fbpx
Зсередини

Як комунікує секс-індустрія

Зібрали українські та світові приклади секс-комунікації
Данилюк Даяна, 14.02.2020

Просування контенту, який містить матеріали сексуального характеру, чи власне слово “секс” має багато обмежень. Сервіс Google Ad дозволяє рекламу контенту “для дорослих” лише за певних умов, а соцмережа Instagram блокує фото із зображенням жіночих сосків та забороняє промо постів в акаунтах з натяком на еротику.

Ми поговорили з SMM-менеджеркою секс-простору, засновницею сервісу подарунків для дорослих та співзасновницею секс-шопу про комунікацію брендів секс-індустрії в соцмережах, а також зібрали приклади комунікації українських та світових брендів.  


Анастасія Коваленко,
SMM-менеджерка LOVESPACE
Наталія Ваховська,
засновниця сервісу подарунків для дорослих Lovebox.ua
МарІЯ Вороницька,
співзасновниця секс-шопу Cok 

Як комунікують секс-бренди

Анастасія Коваленко:

Наші основні канали комунікації — це Instagram, Facebook та наш сайт. Ми намагаємося бути максимально чесними з нашою аудиторією. В Україні бракує секс-просвітництва. Попри крутих секс-педагогів, ресурси та книжки, люди все ще червоніють при слові “секс”. Наша big idea — говорити, що будь-які бажання — це нормально. Огляди девайсів та публікації секс-досліджень навчають підписників, а їх фідбек, факапи та спостереження — навчають нас.

Офлайн комунікацію покриває наш space на Ярославській, де з покупцями працюють менеджерки та менеджери, задача яких — розговорити, вислухати та допомогти. В кожного є комплекси, надумані висновки та голоси батьків і друзів у голові про те, що є нормою, а що — виходом за її межі. Ми працюємо заради того, щоб покупець повернувся до нас з історією про налагоджений контакт з партнером чи довгоочікуваний отриманий оргазм.

Наша команда також проводить лекції — про іграшки, прийняття себе та смішні секс-пригоди. У травні ми організовуємо “Місяць вільних сексуальних знань”, під час якого влаштовуємо безкоштовні лекції від LOVESPACE та запрошених спікерів.

Наталія Ваховська:

Для комунікацій 18+ закрито багато дверей — ми не можемо використовувати більшість каналів, доступних брендам FMCG. Натомість у споживачів і, відповідно, у медіа завжди підвищений інтерес до дорослих тем.

У січні 2020 року ми відкрили шоурум, де зустрічаємося з нашими клієнтами та знайомимо їх з новинками. Це ще одна точка для офлайн-комунікації. Глянцеві та лайфстайл видання охоче запрошують нас як експертів з теми сексуальних задоволень.

Я часто роблю дівич-вечори, якими вітають наречену або іменинницю. Для мене це можливість більше розказати про секс з точки зору науки, показати новинки індустрії, а для дівчат — це абсолютно інший смарт-підхід до сексу. Раніше найпопулярнішим сценарієм дівич-вечорів були стриптизер і торт у вигляді пеніса. Сьогодні дівчата розуміють, що ще встигнуть надивитися на оголених чоловіків. Тому, зустрічаючись з подружками на секс-вечірці, дізнаються корисну інформацію і готуються до хорошого сексу — усе життя попереду.

У період перед 14 лютого у нас завжди спостерігається органічний ріст трафіку, тому ми не робимо спецакцій, а інвестуємо в лояльність постійних клієнтів.

Марія Вороницька:

За тиждень до 14 лютого я відчуваю себе Купідоном, люди навколо милі й ти оточуєш себе коханням. В цей час багато покупців приходять у секс-шоп вперше, бо хочуть здивувати свою половинку. Ми, наприклад, влаштовуємо невелике свято у себе в шопі, пригощаємо соком, вином і безкоштовно роздаємо презервативи. Тому що секс — це про здоров’я та безпеку.

Ми проводимо тренінги та заходи — Yoni Yoga, еротичний масаж, тренінг орально-мануального мистецтва, різні лекції. В майбутньому хочеться більше робити соціальних проєктів. Зараз Сок співпрацює з медичним центром «100% життя» в боротьбі за життя ВІЛ-позитивних людей. Також ми продаємо три американських бренди іграшок, які перераховують гроші фондам країн третього світу, де жінки не мають змоги купувати прокладки. У наш секс-шоп можна принести старі іграшки на перероблення, а в подарунок отримати лубрикант.

Комунікація Соку будується на здоров’ї та відкритості. Наш шоп не схожий на інші й це та ідея, яка закладалася спочатку — білі стіни, дерево, кав’ярня всередині, стриманий сайт. Нещодавно наш, третій за рахунком, інстаграм заблокували, тому ми створили ще й телеграм-канал. Основна комунікація припадає на фейсбук, сайт та офлайн, а ще нових клієнтів нам допомагають знаходити відгуки та поради покупців.


Що роблять до 14 лютого 

Анастасія Коваленко:

Частина комунікації LOVESPACE — співпраця з іншими брендами. У нас є тест для аналізу ДНК “Авантюризм”, який ми робили спільно з MyHelix. Також ми з виробником Fun Factory утилізуємо старі секс-іграшки, для цього у нашому магазині стоїть “радіоактивна бочка” для старих або зламаних девайсів.

Важлива частина нашої комунікації — це тема інклюзивності. Ми працюємо із Групою активної реабілітації та Доступно.ua, щоб зробити спейс та каталог товарів більш доступним для людей з інвалідністю. Окрім того, ми постійні резиденти Кураж Базару — розповідаємо про іграшки, проводимо майстер-класи та читаємо лекції, а ще влаштовуємо розіграші.

Незалежно від вашої статі, орієнтації, віку, наявності партнера, секс — це нормально і нормально для всіх. Важливо, щоб усі це розуміли.

14 лютого — особливий період для всіх, хто працює в секс-індустрії. Люди згадують про секс, іграшки для дорослих та прийняття себе і часто звертаються до нас із запитами “топ іграшок”, які можна подарувати партнерам. Цьогоріч ми створили “Мапу кохання 2019 року”, проаналізувавши, скільки було замовлень, в яких регіонах України та що замовляли частіше.

Найпопулярнішим товаром 2019 року стали лубриканти для різних видів сексу. Другу сходинку посіли вібратори, а третю розділили штучні вагіни, мастурбатори та анальний корок.

День закоханих — класний час для покупців, бо ми даємо великі знижки, а ще проводимо розіграші в Instagram.


Наталія Ваховська:

Приємно, що на українському ринку з’являються секс-шопи з сучасним мисленням, іншим підходом до клієнта та сексуального задоволення.

Мене надихає колаборація Lovebox.ua і мережі б’юті-студій 365 STUDIO. Разом ми розробили лавбокси 365 DAYS OF SEX, які 365 STUDIO пропонують своїм гостям в якості подарунку на 14 лютого. Засновниця мережі Ірина Попова вийшла з зони комфорту та межі своїх послуг і запропонувала клієнтам подивитися на красу зі сторони сексуальності. 365 STUDIO спіймали один із головних трендів індустрії — тісний зв’язок між здоровим способом життя і сексуальним задоволенням. Те, що секс-іграшки стають частиною Wellness & Health, підтверджує січнева міжнародна виставка споживацьких товарів CES. Цьогоріч організатори дозволили участь технологічних секс-іграшок — усі вони були виставлені в зоні Wellness & Health.

14 лютого 2019 року Lovebox.ua разом з “Україна без сміття” оголосили про акцію з перероблення секс-іграшок. Ми запропонували принести на перероблення старі товари для дорослих і отримати промокод на покупку нових. Якщо соціальний проєкт не боїться зайти на поле adult goods — значить, люди розвиваються, виходять за рамки звичного і роблять успішні колаборації.


Приклади світової комунікації 

Анастасія Коваленко:

Команда LOVESPACE постійно слідкує в соцмережах за іноземними виробниками секс-іграшок — LELO, Fun Factory, We-Vibe. Сьогодні є тенденція брендів на залучення людей будь-якої орієнтації, віку тощо. Рекламні кампанії відходять від ідеальних тіл і показують, яким секс повинен бути насправді — чутливим, ніжним, пристрасним, веселим. Це нас надихає.

Якщо ж говорити про прояви секс-комунікації,  то безумовно, Pornhub з “найбруднішим порно” вражає найбільше. Команда ресурсу зняла порно на засміченому безлюдному острові, яким намагалася звернути увагу проблему забруднення навколишнього середовища.

До схожої теми звернулись австралійці Geeky Sex Toys. Виробник секс-девайсів для ґіків створив іграшку із зображенням коали, а гроші з продажів компанія передає в фонд підтримки тварин, що постраждали під час пожеж в Австралії.

Ми також були вражені рекламною кампанією від виробника вакуумних кліторальних стимуляторів Womanizer. У 2019 році компанія розташувала білборди з фото іграшки та слоганом: “Scream your own name” (англ. “Прокричи своє ім’я”). Білборди простояли уздовж шосейних доріг Торонто близько 3 тижнів і це — невеличка революція.


Наталія Ваховська:

У британського бренду Lovehoney завжди найкрутіший PR. У їхньому портфелі такі бренди як Fifty Shades of Grey, Happy Rabbit, Blow Yo тощо. З недавніх яскравих кейсів Lovehoney після Різдва — акція з обміну непотрібних подарунків на нові вібратори вартістю до 60 фунтів. Усі зібрані подарунки організатори передавали в благодійні організації.

Преміальний бренд Womanizer гарно підтримує тему антиейджизму в сексуальному задоволенні. Вони запрошують моделей у віці для реклами вакуумних стимуляторів. Якщо ви помітили, у другій частині Sex Education секс-іграшка була в руках зрілої жінки — дружини директора школи.

Ринок розвивається, але не так швидко, як хотілося б. Головна причина — небажання споживача підвищувати свою сексуальну грамотність. Невеликий відсоток людей дивиться на цей ринок відкрито та з інтересом — у більшої частини населення досі є упереджене ставлення до товарів сексуального характеру.

Люди досі вважають, що лубрикант потрібен лише для нездорових, а вібратор — для самотніх. Так відбувається, тому що в їхній головах міцно відбилися міфи та стереотипи й вони обмежують себе в задоволенні та нових відчуттях. Споживач втрачає більше, ніж ринок.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень