих каналах, як свідчить наш досвід, люди найлегше підхоплюють ідеї та швидко поширюють їх серед своїх друзів та знайомих.

У Twitter це взагалі відбувається миттєво: хвилина — і публікація готова. Уже коли книжки доставили до книгарні в Нікополі, ми вирішили розповісти цю історію у відео. Анна, дівчина, що веде нашу сторінку в ТікТок, змонтувала проникливе відео про силу одного твіту, адже ніколи не знаєш, яка саме публікація стане “вірусною”. 

Нам важливо, що наші книжки розповсюджуються серед дітей, спраглих до літератури, у всіх куточках України. Безумовно, діти, які змалку читають українське — це інвестиція у краще майбутнє для нашої держави.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень