Зсередини

Як комунікує секс-індустрія

Зібрали українські та світові приклади секс-комунікації
Данилюк Даяна, 14.02.2020

Просування контенту, який містить матеріали сексуального характеру, чи власне слово “секс” має багато обмежень. Сервіс Google Ad дозволяє рекламу контенту “для дорослих” лише за певних умов, а соцмережа Instagram блокує фото із зображенням жіночих сосків та забороняє промо постів в акаунтах з натяком на еротику.

Ми поговорили з SMM-менеджеркою секс-простору, засновницею сервісу подарунків для дорослих та співзасновницею секс-шопу про комунікацію брендів секс-індустрії в соцмережах, а також зібрали приклади комунікації українських та світових брендів.  


Анастасія Коваленко,
SMM-менеджерка LOVESPACE
Наталія Ваховська,
засновниця сервісу подарунків для дорослих Lovebox.ua
МарІЯ Вороницька,
співзасновниця секс-шопу Cok 

Як комунікують секс-бренди

Анастасія Коваленко:

Наші основні канали комунікації — це Instagram, Facebook та наш сайт. Ми намагаємося бути максимально чесними з нашою аудиторією. В Україні бракує секс-просвітництва. Попри крутих секс-педагогів, ресурси та книжки, люди все ще червоніють при слові “секс”. Наша big idea — говорити, що будь-які бажання — це нормально. Огляди девайсів та публікації секс-досліджень навчають підписників, а їх фідбек, факапи та спостереження — навчають нас.

Офлайн комунікацію покриває наш space на Ярославській, де з покупцями працюють менеджерки та менеджери, задача яких — розговорити, вислухати та допомогти. В кожного є комплекси, надумані висновки та голоси батьків і друзів у голові про те, що є нормою, а що — виходом за її межі. Ми працюємо заради того, щоб покупець повернувся до нас з історією про налагоджений контакт з партнером чи довгоочікуваний отриманий оргазм.

Наша команда також проводить лекції — про іграшки, прийняття себе та смішні секс-пригоди. У травні ми організовуємо “Місяць вільних сексуальних знань”, під час якого влаштовуємо безкоштовні лекції від LOVESPACE та запрошених спікерів.

Наталія Ваховська:

Для комунікацій 18+ закрито багато дверей — ми не можемо використовувати більшість каналів, доступних брендам FMCG. Натомість у споживачів і, відповідно, у медіа завжди підвищений інтерес до дорослих тем.

У січні 2020 року ми відкрили шоурум, де зустрічаємося з нашими клієнтами та знайомимо їх з новинками. Це ще одна точка для офлайн-комунікації. Глянцеві та лайфстайл видання охоче запрошують нас як експертів з теми сексуальних задоволень.

Я часто роблю дівич-вечори, якими вітають наречену або іменинницю. Для мене це можливість більше розказати про секс з точки зору науки, показати новинки індустрії, а для дівчат — це абсолютно інший смарт-підхід до сексу. Раніше найпопулярнішим сценарієм дівич-вечорів були стриптизер і торт у вигляді пеніса. Сьогодні дівчата розуміють, що ще встигнуть надивитися на оголених чоловіків. Тому, зустрічаючись з подружками на секс-вечірці, дізнаються корисну інформацію і готуються до хорошого сексу — усе життя попереду.

У період перед 14 лютого у нас завжди спостерігається органічний ріст трафіку, тому ми не робимо спецакцій, а інвестуємо в лояльність постійних клієнтів.

Марія Вороницька:

За тиждень до 14 лютого я відчуваю себе Купідоном, люди навколо милі й ти оточуєш себе коханням. В цей час багато покупців приходять у секс-шоп вперше, бо хочуть здивувати свою половинку. Ми, наприклад, влаштовуємо невелике свято у себе в шопі, пригощаємо соком, вином і безкоштовно роздаємо презервативи. Тому що секс — це про здоров’я та безпеку.

Ми проводимо тренінги та заходи — Yoni Yoga, еротичний масаж, тренінг орально-мануального мистецтва, різні лекції. В майбутньому хочеться більше робити соціальних проєктів. Зараз Сок співпрацює з медичним центром «100% життя» в боротьбі за життя ВІЛ-позитивних людей. Також ми продаємо три американських бренди іграшок, які перераховують гроші фондам країн третього світу, де жінки не мають змоги купувати прокладки. У наш секс-шоп можна принести старі іграшки на перероблення, а в подарунок отримати лубрикант.

Комунікація Соку будується на здоров’ї та відкритості. Наш шоп не схожий на інші й це та ідея, яка закладалася спочатку — білі стіни, дерево, кав’ярня всередині, стриманий сайт. Нещодавно наш, третій за рахунком, інстаграм заблокували, тому ми створили ще й телеграм-канал. Основна комунікація припадає на фейсбук, сайт та офлайн, а ще нових клієнтів нам допомагають знаходити відгуки та поради покупців.


Що роблять до 14 лютого 

Анастасія Коваленко:

Частина комунікації LOVESPACE — співпраця з іншими брендами. У нас є тест для аналізу ДНК “Авантюризм”, який ми робили спільно з MyHelix. Також ми з виробником Fun Factory утилізуємо старі секс-іграшки, для цього у нашому магазині стоїть “радіоактивна бочка” для старих або зламаних девайсів.

Важлива частина нашої комунікації — це тема інклюзивності. Ми працюємо із Групою активної реабілітації та Доступно.ua, щоб зробити спейс та каталог товарів більш доступним для людей з інвалідністю. Окрім того, ми постійні резиденти Кураж Базару — розповідаємо про іграшки, проводимо майстер-класи та читаємо лекції, а ще влаштовуємо розіграші.

Незалежно від вашої статі, орієнтації, віку, наявності партнера, секс — це нормально і нормально для всіх. Важливо, щоб усі це розуміли.

14 лютого — особливий період для всіх, хто працює в секс-індустрії. Люди згадують про секс, іграшки для дорослих та прийняття себе і часто звертаються до нас із запитами “топ іграшок”, які можна подарувати партнерам. Цьогоріч ми створили “Мапу кохання 2019 року”, проаналізувавши, скільки було замовлень, в яких регіонах України та що замовляли частіше.

Найпопулярнішим товаром 2019 року стали лубриканти для різних видів сексу. Другу сходинку посіли вібратори, а третю розділили штучні вагіни, мастурбатори та анальний корок.

День закоханих — класний час для покупців, бо ми даємо великі знижки, а ще проводимо розіграші в Instagram.


Наталія Ваховська:

Приємно, що на українському ринку з’являються секс-шопи з сучасним мисленням, іншим підходом до клієнта та сексуального задоволення.

Мене надихає колаборація Lovebox.ua і мережі б’юті-студій 365 STUDIO. Разом ми розробили лавбокси 365 DAYS OF SEX, які 365 STUDIO пропонують своїм гостям в якості подарунку на 14 лютого. Засновниця мережі Ірина Попова вийшла з зони комфорту та межі своїх послуг і запропонувала клієнтам подивитися на красу зі сторони сексуальності. 365 STUDIO спіймали один із головних трендів індустрії — тісний зв’язок між здоровим способом життя і сексуальним задоволенням. Те, що секс-іграшки стають частиною Wellness & Health, підтверджує січнева міжнародна виставка споживацьких товарів CES. Цьогоріч організатори дозволили участь технологічних секс-іграшок — усі вони були виставлені в зоні Wellness & Health.

14 лютого 2019 року Lovebox.ua разом з “Україна без сміття” оголосили про акцію з перероблення секс-іграшок. Ми запропонували принести на перероблення старі товари для дорослих і отримати промокод на покупку нових. Якщо соціальний проєкт не боїться зайти на поле adult goods — значить, люди розвиваються, виходять за рамки звичного і роблять успішні колаборації.


Приклади світової комунікації 

Анастасія Коваленко:

Команда LOVESPACE постійно слідкує в соцмережах за іноземними виробниками секс-іграшок — LELO, Fun Factory, We-Vibe. Сьогодні є тенденція брендів на залучення людей будь-якої орієнтації, віку тощо. Рекламні кампанії відходять від ідеальних тіл і показують, яким секс повинен бути насправді — чутливим, ніжним, пристрасним, веселим. Це нас надихає.

Якщо ж говорити про прояви секс-комунікації,  то безумовно, Pornhub з “найбруднішим порно” вражає найбільше. Команда ресурсу зняла порно на засміченому безлюдному острові, яким намагалася звернути увагу проблему забруднення навколишнього середовища.

До схожої теми звернулись австралійці Geeky Sex Toys. Виробник секс-девайсів для ґіків створив іграшку із зображенням коали, а гроші з продажів компанія передає в фонд підтримки тварин, що постраждали під час пожеж в Австралії.

Ми також були вражені рекламною кампанією від виробника вакуумних кліторальних стимуляторів Womanizer. У 2019 році компанія розташувала білборди з фото іграшки та слоганом: “Scream your own name” (англ. “Прокричи своє ім’я”). Білборди простояли уздовж шосейних доріг Торонто близько 3 тижнів і це — невеличка революція.


Наталія Ваховська:

У британського бренду Lovehoney завжди найкрутіший PR. У їхньому портфелі такі бренди як Fifty Shades of Grey, Happy Rabbit, Blow Yo тощо. З недавніх яскравих кейсів Lovehoney після Різдва — акція з обміну непотрібних подарунків на нові вібратори вартістю до 60 фунтів. Усі зібрані подарунки організатори передавали в благодійні організації.

Преміальний бренд Womanizer гарно підтримує тему антиейджизму в сексуальному задоволенні. Вони запрошують моделей у віці для реклами вакуумних стимуляторів. Якщо ви помітили, у другій частині Sex Education секс-іграшка була в руках зрілої жінки — дружини директора школи.

Ринок розвивається, але не так швидко, як хотілося б. Головна причина — небажання споживача підвищувати свою сексуальну грамотність. Невеликий відсоток людей дивиться на цей ринок відкрито та з інтересом — у більшої частини населення досі є упереджене ставлення до товарів сексуального характеру.

Люди досі вважають, що лубрикант потрібен лише для нездорових, а вібратор — для самотніх. Так відбувається, тому що в їхній головах міцно відбилися міфи та стереотипи й вони обмежують себе в задоволенні та нових відчуттях. Споживач втрачає більше, ніж ринок.

Читайте також у рубриці Зсередини
Чому виходити з карантину — складно. Відповідає психолог
Чого краще не робити, чому немає сил та як впоратись із вигорянням
“Ми не пропустили жодного сезону з 1997 року”. Ірина Данилевська про все, що відбувається з Ukrainian Fashion Week під час пандемії
Про роботу на карантині, перехід в онлайн і соціальну відповідальність
Що відбувається на медіаринку в Україні та світі
Визнання сфери як “життєво важливої”, фонди підтримки, звільнення від податків та допомога журналістам, що залишилися без роботи
Чому люди бояться починати власний бізнес? Відповідає психолог
Як почати власну справу, що заважає на старті, звідки беруться страхи
Як обробляти фото на телефоні: поради фотографів
Улюблені додатки Сергія Сараханова, Катерини Максименко та Насті Федоренко
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень