fbpx
Slow news

Як громадяни оцінюють життя в Україні та вектор її розвитку, — дослідження

61% опитаних вважають, що країна рухається в правильному напрямі
Бондар Каріна, 23.08.2023

Напередодні Дня Незалежності дослідницька компанія Gradus Research провела опитування населення, щоб дізнатися, як громадяни оцінюють життя в Україні та вектор її розвитку, яким бачать своє майбутнє та в якому напрямі змінюються як суспільство.

 Єдність у баченні напряму розвитку країни зберігається та підсилюється

Наразі 61% опитаних громадян вважають, що Україна рухається в правильному напрямі, тоді як у березні 2022 року таких було трохи більше половини (52%).

 Зростання рівня патерналізму, альтруїзм та фірмове українське свободолюбство

Майже третина опитаних громадян (28%) готові поступитися власними інтересами заради суспільної злагоди проти 14% у довоєнному 2021 році. А частка тих, хто вважає власні інтереси важливішими за суспільну злагоду, за два роки скоротилася з двох третіх (66%) до половини опитаних (51%).

 Бачення майбутнього України після війни — оптимістичне

Віра в можливість мати краще життя у майбутньому стабільно висока і навіть вища за довоєнний рівень — такої думки 68% опитаних.

Серед основних можливостей після перемоги респонденти бачать підвищення оборонної спроможності держави (52%), економічну світову підтримку (40%) та оновлення інфраструктури та міст (40%).

Водночас необхідність відновлення міст та інфраструктури видається великій частці опитаних (58%) одним з головних післявоєнних викликів. Серед інших викликів – необхідність економічного відновлення країни та матеріального становища населення (54%), а також відновлення безпеки на територіях, що були окуповані чи стали місцем ведення бойових дій (52%).

Повний звіт за результатами дослідження доступний на сайті Gradus Research за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень