fbpx
Кейси

Як бренди реагують на очікувані президентські вибори у США

Голосування у Snapchat, лімітований одяг та меми на Таймс-сквер
Альтман Дарина, 28.09.2020

Третього листопада 2020 року в США відбудуться 59-ті президентські вибори. Серед головних кандидатів: представник Республіканської партії, чинний президент Дональд Трамп, політик від Демократичної партії Джозеф Байден і незалежний кандидат — репер Каньє Вест.

Традиційно вибори у США — це непрямі вибори, у яких голосують за делегата, що зобов’язується обрати свого кандидата у президенти та віцепрезиденти. Інавгурація переможця відбудеться 20 січня 2021 року. 

Дональд Трамп
Джозеф Байден
Каньє Вест

Вибори завжди були унікальною маркетинговою можливістю для брендів. Цьогоріч до них також прикута увага чи не всього світу. Пандемія коронавірусу, економічна криза, кліматичні зміни та актуальні питання расової несправедливості сприяють гострій політичній дискусії у країні.

Окремою проблемою постає той факт, що велика кількість американців зовсім не приходять на вибори, зокрема молодь. У 2016 році явка людей віком до 29 років становила лише 46%.

Ми зібрали яскраві приклади того, як бренди реагують на вибори та заохочують людей голосувати. 


Facebook

Facebook разом із креативною агенцією Droga5 випустили відеоролик із закликом іти на вибори. У відео прорекламували сервіс від Facebook Voting Information Center з постійно оновлюваною інформацією про вибори. 

Зламана нога, день народження, зміна на роботі – усе це не завадить проголосувати. У межах кампанії також запустили хештег #PledgeToVoteChallenge, за яким люди поширюватимуть свої історії про участь у виборах. Для співпраці з різними артистами в Instagram компанія створила тематичні стікери.


Patagonia

Американський бренд спортивного одягу Patagonia помістив на бірки останньої колекції шортів напис “Vote the assholes out” – “Виженіть придурків своїм голосом”. Це заклик компанії голосувати проти всіх політиків, які ігнорують проблему кліматичних змін. 

“Ми боремося з байдужістю до екологічної ситуації майже стільки ж часу, скільки робимо ці шорти. Голосуйте за тих, кому не начхати на майбутнє нашої планети”, – прокоментував засновник Patagonia Івон Шуанар.

Це не єдина ініціатива бренду до очікуваних виборів. Разом з PayPal і Levi Strauss Patagonia заснували коаліцію Time to Vote, що платить гроші своїм працівникам, аби заохотити їх піти на вибори. Уже більше 882 членів долучилися до коаліції. Серед них компанії Ben & Jerry’s, Bank of America, Nike, Macy’s, Lego, Unilever тощо.


Snapchat

Snapchat у партнерстві з TurboVote представили сервіс, завдяки якому користувачі зможуть проголосувати безпосередньо в додатку.

На пошукові запити користувачів “голосування поштою” та “реєстрація виборців” Snapchat надаватиме їм усю необхідну інформацію. Також представили спеціальний чек-ліст дій, які потрібно зробити, аби зареєструватися для голосування.

Цей сервіс залишатиметься й на майбутні роки. Коли користувачам виповниться 18 років, їм запропонують зареєструватися для голосування. Snapchat також представив нові фільтри та стікери з тематикою виборів.

У межах кампанії Snapchat випустив ролик із колишнім президентом Обамою, де він закликає людей “свайпати”, щоб зареєструватися для голосування. Невдовзі має вийти реклама з ексгубернатором штату Огайо Джоном Касічем та ексгубернатором Каліфорнії Арнольдом Шварценеггером. Інфлюенсери та знаменитості діляться сервісом у своїх Snapchat Stories.


Reddit

Розважальний і новинний онлайн-сервіс Reddit, де користувачі можуть додавати свої текстові пости, отримує в середньому 165 мільйонів голосів на день, а президентські вибори 2016 року набрали лише 140,1 мільйона голосів. Кампанія, яку випустив сервіс, майже цькує користувачів цим фактом.

“Якщо ви можете проголосувати за жарт про Об’єднаний стейк Америки на Reddit, ви також повинні проголосувати за справжню Америку”, — йдеться на одному з рекламних білбордів на Таймс-сквер.


Gap

Gap презентували лімітовану колекцію одягу до виборів. Це футболки та маски для обличчя з написами “vote,” “stand united” та “peace”. Лінійку розроблено разом із художницею Стефані Фактор.

Натхнення для кампанії Gap почерпнув з року свого заснування, у пісні Крістіни Трейн “Get Together”, 1969. З того моменту композиція стала символом єдності та миру.

Компанія має власну сторінку про реєстрацію виборців у партнерстві з некомерційною організацією Мішель Обами “When We All Vote” та некомерційною організацією “Rock the Vote“. Кожній із них Gap жертвує 25 тисяч доларів. У День національної реєстрації виборців, 22 вересня, бренд провів низку заходів у соцмережах про те, чому голосування має значення. Бренди Banana Republic та Old Navy, що належать компанії Gap, також продають тематичний одяг та платять працівникам за роботу на виборах.

“Gap був заснований у часи боротьби за рівність у нашій країні з метою робити більше, ніж просто продавати одяг, — прокоментували в компанії. — Ми стоїмо за свободу, гідність та рівність і віримо у колективну здатність створювати краще майбутнє”.


Live Nation

Американський промоутер заходів Live Nation перетворить концертні зали, що нині стоять порожніми, на виборчі дільниці. Разом з ініціативою баскетболіста Джеймса Леброна “More Than a Vote” компанія збільшить кількість дільниць для проведення виборів.

На яскравих вивісках будівель буде написано: “Голосуй тут”. Live Nation також платить працівникам, щоб вони працювали на виборчих дільницях. У співпраці з організацією HeadCount створили вебсайт, де шанувальники музики зможуть перевірити свій статус реєстрації як виборців та підготуватися до голосування.


Levi’s

Levi’s випустив кампанію разом з моделлю Гейлі Бібер, щоб заохотити молодих людей голосувати на виборчих дільницях. Актор Джейден Сміт, режисер Джон М. Чу та активістка Black Lives Matter Тендіве Абдулла також беруть участь у мініфільмі.

У відео розповіли, що є 70 мільйонів потенційних виборців. Levi’s проводить розмови в Instagram Live з лідерами організацій, що обстоюють права темношкірих та права виборців, і створив мікросайт, де можна зареєструватися для голосування.

Бренд Levi’s також випустив лінійку футболок “Vote”, які можна кастомізувати і придбати онлайн. Компанія пожертвує 2,6 мільйона доларів організаціям з виборчого права, серед яких ACLU, Black Futures Lab, Rock the Vote та United We Dream.

“До виборів залишилося менше 75 днів, тож не гаймо часу!” —написала Гейлі Бібер у своєму Instagram, що налічує майже 30 мільйонів підписників.


Absolut

“Спочатку проголосуй, потім випий”, – ідеться в новій рекламі бренду горілки Absolut.

Як зазначає компанія, за останні 40 років лише 50-60% можливих виборців проголосували у США.

“Ми нікому не розповімо, за кого ви голосуєте, але постараємося заохотити вас віддати свій голос”, – коментує Absolut.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень