fbpx
Slow news

Heinz випустила кетчуп із помідорів, вирощених у марсіанських умовах

Щоб кетчуп був доступний, де б не жили люди
Мачулка Ангеліна, 09.11.2021

Компанія Heinz випустила пляшку кетчупу з помідорів, які виростили в спеціально створених марсіанських умовах.

Соус Marz Edition розробляла протягом двох років група з 14 астробіологів на чолі з доктором Ендрю Палмером із Космічного інституту Олдріна. Зараз науковці подали для наукової публікації першу з трьох робіт, що описують роботу з Heinz.

Помідори для кетчупу виростили в марсіанському симуляторі — земному ґрунті, хімічно наближеному до реголіту Червоної планети, за тієї ж температури й в умовах води, що й на Марсі. Науковці проаналізували стан ґрунту, відібрали насіння та застосували агротехніку, щоб помідори були якнайбільш схожими на звичайні земні.

Раніше подібні дослідження росту рослин у марсіанському середовищі були короткостроковими, а проєкт Heinz став поглядом на довготривале вирощування культур і збір плодів.

“Від аналізу ґрунту марсіанських умов два роки тому до збирання врожаю зараз — це була подорож, яка довела, що де б ми не опинилися, томатним кетчупом Heinz все одно насолоджуватимуться наступні покоління”, — говорить Крістіна Кенц, головна директорка з розвитку Kraft Heinz International Zone.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень