У цьому матеріалі міститься інформація про діяльність російських медіа в Instagram, а саме Meduza та Wonderzine. Оскільки цей матеріал було створено в 2019 році з метою розповісти, як медіа висвітлюють свою діяльність у соцмережах та як використовують Instagram, ми вирішили залишити блок про російські медіа.
Ми прибрали блок про медіа “Такие дела”, адже з початком війни в Україні воно не публікувало свою чітку позицію щодо воєнних дій Росії, на відміну від Meduza та Wonderzine, які на своєму сайті та в соцмережах висвітлюють правдиву інформацію щодо російських злочинів та виступають на підтримку України.
Bazilik Media не співпрацює з жодною із цих платформ і не підтримує діяльність російських ЗМІ. Редакція підготувала цей матеріал лише для того, щоб розібрати практичні поради на прикладі кейсів та допомогти комунікаційним менеджерам і SMM-никам.
Інстаграм для медіа — останнє місце, де видавці можуть очікувати на трафік, а клієнти — на кліки до свого продукту. Ані активних посилань всередині постів, ані «свайпайте вгору», якщо у вас менше 10 тисяч підписників — дитя фейсбуку не для трафіку зростало.
То для чого взагалі тоді потрібен інстаграм, якщо ви – медіа?
1.
По-перше, зрощуйте довіру. Інстаграм — ідеальний майданчик для того, аби будувати та збирати віддану вам аудиторію. Читач ніколи не знає, хто «сидить» за новиною УНІАН про падіння долару. Та й йому не цікаво, адже така сама новина вигулькне у стрічці мінімум п’ять разів. Проте він точно буде знати, хто автор статті про розумне споживання, та хто брав інтерв’ю у його улюбленого музиканта.
2.
По-друге, покажіть команду. Довіра з першого пункту дуже гарно підкріплюється відкриттям завіси життя редакції. Ви наче будуєте невидимий особистий контакт між читачем та автором, який потім переростає у таку собі онлайн-дружбу.
3.
По-третє, створюйте унікальний контент. Ну буває ж таке, що вашої інформації вистачає на пів абзацу. Так, це саме той випадок, коли не потрібно йти в адмінку, а потім заливати матеріал на фейсбук, щоб його побачили. Перетворіть ваш шматок тексту на маркований список, візьміть короткий коментар у експерта і вуаля — лайки, шери, вогняне охоплення.
🇺🇦 Україна
The Village Україна
Кількість підписників:
38,1 тисяч
Що роблять?
Залишають посилання на матеріали у сторіз. В день випускають близько 6-8 сторіз, у них закликають до переходу на сайт.
У постах адаптують матеріали з сайту під формат інстаграму. При цьому не закликають переходити на сайт або клікати на посилання у профілі.
Показують команду: саме пости з членами команди набирають найбільшу кількість лайків. До речі, завдяки інстаграм читач знайомий з дійовими особами The Village Україна — Андрієм Баштовим, Марком Лівіним, Наті Авдєєвою і тд.
Використовують юзерський контент. Наприклад, пропонують публікувати круті лайфстайл фото під хештегом #thevillageua, а найкращі забирають собі в інстаграм.
🇺🇦Україна
Що роблять?
Анонсують вихід нових матеріалів через сторіз. Залишають посилання, не агітують свайпати на сайт. Читача зацікавлюють дизайнерськими сторіз та яскравими фото.
З команди в описі профілю вказані засновниця медіа Оксана Павленко та ілюстраторка Леся Мазаник.
Пости наповнюють уривками з матеріалів на сайті. Під кожним постом є заклик до переходу на сайт («клік на посилання у шапці профілю»).
Рекламні спецпроєкти намагаються подавати більш цікаво — у вигляді списку з лайфхаками.
🇺🇦Україна
Що роблять?
Ведуть єдину стрічку в інстаграм — пости оформлені в одному стилі, над візуалом працює дизайнер. Ті, хто знають сайт Platforma, зможуть легко виокремити їх серед інших у стрічці новин.
Практично всю комунікацію ведуть у жартівливому стилі, що провокує читача шуткувати у відповідь.
Практикують інтерактиви. Наприклад, мають окремий хайлайтс «VS» у сторіз, де підписник без зайвого навантаження голосує за того, хто крутіший.
🇺🇦 Україна
Що роблять?
Створюють тематичні підбірки нових альбомів — зручно для тих, хто не хоче шукати нічого сам. До речі, такі пости набирають у середньому більше лайків, ніж зазвичай.
Використовують не авторський фотоконтент. Тобто, юзають фотографії зірок, гуртів і т.д. Проте часто роблять смішні колажі, на яких й збирають сердечки підписників.
Загалом найбільше лайків отримують завдяки мемам, які роблять самі або запозиченому юзерському контенту.
Створюють дуже круті сторіз-тести, які заохочують аудиторію взаємодіяти зі сторінкою. Наприклад, дізнатися, чи пісня знайомого усім виконавця – плагіат.
Заробили 10 000 підписників, повторивши фото дівчинки, що збирала мільйон лайків на песика
🇺🇦 Україна
Що по висновках?
Українські SMM-ники — топ креативності. В Україні дійсно вдаються до різних форматів взаємодії з аудиторією — через сторіз, конкурси, чи унікальний контент. Також важливо зауважити, що у порівнянні з іноземними медіа, наші люди працюють над дизайнерським візуалом. Білі рамки, розрізані фото, спеціально розроблений концепт — все, аби картинка відрізнялася від інших профілів.
🇷🇺 РОСІЯ
Що роблять?
Дуже стильно та ефективно адаптують матеріал з сайту в інстаграм-пост. Наприклад, всю інформацію представляють картинками, яку заливають галереєю.
Практично не пишуть лонгріди, адже вся інформація представлена у візуальному вигляді.
Згідно з брендбуком візуально оформлюють стрічку інстаграму в єдиному стилі.
🇷🇺 РОСІЯ
Що роблять?
Використовують дуже різноплановий контент: від адаптованих з сайту матеріалів до підбірок «що подивитися» та юзерського контенту для додаткового охоплення.
Збережені сторіз не мають цілісного контенту.
В акаунті використовують єдиний шрифт для візуального оформлення, прописаний у брендбуці. Так зазвичай «поводять» себе медіа, що входять до великих холдингів (у цьому випадку — Redefine).
🇷🇺 РОСІЯ
Що по висновках?
SMM різних медіа на просторах СНД виглядає дуже подібно один до одного. Серед особливостей — SMM-ники російських видань частіше використовують лонгріди в інстаграмі.
🇺🇸 CША
Що роблять?
Гіганти медіа-ринку полюбляють лонгріди. Проте не використовують додаткових функцій для оформлення тексту: візуальні розділення чи емодзі.
Фотоконтент — запозичений юзерський, або відзнятий спеціально для матеріалу.
New York Times закріплюють багато сторіс у хайлайтс.
🇺🇸 США
Що роблять?
П’ять мільйонів юзерів зі всього світу дивляться на… мемчики. Buzzfeed не зраджує політиці суто жартівливого контенту.
Візуальне представлення постів — це скріни з їх сторінки у Twitter.
Використовується єдиний шрифт для візуального оформлення, прописаний у брендбуці.
🇺🇸 США
Що роблять?
Публікують фото гаджетів та невеликі тексти.
Використовують юзерський фотоконтент або ж сфотографований для медіа. Абсолютно завжди вказують авторство фото.
Дуже класно та пізнавально ведуть сторіз. Адаптують матеріали з сайту у серію цікавих фактів. Додатково оформлюють це все у дизайнерський візуал.
Також у стрічці можна знайти IGTV-відео з оглядом новинок. Наприклад, огляд нових Samsung’s Galaxy Watch або оновлень для MacBook Air.
🇺🇸 США