fbpx
Кейси

Як Емануеле Фарнеті змінив Vogue Italia

Розповідаємо про визначні обкладинки, створені колишнім редактором журналу
Данилюк Даяна, 29.07.2021

У липні стало відомо, що головний редактор Vogue Italia Емануеле Фарнеті покидає посаду після чотирьох років роботи. Відтак почали активно обговорювати, що очікує на Vogue у майбутньому, адже нині глобальною контент-директоркою всіх версій журналу залишається керівниця американського Vogue Анна Вінтур. Європейські головреди один за одним покидають видання.

Щоб пригадати, як Vogue Italia змінився на останні чотири роки і чим здивував світ, ми підготували матеріал про знакові події та обкладинки журналу, які створювали під керуванням Емануеле Фарнеті.


Хто такий Емануеле Фарнеті

Фарнеті очолив Vogue Italia на початку 2017 року — він прийшов на зміну легендарній Франке Соццані, яка очолювала видання майже три десятиліття. Її вважали однією з найвизначніших фешн-редакторів, яка за роки своєї роботи підвищила статус італійського Vogue і зробила його світовим стандартом в галузі моди та фотографії.

Уперше Емануеле прийшов до видавництва Condé Nast, яке випускає журнали Vogue, у 1999 році. Він працював редактором чоловічого журналу GQ, також був редактором модних журналів Flai та Icon. 

Емануеле завоював репутацію творця журналу, що не боїться експериментувати й відтворювати кожну свою ідеї на сторінках Vogue Italia. Серед знакових обкладинок, створених за участю Фарнеті, — повністю біла обкладинка, що побачила світ під час першого локдауну в 2020 році, обкладинки, намальовані дітьми з різних країн, обкладинки з тваринами замість моделей.

Про відставку Емануеле повідомив у своєму акаунті Instagram:


“Vogue починає нову главу, він стає глобальним. Оскільки, щоб нова глава почалася, попередня повинна закінчитися, я вирішив піти з позиції головного редактора після підписання в друк вересневого номера.

Для мене було честю продовжувати традицію інновації, руйнування кордонів та створення іміджу, які започаткувала моя велика попередниця Франка. Я вважаю, що ми пошанували традицію новаторства та свободи, що лежить в основі величі цього журналу. Цей атрибут зробив Vogue Italia голосом галузі, який заслуговує на увагу до Італії у всьому світі. Італія — ​​це культура, яка заслуговує на повагу й повинна бути представлена ​​такою, якою вона є: культура, з якої народилось багато найвпливовіших ідей моди і завдяки якій виробляється найкраща якість майстерності.”


Якою буде нова глобальна концепція Condé Nast — поки не розголошують. Відомо, що недавнім часом аналогічна участь спіткала колег Фарнеті з німецького, французького, іспанського, бразильського та китайського Vogue.


Визначні обкладинки Vogue Italia 2017-2021

Лорен Гаттон

Однією з перших робіт Емануеле Фарнеті, про яку заговорили у світі, стала обкладинка з 73-річною Лорен Гаттон. Вона з’явилася одразу на трьох обкладинках Vogue Italia, ставши найстаршою моделлю, яка коли-небудь знімалася для обкладинки Vogue. Темою жовтневого номера стала “Краса поза часом”.

“Ця обкладинка стала найважливішою в моїй кар’єрі. Вона дозволила мені відчути себе потрібною. Я довго думала над цією ідеєю, і завдяки сміливості Vogue Italia це стало реальністю. Ця обкладинка може змінити наше суспільство, тому що її героїня — енергійна й приваблива жінка, яка ще вміє сміятися. І що найголовніше — вона мого віку”, — розповіла Гаттон.


Відмова від фотосесій 

У січневому випуску 2020 року Vogue Italia відмовився від фотосесій, щоб підтвердити свою позицію щодо свідомої моди. Попри те що нововведення було тимчасовим, кошти, заощаджені на свідомому випуску, передали Fondazione Querini Stampalia — культурному центру у Венеції, що постраждав від повені.

Головний редактор Емануеле Фарнеті прокоментував це рішення й розповів про ресурси, які довелося задіяти, щоб створити вересневий випуск італійського Vogue:

“Ми залучили 150 осіб. 20 перельотів літаками та 10 переїздів потягами. 40 автомобілів у постійному режимі очікування. 60 міжнародних відправлень. Світлові прилади працювали 10 годин без перерви, а електроенергію частково постачали бензиновими генераторами. Від кейтерингу залишалося чимало відходів, а від одягу — пластикових чохлів. А ще електроенергія для живлення телефонів та камер…”

Замість фотографій на обкладинках січневого Vogue Italia з’явилися ілюстрації художників, які зобразили реальних моделей в одязі від Gucci. Під кожною обкладинкою випуску є напис: “Для створення цього випуску не потрібно було робити фотосесію”.

Це був перший випадок з моменту існування фотографії, коли Vogue використав для обкладинки ілюстрацію замість фото.


Порожня обкладинка

У квітні 2020 року італійський Vogue вийшов без традиційної обкладинки. Над новим випуском працювали понад 40 художників. Вони втілили живі та особисті образи суспільства, що живе та працює віддалено, а також розповіли візуальну історію часу, у який ми живемо.

За словами редакторів Vogue Italia, квітневий номер є втіленням того, чого завжди прагнула команда — розповідати про світ крізь призму моди.

“Білий — це, перш за все, повага. Білий — це відродження, світло після темряви, сума всіх кольорів. Білий — це форма тих, хто рятує життя, ризикуючи своїми. Час і простір для роздумів. І для мовчання теж. Білий — для людей, які наповнюють цей час і простір ідеями, думками, історіями, віршами, музикою і добротою до інших”, — розповів головний редактор Емануеле Фарнеті.


Обкладинки, намальовані дітьми 

Один зі своїх випусків Vogue Italia присвятив дітям та їхньому світобаченню. Обкладинки випуску намалювали діти з різних міст віком від 2 до 10 років.

«Існує проста й принципова причина, чому цей випуск Vogue Italia присвячено дітям. Ми вважаємо, що вони найбільш проігноровані жертви пандемії, яка вплинула на всіх нас. Окрім того, що діти перестали спілкуватися та гратися з іншими дітьми, у всьому світі та Італії зокрема досі невідомо, чи відкриються школи у вересні знову. У свідомості дітей уже оселилося відчуття тривоги та розгубленості.

Саме тому червневий випуск Vogue Italia містить багато казок. Протягом століть казкові історії використовували, щоб побороти страхи й тим самим змиритися з ними. У багатьох із цих казок одяг відіграє вирішальну роль, оскільки це той засіб, за допомогою якого кожен з нас показує себе інакшим.

Ми також скористались можливістю пояснити дітям цей дивний, часто нелогічний, але все ж унікальний світ моди, який так само, як у казці, повинен буде пережити низку змін найближчими місяцями», — розповів головний редактор Vogue Italia.

Томас В. – 4 роки, Нью-Йорк
П’єтро Р. – 6 років, Мілан
Рейчел Т. – 5 років, Болонья

Норі Т. – 5 років, Амстердам
Джорджіо П. – 10 років, Парма
Камілла С. – 2 роки, Дакар

Тадціо Д.М. – 6 років, Париж
Віолетта Т. – 5 років, Мілан


Тварини замість моделей 

Інший номер журнал Vogue Italia присвятив тваринам, випустивши сім обкладинок. Героями глянцю стали цуценята, овечки, вовки, пантери, миші й навіть бджоли.

Метою випуску було привернути увагу до надзвичайної екологічної ситуації, яка стала ще актуальнішою через пандемію, і висвітлити важливий урок: світ не обертається навколо людей.

“Цього разу ми хотіли дозволити тваринам взяти верх. <…> Тварини існують не для наших цілей і не змінюються  залежно від того, якими ми б хотіли їх бачити. Досить згадати, як вплинув на наше життя коронавірус, звільнивши простори, які дика природа принаймні тимчасово повернула собі, — каже Емануель Фарнеті. — Індустрія моди, як і будь-яка інша економічна діяльність, повинна запитати себе, де пролягають межі експлуатації природних ресурсів.”


Стажери редакції Vogue

Героїнями цьогорічного лютневого номера Vogue Italia стали стажерка редакції і молодший акаунт-менеджер бренду Giorgio Armani. Зйомку провели прямо на вулицях Мілана, в декількох метрах від офісу редакції. Головний редактор Емануеле Фарнеті каже, що в такий спосіб він “хоче повернути людей на вулицю”.

“Це місце, де мода зародилася і для якого вона призначена, куди ми всі мріємо незабаром повернутися, щоб жити більш вільним і легким життям”, — пояснює Емануель.

Номер назвали The Everyday Issue і присвятили справжньому одягу, справжньому життю і справжнім місцям.


Уявна модель 

В одному з номерів Vogue Italia помістили на обкладинку віртуальну модель, створену на основі восьми інших моделей. Ідеєю номера стала нова реальність, відфільтрована через екрани смартфонів.

“Ми задалися питанням: якщо реальне життя стає відфільтрованим екраном, що тоді означає “реальність” у сучасному світі? Саме це питання надихнуло нас на обкладинку місяця, що вперше була присвячена дівчині, якої не існує. Принаймні в реальному житті”, — розповів Емануеле Фарнеті.


100 обкладинок вересневого випуску 

У 2020 році Vogue Italia випустив номер, який містив 100 обкладинок у межах великого проєкту Vogue Hope. Кожна обкладинка, знята в нью-йоркській студії фотографом Марком Бортвік, присвячена окремому головному герою. А разом вони складають портрет спільноти, яка починає життя із чистого аркуша.

Серед героїв – акторки Хлоя Севіньї і Донна Джордан, активістка Бетані Гардисон, моделі Сінді Кроуфорд, Кая Гербер, Белла Хадід і багато інших.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень