fbpx
Зсередини/Блоги

Як інсталяція I’m Fine стала голосом мільйонів

54 мільйони охоплених контактів за 2 дні
Bazilik Media, 02.09.2024

Медіапроєкт Ukrainian Witness презентував інсталяцію I’m Fine на цьогорічному фестивалі сучасного мистецтва Burning Man. У пустелі Блек-Рок штату Невада тепер розміщена робота, що має 32 метри довжини, 7 метрів висоти та понад 10 тонн ваги. Інсталяцію створили художник Олексій Сай та засновник Ukrainian Witness Віталій Дейнега.

Про перші результати кампанії нам розповів Артур Маліновський — Head of Global PR&Communication художнього проєкту I’m Fine на Burning man 2024.

Робота складається зі справжніх артефактів війни, зібраних на деокупованих територіях: прострілених вуличних знаків, сонячних панелей, супутникових антен, знищених знаків назв міст та розбитих парканів.

Медійна кампанія навколо інсталяції I’m Fine, що мовчки кричить про наші переживання, стала справжнім вибухом у світі сучасного українського мистецтва. Лише за два дні після запуску ми досягли 54 мільйони контактів охоплення та більше ніж 270 публікацій у різних медіа світу.

Мені написали величезна кількість людей одну й ту ж фразу: «Артур, ви всюди!».

І я не сумніваюся — ми на правильному шляху.

Артур Маліновський,

Head of Global PR&Communication художнього проєкту I’m Fine на Burning man 2024

Ми зробили ставку на тих, чий голос формує суспільну думку: лідерів думок, журналістів, письменників, продюсерів, піарників, громадських активістів, політичних діячів, кореспондентів, редакторів, фотографів і фоторедакторів.

Ми створили міжнародний #IMFINECHALLENGE, аби люди ділилися власними історіями про моменти, коли, попри труднощі, вони стояли на ногах і продовжували рухатися, відповідаючи на запитання «як ти?» простим «я в порядку, я ок, I’m fine».

На офіційній сторінці ukraine.ua в інстаграмі наші шаблони для сториз заповнюють стрічки: сміхом, сльозами, переживаннями про ракетні обстріли чи «відключкою», та маленькими моментами щастя.

Люди у фейсбуці масово ставлять собі на обкладинку фото інсталяції. Я поки що не розумію загальної цифри, проте можу точно сказати, що бути дотичним до сучасного українського мистецтва, яке мовчки кричить, хоче багато українців.

Це про нас — тих, хто живе сьогодні та вміє жити навіть у найскладніші часи. Це про вміння сміятися, коли хочеться плакати, і обіймати, коли на душі порожньо.

«Говорити про це — мистецтво, якого ми ще вчимося, але вже не боїмося».

Ми також створили 3D-візуалізацію на найбільшому екрані Східної Європи — Gulliver, яку розробила команда волонтерів під керівництвом Олександра Тарасова та головної аніматорки Іри Соловкіної.

Емодзі запитують нас різними мовами світу: «Як ти?». І поруч — той самий символ дорожнього знака «Стоїмо», з подібних до тих, з яких зроблена інсталяція на Burning Man. Це наш безмовний протест, наша відповідь на виклики, наша спільна стійкість. 

Так, не все йде за планом. Наші українські селебріті часто обирають залишитися осторонь, і це виклик для нас. Але на кожен виклик є підтримка: іноземні діячі, як-от Стівен Фрай, діляться своїми історіями, підсилюють наш голос і розповідають світові, що означає бути «в порядку» сьогодні.

Ця кампанія лише починається, і вона не просто про цифри. Це про діалог зі світом без політичних гасел і спекуляцій. Про діалог через співчуття і розуміння. Це не про зобов’язання чи обов’язок — це про відчуття. Ми хочемо бути почутими, не як жертви, а як люди, які мають силу стояти, говорити й змінювати.

Ми хочемо запросити кожного: долучайтеся до #IMFINECHALLENGE, розкажіть про свої переживання. Цей діалог важливий, бо кожне слово, кожен подих і кожен крик мовчання знаходять своє відлуння.

І хоч ми не завжди «в порядку», але разом ми точно стоїмо.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень