fbpx
Slow news

Гравюри української художниці, надруковані за допомогою чорнозему, відправлять у космос

Мисткиня увійшла до мультимедійного архіву під назвою “Місячний кодекс”
Бондар Каріна, 02.08.2023

У межах проєкту “Місячний кодекс” безпілотні ракети мають доставити в космос ліногравюри та ксилографії української художниці Олесі Джураєвої.

Мисткиня увійшла до мультимедійного архіву під назвою “Місячний кодекс” (Lunar Codex), що розповість про культуру людства через твори сучасного мистецтва. Це проєкт канадського фізика, письменника і колекціонера Семюеля Перальти, який він реалізує спільно з NASA.

Сама художниця евакуювалася з Києва на початку російського вторгнення і згодом створила серію гравюр, надрукованих за допомогою українського чорнозему. У той період Перальта, який раніше придбав деякі роботи мисткині, зв’язався з нею та отримав дозвіл на оцифрування творів для участі в проєкті.

Проєкт “Місячний кодекс” є оцифрованою колекцію сучасного мистецтва: поезії, журналів, музики, фільмів, подкастів і книжок від 30 тисяч авторів із 157 країн світу.

Матеріали “Місячного кодексу” скопійовані на цифрові карти пам’яті й записані на так званий NanoFiche. Це нікелевий аналоговий носій, який може вмістити величезний обсяг інформації.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень