fbpx
Кейси

Як MET Gala став головною вечіркою світу моди

Історія заснування балу, найвідоміші образи зірок та комунікація навколо події
Данилюк Даяна, 06.05.2021

У 2020 році щорічний Бал Інституту костюма музею Метрополітен або, як його ще називають, MET Gala, перенесли на невизначений термін через пандемію. Цьогоріч модна вечірка повернулася з новою темою — “В Америці: лексикон моди”, яка повинна розкрити сучасний словник американського стилю й показати, як мода пов’язана з питаннями рівності, різноманітності й відкритості.

Відомо, що MET Gala 2021 пройде 13 вересня. Ведучими балу стануть четверо молодих зірок: актор Тімоті Шаламе, співачка Біллі Айліш, поетеса Аманда Горман і тенісистка Наомі Осака.

Що потрібно знати про MET Gala, коли почалася його історія та які роки стали найвизначнішими для балу — про все це ми розповіли в новому матеріалі. 


Історія MET Gala

Перший Бал Інституту костюма музею Метрополітен пройшов у 1948 році в Нью-Йорку, у рік появи Музею моди. Тоді він вважався радше світською вечіркою, адже дату проведення MET Gala прив’язували до певної події у календарі. На захід міг потрапити кожен охочий за $50. У ціну квитка входила навіть оренда сукні, яку гості заходу могли обрати з фонду музею. У той час MET Gala опікувалася американська модна публіцистка Елеанор Ламберт.

Діана Вріланд
Діана Вріланд

У 70-х роках за проведення балу відповідала Діана Вріланд — інша журналістка й редакторка в галузі моди, яка працювала у Harper’s Bazaar та Vogue. Вона надала MET Gala зовсім іншої тональності, що перетворило його на головну модну подію зі щорічною новою темою як для гостей балу, так і для виставок музею.

Тоді MET Gala відвідували акторка Маріса Беренсон, співачка Шер, перша леді США Джекі Кеннеді-Онассіс, акторка і правозахисниця Б’янка Джаггер, а також сама Діана Вріланд, яка неодноразово з’являлася на заході у компанії французського модельєра Ів Сен-Лорана. Один з балів навіть був присвячений дизайнеру та 25 рокам роботи в модній індустрії.

Анна Вінтур 

У 1995 році для MET Gala розпочався новий період. Тоді його організаторкою стала головна редакторка американського видання журналу Vogue. Відтоді бал став заходом для збору коштів на розвиток Інституту костюма, який проводить масштабну модну виставку, а бал MET Gala — її відкриває.

Також модна подія має сталу щорічну дату проведення — перший понеділок травня. 


Найвизначніші теми 


2015


China: Through the Looking Glass

Тема виставки “Китай: у задзеркаллі” була обрана невипадково. Анна Вінтур зробила ставку на цю країну, адже розуміла, що Китай — один з найперспективніших luxury-ринків. Тому бал, як і сама виставка, був присвячений упливу естетичних кодів Китаю на ключових дизайнерів.

На виставці було експоновано архівні та нові колекції 40 дизайнерів з усього світу. Серед них — архівні речі Yves Saint Laurent 1971 року, весняна кутюрна колекція Джона Гальяно для Christian Dior 2003 року, а також набір суконь китайської дизайнерки Гу Пей. 

Однією з найвідомих суконь за вечір 2015 року стала колаборація Ріанни й китайського бренду Guo Pei. На створення вбрання команда витратила понад 6 тисяч годин, а після балу про дизайнерку Гу Пей почали говорити у всьому світі. Попри те, що гірчично-золотиста сукня зі шлейфом та хутром справила враження на гостей заходу та фанатів Ріанни, у соцмережах тоді активно поширювали меми. 

Виставка “Китай: у задзеркаллі” стала п’ятою за відвідуваністю за всю історію Інституту костюма. А в 2016 році світ побачила документальна стрічка “The first Monday in May”, яка розповідала про підготовку до цього балу. 

У фільмі дизайнери в один голос пояснюють, що вони роблять одяг, який повинен носитися і продаватися. Це не просто музейні експонати чи об’єкти для милування. Усі ж архівні колекції, які щороку з’являються на виставках, — це данина поваги до відомих дизайнерів, які свого часу не боялися експериментувати і створювали одяг, який став цінною спадщиною для світу моди. 


2018


Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination

У 2018 році головною темою Met Gala став зв’язок моди і католицької релігії. Сама ж експозиція була найбільш відвідуваною за час існування Інституту костюма і однією з трьох найбільш відвідуваних в історії всього Метрополітен-музею.

Наприклад, Ріанна з’явилася в розшитій коштовностями мантії Папи Римського, а Зендая вбралася в обладунки Жанни д’Арк. На головних уборах гостей було багато прикрас, зокрема німби, тіари, тернові вінці, а прикрасами стало коштовне каміння, різноманітні хрести, обручки та вишивка.  

Спеціально до події гості Met Gala знялися в коротких роликах для соцмереж. У залах Метрополітен-музею можна побачити Ріанну, Аріану Гранде, Кейт Мосс, Ембер Валетту і Зої Кравіц.


2019


Camp: Notes on Fashion

У 2019 році подія була присвячена темі кемпу — естетиці нетрадиційних, театральних та перебільшених образів. Усі гості мали з’явитися в якомога вигадливіших та божевільних нарядах, які, водночас, були б елегантними й мали вигляд творіння високої моди.  

Саме цей бал Met Gala запам’ятався екстравагантними вбраннями, які швидко поширилися інтернетом і викликали протилежні реакції публіки — або щирий захват, або цілковите нерозуміння. 

Королевою вечора стала Леді Гага, яка встигла змінити аж чотири образи. З’явившись у величезній сукні-банті зі шлейфом у супроводі п’яти танцюристів з парасольками, співачка, з  допомогою дизайнера своїх образів Брендона Максвелла, за секунду опинилася в новій, цього разу чорній, сукні. 

Через деякий час Леді Гагу знову побачили в новому вбранні — під чорною сукнею ховалася рожева облягаюча сукня. Але на цьому перформанс не завершився: останнім образом співачки стала спідня білизна з кристалами.

Проте Met Gala 2019 запам’ятався не лише вбраннями Леді Гаги. Серед інших зірок, чиї образи вразили публіку, — Джаред Лето з власною головою в руці, Кеті Перрі в костюмі люстри, Біллі Портер із золотими крилами, Езра Міллер з маскою свого обличчя та гримом, Гаррі Стайлс, Алессандро Мікеле та багато інших.

Саме цей бал показав, наскільки вигадливими можуть бути вбрання та як одна поява на публіці може привернути увагу до зірки. 


MET Gala в сюжеті фільму
“8 подруг Оушена”

Щоби зрозуміти, наскільки ця подія важлива для світу моди, а також як довго триває підготовка до неї з боку організаторів та гостей — варто переглянути фільм “8 подруг Оушена”. Це спін-офф фільму “11 друзів Оушена”. І попри те, що в основі сюжету все ще пограбування, головною подією стрічки став саме Бал Інституту костюма Met Gala.

У фільмі знялися акторки Сандра Буллок, Кейт Бланшетт, Сара Полсон, Гелена Бонем Картер, Мінді Калінг та співачка Ріанна. Ба більше, під час самого балу на екрані можна помітити зірок Кім Кардаш’ян, Кендалл Дженнер, Кеті Голмс, Александру Венг, Майкла Корса і власне Анну Вінтур.

Під час створення фільму команді вдалося попрацювати з дизайнером Александром де Бетака, який допомагав зрежисувати сцени модного показу, а одній із героїнь фільму — перевтілитися в дизайнерку.

Іншою співпрацею стала колаборація з ювелірним домом Cartier. Спеціально для фільму будинок Cartier відтворив легендарне кольє Jeanne Toussaint, що отримало назву на честь ушанування Жанни Туссен, творчої директорки модного будинку в 1930-х роках.

Переглянувши стрічку, глядачі зможуть уявити, яких зусиль щороку докладає команда із сотень людей, а також опинитися за лаштунками музею The Met і редакції Vogue, де відбувається вся підготовка. 


#MetGalaChallenge

У 2020 році Бал Інституту костюма Met Gala перенесли через пандемію коронавірусу. Попри те, що вже була затверджена тема балу, оголошені ведучі, а сотні зірок та дизайнерів довгий час готувалися до події, все в один момент довелося скасувати.

Щоб продовжити розмову про Met Gala, американський Vogue запустив челендж #MetGalaChallenge. Його суть полягала в тому, щоб повторити свій улюблений образ із балу й запостити світлину в соціальній мережі. 

На офіційній сторінці Vogue з’явилося відео з актором Біллі Портером, який закликав усіх охочих прийняти модний виклик. Актор пропонував прихильникам події обрати культовий образ Met Gala за всі минулі роки й спробувати відтворити його в себе вдома. Найяскравіші образи челенджу обіцяли розмістити на Instagram-сторінках Vogue, музею The Met та Інституту костюма музею Метрополітен.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень